Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Plaża Open po raz dziesiąty w Białymstoku

Plaża Open po raz dziesiąty w Białymstoku

fot. Kampas Sport - Kamil Pastusiak

Siatkówka plażowa po raz dziesiąty zawita do stolicy Podlasia. W dniach 7-9 czerwca kibice będą mogli oglądać i dopingować krajowe prawy siatkówki plażowej. Chociaż niewiele brakowało, aby cały cykl w ogóle się nie odbył.  

Plaża Open to cykl doskonale znany w Białymstoku. W tym roku po raz dziesiąty kibice będą mogli oglądać i dopingować polskie siatkarki i siatkarzy. Wydarzenie rozegrane zostanie w drugi weekend czerwca. Rywalizacja natomiast toczyć się będzie w ramach Pucharu Polski, toteż drużyny będą walczyć o cenne punkty do rankingu mistrzostw Polski.

Najpierw kwalifikacje

Do tegorocznego turnieju Plaża Open w Białymstoku zgłosiło się niemal 70 duetów. Kibice na trybunach będą mogli zobaczyć rywalizację 30 par kobiecych oraz 39 pra męskich. Tradycyjnie najpierw rozegrane zostaną kwalifikację, które zaplanowane zostały na piątek 7 czerwca. Następnego dnia, czyli w sobotę 8 czerwca, rozpocznie się turniej główny.

„Jedynką” w turnieju siatkarek zostały reprezentantki Polski – Marta Łodej oraz Julia Kielak. Natomiast w męskich rozgrywkach z numerem jeden rozstawieni zostali Jarosław Lech i Tomasz Jaroszczak. Dzikie karty otrzymały dwie pary – Aleksandra Gromadowska i Agnieszka Adamek oraz Mikołaj Miszczuk i Jan Król.

Problemy pokonane

Aktualnie odliczamy dni do rozpoczęcia rywalizacji na Plaży Dojlidy, jednak jeszcze jakiś czas temu zorganizowanie całego cyklu stał pod znakiem zapytania. –  Tegoroczny cykl miał już się nie odbyć. – Tegoroczny cykl miał już się nie odbyć. Wycofał się sponsor strategiczny Plaży Open – powiedział Marcin Strządała z BDB Event. Na szczęście problemy organizatorów zostały rozwiązane. – Rozmowy z Miastem Białystok i miejscowym BOSIREM były długie i finalnie, ponownie gramy na Plaży Dojlidy. Bardzo dziękuję wszystkim zaangażowanym w ten projekt. To będzie super weekend. Fantastycznym wydarzeniem podziękujemy za to wsparcie – dodał.  Dzięki temu zarówno zawodnicy, jak i kibice będą mogli cieszyć się tym niezwykłym wydarzeniem. Co jest jeszcze ważniejsze ze względu na to, że w tym roku cykl Plaża Open obchodzi jubileusz piętnastolecia.

 

Zobacz również:
Miłosz Kruk: Międzynarodowe medale smakują inaczej

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2024-06-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2024 Strefa Siatkówki All rights reserved