Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Plany sparingowe #VolleyWrocław

Plany sparingowe #VolleyWrocław

fot. Klaudia Piwowarczyk

Nowy sezon TAURON Ligi już za niewiele ponad miesiąc. Wrocławianki w dobrych humorach wróciły z turnieju finałowego PreZero Grand Prix, a przed nimi włączenie piątego biegu i druga połowa przygotowań do nowego sezonu walki o mistrzostwo Polski.

#VolleyWrocław swoje przygotowania do sezonu 2020/2021 rozpoczął już na początku lipca. Ten miesiąc upłynął wrocławiankom na żmudnych ćwiczeniach w siłowni, przeplatanych zajęciami na piasku, bowiem zespół przygotowywał się do udziału w PreZero Grand Prix. Ten rozdział przygotowań zakończył się z początkiem sierpnia, kiedy to podopieczne trenera Wojciecha Kurczyńskiego miały możliwość rozpoczęcia treningów w hali.Po dosyć żmudnym i z siatkarskiego punktu widzenia nudnym lipcu, zespół wchodzi w dużo ciekawszy czas dla siatkarek. – Lipiec poświęciliśmy głównie na przygotowanie organizmów zawodniczek do pełnych obciążeń treningowych w sierpniu i wrześniu. Praktycznie wszystkie siatkarki poczyniły progres motoryczny i myślę, że są już gotowe na „prawdziwą” siatkówkę – powiedział Wojciech Kurczyński, pierwszy trener #VolleyWrocław.

Od początku sierpnia siatkarki pracują już nad przygotowaniem siatkarskim do nowego sezonu TAURON Ligi. Prócz standardowych zajęć w hali – treningów indywidualnych i w szóstkach – siatkarki z Dolnego Śląska czeka seria sparingów i meczów kontrolnych, które pozwolą jeszcze lepiej przygotować się do nowego sezonu Pierwszym sprawdzianem będzie dwudniowe wspólne trenowanie z BKS-em Stal Bielsko–Biała. To już w najbliższy czwartek i piątek. Plan kolejnych sparingów wygląda następująco:

18.08 – #VolleyWrocław – ŁKS Commercecon Łódź
19.08 – #VolleyWrocław – Energa MKS Kalisz
22.08 – ŁKS Commercecon Łódź – #VolleyWrocław
28.08 – #VolleyWrocław – SC Potsdam
29.08 – #VolleyWrocław – SC Potsdam
03.09 –  Energa MKS Kalisz – #VolleyWrocław
11.09 – #VolleyWrocław – BKS Stal Bielsko-Biała
12.09 – #VolleyWrocław – BKS Stal Bielsko-Biała

W sumie w okresie przygotowawczym wrocławianki rozegrają 10 spotkań. – Uważam, że jest to optymalna liczba, a dobór przeciwników równie zasadny. Mamy mocnych sparingpartnerów, ale i nasz zespół będzie mocny w tym sezonie, o czym przekonuję się na każdym treningu – mówi Kurczyński. Sparingi, które rozegra #VolleyWrocław jako domowe mecze – odbędą się bez udziału kibiców. Trener wrocławianek jest jednak przekonany, że zespołu nie trzeba będzie dodatkowo pobudzać, a z kibicami – siatkarki spotkają się już podczas inauguracji TAURON Ligi w Orbicie.

Zarówno u dziewczyn, jak i w sztabie od jakiegoś czasu odczuwalny był wyraźny głód siatkówki. Od pierwszego typowo siatkarskiego treningu widać olbrzymie zaangażowanie i radość z treningu. Moim celem jest teraz utrzymać te emocje jak najdłużej, ponieważ wierzę, że taka postawa i nastawienie siatkarek pozwoli nam wszystkich skutecznie rozwijać zespół – podsumował Kurczyński.

 

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-08-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved