Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Plan na zgrupowanie siatkarzy znany

Plan na zgrupowanie siatkarzy znany

fot. Aleksandra Twardowska

Jak dowiedział się Przegląd Sportowy, reprezentacja Polski 1 czerwca rozpocznie zgrupowanie. Do Spały ma przyjechać 19 zawodników, a lista powołanych nazwisk ma zostać ogłoszona w poniedziałek.

Tegoroczna Liga Narodów została oficjalnie odwołana, a to właśnie od decyzji FIVB plan przygotowań kadry uzależniał selekcjoner Polaków. Biało-czerwoni 1 czerwca 19 siatkarzy ma rozpocząć zgrupowanie w Spale, natomiast w połowie lipca rozjechać się do klubów, aby rozpocząć przygotowania do sezonu ligowego. Jak informuje Przegląd Sportowy w Centralnym Ośrodku Sportowym w Spale siatkarze mają pracować w systemie dwutygodniowym. Pierwsza tura zgrupowania potrwa od 1 do 13 czerwca, później siatkarze dostaną wolne i znów na dwa tygodnie wrócą do Spały, by trenować tam do połowy lipca. Vital Heynen na razie nie chciał zdradzać szczegółów, ale prezes PZPS potwierdził plany trenera Przeglądowi Sportowemu. – W poniedziałek wydamy oficjalny komunikat z listą powołanych na zgrupowanie – mówił Jacek Kasprzyk. Na liście powołanych ma się znaleźć 19 zawodników.Vital Heynen swoje plany konsultował zarówno z PZPS, jak i z kadrowiczami. Po otwarciu Centralnych Ośrodków Sportu i złagodzeniu restrykcji przez rząd, siatkarze nie będą musieli trenować w podgrupach, ale na terenie COS-u będzie ich obowiązywał reżim sanitarny. W pokojach mają być zakwaterowani pojedynczo i nie będą mieli możliwości opuszczania ośrodka w trakcie zgrupowania. Również przed przyjazdem do Spały, przez dwa tygodnie będą obowiązywać siatkarzy pewne ograniczenia. – Dostałem maila z zaleceniami, mam też ankietę do wypełnienia. Przez dwa tygodnie poprzedzające zgrupowanie, mamy unikać wychodzenia z domu i spotykać się z jak najmniejszą grupą ludzi. Po przyjeździe na miejsce przez cały czas pobytu nie będziemy mogli opuszczać COS-u, a mieszkać będziemy pojedynczo w pokojach. Uważam, że nie jest to wielką przeszkodą, jeśli w końcu spotkamy się z chłopakami z reprezentacji i rozpoczniemy wspólne treningi siatkarskie na piasku czy w hali. Poza tym będzie czas, żeby podreperować zdrowie każdego z nas, popracować nad tym, co doskwierało nam przez cały sezon – mówił Bartosz Kwolek, przyjmujący reprezentacji Polski.

Dużo dłużej niż siatkarze będą pracować na zgrupowaniu siatkarki. Żeńska kadra spotka się 4 czerwca w Szczyrku i z przerwami ma trenować nawet do końca sierpnia. Trenerowi Jackowi Nawrockiemu zależy bowiem na przetestowaniu młodszych siatkarek, które mogą znaleźć się w kadrze na mistrzostwa świata w 2022 roku.

Cały materiał Edyty Kowalczyk w Przeglądzie Sportowym

źródło: przegladsportowy.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski kobiet, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-05-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved