Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Plany sparingowe #VolleyWrocław

Plany sparingowe #VolleyWrocław

fot. Łukasz Krzywański

Trwa trzeci tydzień przygotowań #VolleyWrocław do nowego sezonu Ligi Siatkówki Kobiet. Wrocławski klub przedstawił dzisiaj swój plan sparingowy przed startującymi w listopadzie rozgrywkami.

Pierwszy sparing wrocławianki rozegrają już w najbliższy piątek i będzie to wyjazdowy mecz z pierwszoligowcem – zespołem z Opola. Tydzień później drużyna z Dolnego Śląska zagra w Goleniowie, gdzie będzie rywalizowała z zespołami z Ligi Siatkówki Kobiet: MKS Energa Kalisz, Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz oraz BKS Profi Credit Bielsko-Biała.W drugim tygodniu października zaplanowany jest wyjazdowy mecz kontrolny z MKS-em Energą Kalisz (11 października). Następnie – tydzień później wrocławianki wezmą udział w Memoriale Agaty Mróz, który odbędzie się w Dąbrowie Górniczej. Tydzień przed inauguracyjnym meczem nowego sezonu #VolleyWrocław rozegra swój ostatni sparing.

W tym sezonie zdecydowaliśmy się na udział w 2 turniejach: w Goleniowie i Dąbrowie Górniczej. Dodatkowo rozegramy 3 mecze sparingowe m.in. z Opolem i Kaliszem. W sumie będzie to więc 9 spotkań kontrolnych. Zależało nam, żeby mecze nie odbywały się ze zbyt dużą intensywnością, co tydzień, żebyśmy mogli między sparingami nadal pracować nad naszą grą, podczas treningów. Wspomniane 9 test-meczów pozwoli nam sprawdzić, jak rozwijają się nasze siatkarki i zweryfikować różne ustawienia taktyczne zespołu – powiedział Marek Solarewicz, pierwszy trener #VolleyWrocław.

Wrocławianki nowy sezon Ligi Siatkówki Kobiet rozpoczną w Radomiu, meczem z miejscową Radomką – beniaminkiem ekstraklasy. Inauguracja LSK we Wrocławiu odbędzie się tydzień później. W pierwszym meczu na własnym terenie #VolleyWrocław podejmie wicemistrza Polski – zespół ŁKS-u Commercecon Łódź.

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-09-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved