Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Plany sparingowe BKS-u Bostik ZGO Bielsko-Biała

Plany sparingowe BKS-u Bostik ZGO Bielsko-Biała

fot. Michał Szymański

Do startu rozgrywek TAURON Ligi pozostał jeszcze nieco ponad miesiąc. Kluby zatem rozpoczęły już przygotowania, a we wrześniu czeka je maraton meczów sparingowych. Nie inaczej będzie w przypadku 4. drużyny sezonu 2022/2023 – BKS-u Bostik ZGO Bielsko-Biała. Bielszczanki rozegrają łącznie osiem spotkań towarzyskich. 

Zawodniczki BKS-u Bostik ZGO Bielsko-Biała przygotowania do nadchodzącego sezonu TAURON Ligi rozpoczęły 3 sierpnia. Drużyna miała już okazję do rywalizacji, ponieważ w dniach 12-15 sierpnia wzięła udział w PreZero Grand Prix Polskiej Ligi Siatkówki Kobiet. Bielszczanki w ostatecznym rozrachunku zajęły 4. miejsce po tym, jak w półfinale przegrały z Chemikiem Police. W starciu o brąz lepsze były siatkarki UNI Opole. Po powrocie znad morza zespół trenuje z piłkami w hali.

WIELE SPRAWDZIANÓW

Poznaliśmy plan sparingów BKS-u Bielsko-Biała. Pierwszy z nich odbędzie się 9 września, a przeciwnikiem będzie MAV Elore SC z Węgier. Następnie w dniach 11-12 września bielszczanki udadzą się na Podkarpacie, gdzie sprawdzą się w starciach z Developresem BELLA DOLINA Rzeszów. Czasu na odpoczynek nie będzie, ponieważ podopieczne Bartłomieja Piekarczyka będą musiały udać się na Pomorze Zachodnie, gdzie od 15 do 17 września toczyć się będzie rywalizacja w ramach Goleniów Cup. BKS zmierzy się z MKS-em Kalisz, Chemikiem Police oraz Grot Budowlanymi Łódź.

Pod koniec okresu przygotowawczego, bo 23 września drużyna z Bielska-Białej raz jeszcze podejmie ekipę z Łodzi. Dojdzie także do międzynarodowego starcia, wszak 28 września po drugiej stronie siatki stanie czeski TJ Ostrava. Na sam koniec, bo 1 października BKS Bielsko-Biała stoczy bój z MKS-em Kalisz.

Bielszczanki swoje pierwsze starcie w TAURON Lidze rozegrają we wtorek, 10 października. W inauguracyjnym starciu mierzyć się będą z UNI Opole. Kolejne zawody będą mieć miejsce także przed własną publicznością, ponieważ cztery dni później drużyna z Bielska-Białej podejmie #VolleyWrocław.

źródło: BKS Bielsko-Biała - Facebook, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2023-08-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2023 Strefa Siatkówki All rights reserved