Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Plan na zgrupowanie siatkarzy znany

Plan na zgrupowanie siatkarzy znany

fot. Aleksandra Twardowska

Jak dowiedział się Przegląd Sportowy, reprezentacja Polski 1 czerwca rozpocznie zgrupowanie. Do Spały ma przyjechać 19 zawodników, a lista powołanych nazwisk ma zostać ogłoszona w poniedziałek.

Tegoroczna Liga Narodów została oficjalnie odwołana, a to właśnie od decyzji FIVB plan przygotowań kadry uzależniał selekcjoner Polaków. Biało-czerwoni 1 czerwca 19 siatkarzy ma rozpocząć zgrupowanie w Spale, natomiast w połowie lipca rozjechać się do klubów, aby rozpocząć przygotowania do sezonu ligowego. Jak informuje Przegląd Sportowy w Centralnym Ośrodku Sportowym w Spale siatkarze mają pracować w systemie dwutygodniowym. Pierwsza tura zgrupowania potrwa od 1 do 13 czerwca, później siatkarze dostaną wolne i znów na dwa tygodnie wrócą do Spały, by trenować tam do połowy lipca. Vital Heynen na razie nie chciał zdradzać szczegółów, ale prezes PZPS potwierdził plany trenera Przeglądowi Sportowemu. – W poniedziałek wydamy oficjalny komunikat z listą powołanych na zgrupowanie – mówił Jacek Kasprzyk. Na liście powołanych ma się znaleźć 19 zawodników.Vital Heynen swoje plany konsultował zarówno z PZPS, jak i z kadrowiczami. Po otwarciu Centralnych Ośrodków Sportu i złagodzeniu restrykcji przez rząd, siatkarze nie będą musieli trenować w podgrupach, ale na terenie COS-u będzie ich obowiązywał reżim sanitarny. W pokojach mają być zakwaterowani pojedynczo i nie będą mieli możliwości opuszczania ośrodka w trakcie zgrupowania. Również przed przyjazdem do Spały, przez dwa tygodnie będą obowiązywać siatkarzy pewne ograniczenia. – Dostałem maila z zaleceniami, mam też ankietę do wypełnienia. Przez dwa tygodnie poprzedzające zgrupowanie, mamy unikać wychodzenia z domu i spotykać się z jak najmniejszą grupą ludzi. Po przyjeździe na miejsce przez cały czas pobytu nie będziemy mogli opuszczać COS-u, a mieszkać będziemy pojedynczo w pokojach. Uważam, że nie jest to wielką przeszkodą, jeśli w końcu spotkamy się z chłopakami z reprezentacji i rozpoczniemy wspólne treningi siatkarskie na piasku czy w hali. Poza tym będzie czas, żeby podreperować zdrowie każdego z nas, popracować nad tym, co doskwierało nam przez cały sezon – mówił Bartosz Kwolek, przyjmujący reprezentacji Polski.

Dużo dłużej niż siatkarze będą pracować na zgrupowaniu siatkarki. Żeńska kadra spotka się 4 czerwca w Szczyrku i z przerwami ma trenować nawet do końca sierpnia. Trenerowi Jackowi Nawrockiemu zależy bowiem na przetestowaniu młodszych siatkarek, które mogą znaleźć się w kadrze na mistrzostwa świata w 2022 roku.

Cały materiał Edyty Kowalczyk w Przeglądzie Sportowym

źródło: przegladsportowy.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski kobiet, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-05-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę