Strefa Siatkówki – Mocny Serwis

Plaża Open: Pierwsze rozstrzygnięcia w Cieszynie

Drugi dzień turnieju Grand Prix Polski w siatkówce plażowej – Plaża Open 2021 upłynął pod znakiem pierwszych rozstrzygnięć w turnieju głównym. Do rywalizacji przystąpiły, oprócz par które przebrnęły przez eliminacje, najwyżej rozstawione duety. Faworyzowane pary nie zawiodły, ale niespodzianek nie zabrakło.

Mówiąc o tegorocznym turnieju, nie sposób nie wspomnieć o nowym formacie, w jakim rozgrywane są cieszyńskie zawody. Został zastosowany model hybrydowy, doskonale znany z turniejów Pucharu Świata, łączący rozgrywki grupowe z fazą pucharową.Jako pierwsza na boisku głównym zameldowała się turniejowa „jedynka” turnieju, czyli duet Jagoda Gruszczyńska/Dorota Strąg. Popularne „Jago” i „Doris” nie miały większych problemów z grupowymi rywalkami i na kolejne przeciwniczki czekają już w niedzielnym ćwierćfinale. Podobnie swoje mecze rozstrzygały Aleksandra Zdon i Justyna Łukaszewska, którym ewidentnie sprzyjała rywalizacja na cieszyńskim rynku. Z dwóch kolejnych grup bezpośredni awans do ¼ finału uzyskały Czeszki Kvapilova/Kubickova i doskonale znana kibicom Plaży Open Magdalena Saad, która dzieli boisko z Agatą Wawrzyńczyk.

Rozstawione z najwyższymi numerami duety męskie nie zawiodły. Doskonale spisujący się w tym sezonie Jakub Zdybek/Paweł Lewandowski (Chemeko-System Gwardia Wrocław BVB Team) bez straty seta zwyciężyli czterozespołową grupę. Michał Korycki i Jarosław Lech, ubiegłoroczni triumfatorzy, kontrolowali przebieg obu spotkań grupowych i także wiadomo już, że zagrają o półfinał. Oprócz wspomnianych par bezpośrednio do ćwierćfinału awansowali Marcin Ociepski/Michał Kądzioła i Bartosz Lewicki/Tomasz Maziarek.

System hybrydowy charakteryzuje się tym, że pary, które zajęły drugie i trzecie miejsce w grupie, aby awansować do najlepszej ósemki turnieju, muszą rozegrać jeden mecz barażowy. Emocji nie brakowało, bowiem w ostatnim spotkaniu sobotniego dnia jeden z setów zakończył się wynikiem 30:28. Mecze barażowe wyłoniły kolejne cztery pary, które zagrają w niedzielne przedpołudnie o półfinał. W turnieju żeńskim z awansu do kolejnej rundy cieszą się m.in. Magdalena Szczytowicz/Michalina Tokarska i Aneta Kaczmarek/Julia Gierczyńska, a wśród panów w ćwierćfinale zagrają także m.in. Michał Głowacki/Michał Witkoś, Piotr Ilewicz/Igor Ciemachowski oraz duet Stanisław Wawrzyńczyk i Marcin Kapuśniak.

Ten ostatni z uznaniem wypowiada się na temat jutrzejszych rywali Jakuba Zdybka i Pawła Lewandowskiego. – Wielki szacunek dla chłopaków za to, jak przygotowali się do tego sezonu. Widziałem jakieś dwa-trzy mecze w ich wykonaniu. Na pewno będzie ciężko, ale nie poddamy się i będziemy walczyć. Myślę, że mamy szanse – przyznał Marcin Kapuśniak.

Niedzielne zmagania rozpoczną się już o godzinie 9:00. Relację na żywo z finałów przeprowadzi telewizja TVP Sport. Finał kobiet zaplanowany jest na godzinę 15:00, godzinę później na boisko wybiegną panowie.

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2021-07-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę