Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PL: Złoty set i 5. miejsce dla Asseco Resovii Rzeszów

PL: Złoty set i 5. miejsce dla Asseco Resovii Rzeszów

fot. Klaudia Piwowarczyk

Zakończyła się rywalizacja o 5. miejsce w sezonie 2021/2022 pomiędzy Asseco Resovią Rzeszów i Indykpolem AZS Olsztyn. Po wygranej w pierwszym meczu 3:1, w drugim spotkaniu rzeszowianie w tym samym stosunku ulegli Indykpolowi AZS.  Rozstrzygający okazał się tym samym złoty set. W decydującą partię lepiej weszli podopieczni Marcelo Mendeza i utrzymali prowadzenie do samego końca. Resovia tym samym uzyskała prawo do gry w europejskich pucharach.

Pierwsze akcje spotkania toczyły się pod dyktando rzeszowian (3:0). Gospodarze wywierali presję zagrywką, po ataku z przechodzącej piłki Jana Kozamernika o czas poprosił trener Weber (8:3). Sygnał do odrabiania strat dał gościom Taylor Averill, po jego asie dystans stopniał do dwóch oczek. Gdy w kolejnej akcji olsztynianie zatrzymali atak Macieja Muzaja, interweniował trener Mendez (8:7). Dopiero atak po prostej Nicolasa Szerszenia pozwolił zrobić przejście (9:8). W kolejnych akcjach rozgorzała walka na styku, wynik oscylował wokół remisu. Nie brakowało przedłużonych wymian. Dopiero po ataku z przechodzącej piłki Kozamernika Resovia wyszła na prowadzenie 16:14. Gdy w następnej akcji zablokowany został Andringa, drugi raz interweniował szkoleniowiec gości. Seria przy zagrywkach Klemena Cebulja została zakończona atakiem Robberta Andringi (18:15). Po obu stronach siatki zdarzały się chaotyczne zagrania. Po asie Andringi wynik ponownie się wyrównał (20:20). W końcówce nie mylił się Torey DeFalco, który po skutecznych atakach punktową zagrywką zamknął seta.Otwarcie drugiej partii  było wyrównane. Chociaż po asie Fabiana Drzyzgi gospodarze odskoczyli na 7:5, po kontrataku DeFalco było już 9:7 dla AZS-u. Przez własne błędy akademicy stracili przewagę (9:9). Trener Mendez zaczął rotować składem, najpierw Buszek zmienił Cebulja a następnie Woicki – Drzyzgę (9:11). Obie drużyny skuteczne ataki przeplatały z błędami. Przy zagrywkach Rafała Buszka Resovia odrobiła straty (14:14). Olsztynianie szybko ponownie przejęli inicjatywę. As Karola Butryna i blok na Muzaju pozwoliły im wyjść na prowadzenie 18:15, interweniował trener Mendez. Wciąż inicjatywa leżała po stronie olsztynian. Siatkarze obu drużyn nie ustrzegli się pomyłek, ale dystans utrzymywał się. Po zagraniu przez środek Averilla było już 23:19 dla AZS-u, drugi czas wykorzystał szkoleniowiec Resovii. Gdy za sprawą dwóch błędów olsztynian Resovia obroniła piłki setowe, interweniował jeszcze trener Weber (22:24). Po przerwie Mateusz Poręba skończył swój atak.

Gdy przedłużoną akcję zagraniem z szóstej strefy zamknął Cebulj, Resovia prowadziła 4:1. Z czasem obie drużyny kończyły swoje pierwsze akcje. Gdy DeFalco został ustrzelony zagrywką przez Cebulja, o czas poprosił trener Weber (9:5). Chociaż po asie Drzyzgi było 12:8 dla gospodarzy, za sprawą ataków Butryna AZS zmniejszył dystans (12:10). Chociaż akademicy złapali kontakt punktowy (14:13), przy zagrywkach Muzaja rzeszowianie odbudowali przewagę (17:13). Olsztynianie nie mieli zamiaru odpuszczać, udane zagrania Andringi i pomyłka Cebulja ponownie zniwelowały straty (17:16). Końcówka była nierówna, drużyny grały falami. Gdy asa posłał Kozamernik, drugą przerwę wykorzystał Javier Weber (21:18). Passę rzeszowian przerwał dopiero atakiem DeFalco (24:19). Ostatni punkt padł po błędzie Jana Firleja.

Lepiej w czwartą odsłonę weszli rzeszowianie, gdy asa posłał Timo Tammemaa, zawodników do siebie przywołał trener Weber (7:5). Sytuacja szybko się odmieniła, as Szymona Jakubiszaka i kontratak DeFalco wyrównały wynik (8:8). Goście zaczęli budować przewagę, raz za razem punktował DeFalco. Przy stanie 11:14 o czas poprosił trener Mendez. Pojedyncze zagrania Tammemy na niewiele się zdały. Chociaż gra olsztynian nie była pozbawiona błędów, dystans pozostawał wyraźny. Gdy asa posłał jeszcze Butryn, drugi raz przerwę w tym secie wykorzystał rzeszowski szkoleniowiec (15:20). Końcówka toczyła się pod dyktando olsztynian. Autowa zagrywka Buszka i czujna gran a siatce Jakubiszaka dała ostatnie punkty akademikom.

Z wysokiego „c” w złotego seta weszła Resovia, celne zagrywki Buszka pozwoliły rzeszowianom ustawiać blok. Gdy w aut piłkę posłał Butryn, interweniował Javier Weber (4:0). Pojedyncze zagrania Butryna i DeFalco nie wystarczały na konsekwentnie punktujących rywali (5:3). Pojedynczy blok Kozamernika dał sygnał do zmiany stron (8:3). Akademicy starali się walczyć, jednak nie byli w stanie zniwelować wyraźnych strat. W dalszej fazie seta nie brakowało przedłużonych wymian. Plas z sytuacyjnej piłki w siatkę Butryna i podwójny blok na DeFalco dały ostatnie punkty Resovii.

Asseco Resovia Rzeszów  – Indykpol AZS Olsztyn 1:3
(23:25, 22:25, 25:19, 19:25)

Stan rywalizacji play-off:1:1
złoty set: 15:10 dla Asseco Resovii

Składy zespołów:
Asseco Resovia: Muzaj (23), Kozamernik (14), Szerszeń (6), Cebulj (11), Tammemaa (12), Drzyzga (4),Potera (libero) oraz Bucki, Woicki, Zatorski (libero), Buszek (2)
Indykpol AZS: Firlej (4), Andringa (10), DeFalco (24), Averill (9), Poręba (5), Butryn (20), Ciunajtis (libero) oraz Król, Siwczyk, Jakubiszak (2)

Zobacz również:
Wyniki fazy play-off Plusligi

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2022-04-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę