Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Plamen Konstantinow: Nie byliśmy w stanie sprostać wymaganiom Sokołowa

Plamen Konstantinow: Nie byliśmy w stanie sprostać wymaganiom Sokołowa

fot. Katarzyna Antczak

Trener Lokomotiwu Nowosybirsk Plamen Konstantinow przyznał w jednym z wywiadów, że klub był zainteresowany pozyskaniem Cwetana Sokołowa. – Nie byliśmy jednak w stanie sprostać jego wymaganiom finansowym. Nie mamy takich możliwości, jak trzy najbogatsze drużyny Superligi – przyznał trener mistrzów Rosji. Sokołow ostatecznie zagra w Dinamo Moskwa.

W przedwcześnie zakończonym sezonie rosyjskiej Superligi Lokomotiw Nowosybirsk był najlepszą drużyną rundy zasadniczej. W związku z niemożnością przeprowadzenia rundy play-off zespół prowadzony przez trenera Plamena Konstantinowa po raz pierwszy w historii został mistrzem Rosji.Po sezonie Lokomotiw opuścili polski rozgrywający Fabian Drzyzga i atakujący Konstantin Bakun. W ich miejsce klub pozyskał Drażena Luburica i Aleksandra Woropajewa.Wprowadziliśmy pewne zmiany, ponieważ ten zespół osiągnął już szczyt swoich możliwości i trudno byłoby powtórzyć taki wynik w kolejnym sezonie. Postanowiliśmy dać szansę młodym zawodnikom i połączyć ich z doświadczonymi graczami – przyznał Konstantinow w jednym z wywiadów.

W lutym sporo mówiono o zainteresowaniu Lokomotiwu pozyskaniem Cwetana Sokołowa, który ostatni sezon był graczem Zenitu Kazań. – Szukaliśmy atakującego na dobrym poziomie, ale Sokołow wybrał ofertę Dinamo Moskwa. Nie możemy równać się możliwościami z najbogatszymi drużynami Superligi z Kazania, Sankt Petersburga i Moskwy. Musimy rozważać granice naszego budżetu i nie wolno nam go przekroczyć – przyznał Konstantinow.

źródło: inf. własna, sport.business-gazeta.ru

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-05-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved