Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Plany reprezentacji siatkarek przed MŚ

Plany reprezentacji siatkarek przed MŚ

fot. Piotr Sumara (PZPS)

Reprezentacja Polski siatkarek rozpoczęła przygotowania do zbliżających się wielkimi krokami mistrzostw świata. Do startu czempionatu pozostało blisko osiem tygodni, które w pełni zostaną wykorzystane na treningi i mecze kontrolne.

Reprezentacja Polski kobiet ma za sobą nowy start. W połowie maja powołane zawodniczki po raz pierwszy spotkały się w COS OPO Szczyrk z wybranym w styczniu szkoleniowcem Stefano Lavarinim i od razu rozpoczęły intensywne treningi. Czas naglił, bo już z początkiem czerwca wystartowała Siatkarska Liga Narodów, w której biało-czerwone czekały nie tylko starcia z topowymi drużynami, ale też dalekie podróże.Do rozgrywek Polki przystąpiły bez nominalnych atakujących, które zmagały się z kontuzjami nabytymi w czasie rozgrywek ligowych. USA, Filipiny, a w między czasie Korea Południowa, w której reprezentacja Polski odbyła krótkie zgrupowanie, potem powrót do kraju i wylot do Bułgarii – tak wyglądała mapa miejsc odwiedzonych przez nasze kadrowiczki. W tym czasie ciężko było o przeprowadzenie regularnych treningów i zrobienie czegoś więcej niż niezbędnego minimum. Ostatecznie podopieczne Stefano Lavariniego zakończyły zmagania w VNL na 13. miejscu.

Drugą część sezonu kadrowego nasze panie rozpoczęły w Warszawie na tzw. „dniach zero”, których głównym celem było przeprowadzenie wszystkich potrzebnych badań i testów, zrealizowanie obowiązków medialnych oraz świadczeń sponsorskich i rozruch po kilkunastu dniach urlopu od siatkówki.

1 sierpnia to data oficjalnego rozpoczęcia misji #MŚ2022K. Reprezentacja Polski kobiet spotkała się w Szczyrku i tam będzie przez kolejnych kilka tygodni. Końcówka miesiąca i kolejne dni września przyniosą mecze kontrolne, a cykl przygotowawczy zakończy silnie obsadzony turniej w Neapolu, w którym poza naszą kadrą zagrają drużyny narodowe Włoch, Serbii i Turcji.

Sparingi z innymi drużynami uczynią nasze przygotowania bardziej kompletnymi. Jestem przekonany, że dadzą nam informację zwrotną, nad czym musimy pracować więcej, nad czym mniej , którym punkcie jesteśmy. Przede wszystkim jednak cieszymy się, że nareszcie mamy kilka tygodni na spokojną pracę nad naszymi mankamentami i poprawę niedoskonałości – powiedział Stefano Lavarini, trener reprezentacji Polski kobiet.

Plan przygotowań reprezentacji Polski kobiet:

1-20 sierpnia – zgrupowanie w Szczyrku

22-26 sierpnia – zgrupowanie w Poznaniu i Kienbaum (Niemcy)

25 i 26 sierpnia – towarzyskie spotkania z reprezentacją Niemiec (Kienbaum, Niemcy)

29 sierpnia-3 września – zgrupowanie (miejsce do potwierdzenia)

2 i 3 września – towarzyskie mecze z Bułgarią (Katowice)

5-9 września – zgrupowanie w Szczyrku

9-15 września zgrupowanie i turniej w Neapolu:
12 września: Polska – Serbia
13 września: Polska – Włochy
15 września: Polska – Turcja

23 września – pierwszy mecz FIVB Mistrzostw Świata w piłce siatkowej kobiet (Polska – Chorwacja, Arnhem, Holandia)

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2022-08-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę