Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Plaża Open po raz czternasty rusza w Polskę

Plaża Open po raz czternasty rusza w Polskę

fot. Kampas Sport - Kamil Pastusiak

Organizatorzy największego i najstarszego cyklu turniejów siatkówki plażowej w Polsce odkryli pierwsze karty przed najbliższym sezonem. Dla Plaży Open będzie to czternasta edycja i pewne jest, że po raz kolejny turnieje oraz wydarzenia dodatkowe przyciągną kibiców z całego kraju.

W ubiegłym roku Plaża Open rozegrała trzy turnieje. Rozgrywki zainaugurowano w Łodzi na terenie Manufaktury. Następnie zmagania przeniosły się tak naprawdę do dwóch miast, a nawet Państw, bowiem turniej rozegrano zarówno Czechach (w Czeskim Cieszynie), jak i w Polsce (Cieszynie). Utrzymana została więc niebywała oryginalność, która rokrocznie towarzyszy turniejom Plaża Open. Były to bowiem pierwsze rozgrywki w historii, które gościły poza granicami Polski. Wielki finał cyklu rozegrany został w Myślenicach. Należy również przypomnieć, że dla organizatorów Plaży Open 2022 rok był szczególny również z innego względu. Po raz pierwszy zorganizowali oni bowiem międzynarodowe wydarzenie był to Beach Pro Tour Futures, który odbył się w czerwcu w Białymstoku.Jeśli chodzi o zwycięstwa w całym cyklu 2022 roku najlepiej spisali się Jędrzej Brożyniak i Piotr Janiak, którzy wygrali dwa z trzech turniejów, a w Myślenicach wywalczyli też srebrne medale. Obaj też przewodzą w klasyfikacji medalowej całego cyklu. W ciągu trzynastu lat Jędrzej Brożyniak (1. miejsce) zdobył w Plaży Open 10 złotych medali, 12 srebrnych i 9 brązowych. Natomiast Piotr Janiak zapisał na swoim koncie 10 złotych, 6 srebrnych i cztery brązowe krążki. Wśród kobiet najwięcej medali zdobyła Martyna Wardak – 11 złotych, cztery srebrne i jeden brązowy. Druga w zestawieniu jest aktualna reprezentantka Polski Katarzyna Kociołek – 10 złotych i 2 srebrne medale.

Poznaliśmy już trzy miasta, do których w tym roku zawita Plaża Open. Inauguracyjny turniej rozegrany zostanie w Mysłowicach (2-4 czerwca), następnie cykl przeniesie się do Myślenic, gdzie rozgrywki zaplanowano na 7-9 czerwca. Kolejny turniej rozegrany zostanie w Białymstoku w dniach 7-9 lipca. Plaża Open w każdym z tych miast już gościła. W Mysłowicach o medale Plaży Open rywalizacja toczyć się będzie po raz drugi, w Myślenicach po raz czwarty, natomiast do Białegostoku cykl zawita już po raz dziewiąty.

– Oczywiście planujemy też czwarty turniej. Szczegóły i miejsce jego rozegrania będziemy mogli przedstawić już niedługo. Bardzo cieszymy się, że po raz czternasty będziemy mogli stworzyć dla polskich kibiców i polskich par plażowych nasze wydarzenie. Dołożymy wszelkich starań, by turnieje były niezapomniane, a każdy wracał z nich bardzo zadowolony zdradzę tylko, że finałowy turniej Plaży Open w tym roku zaplanowany jest w sierpniu – zapewnił główny organizator i pomysłodawca cyklu, Marcin Strządała.

źródło: Plaża Open - informacja prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2023-05-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2023 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę