Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Jastrzębski Węgiel już zameldował się w półfinale, jubileusz Mendeza

Jastrzębski Węgiel już zameldował się w półfinale, jubileusz Mendeza

Siatkarze Jastrzębskiego Węgla byli faworytami ćwierćfinałowej rywalizacji z Indykpolem AZS Olsztyn i nie było niespodzianki. W pierwszym meczu obrońcy mistrzowskiego tytułu wygrali bardzo pewnie i do awansu potrzebowali dwóch setów. Sprawa została rozstrzygnięta po trzecim secie meczu. Jastrzębski Węgiel prowadzi 2:1.

ZŁE MIŁEGO POCZĄTKI

Siatkarze Jastrzębskiego Węgla okazali się najlepsi w fazie zasadniczej i w pierwszej rundzie play-off trafili na Indykpol AZS Olsztyn. W pierwszym rozegranym w hali Urania meczu 1/4 finału obrońcy mistrzowskiego tytułu zdominowali wydarzenia i szybko wygrali 3:0.  Zgodnie z systemem rozgrywania play-off do awansu do czołowej czwórki potrzebowali dwóch setów.

Indykpol AZS Olsztyn znakomicie wszedł w mecz, po dobrej grze wygrał pierwszego seta. W drugiej partii obrońcy mistrzowskiego tytułu znaleźli swój rytm i  wręcz demolując przeciwnika wyrównali stan meczu.  W trzeciej partii jastrzębianie postawili kropkę nad „i”, ponownie kontrolowali oni boiskowe wydarzenia. Ostatnią akcją seta był as serwisowy Norberta Hubera.

KTO W PÓŁFINALE?

W półfinale rywalem Jastrzębskiego Węgla będzie Asseco Resovia Rzeszów lub Trefl Gdańsk. W pierwszym meczu 3:2 wygrali rzeszowianie. Olsztynianom pozostanie walka o 7. miejsce.