Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PL: Wyjazdowe zwycięstwo Indykpolu AZS, Ślepsk bez wygranego seta

PL: Wyjazdowe zwycięstwo Indykpolu AZS, Ślepsk bez wygranego seta

Dobre spotkanie w Suwałkach rozegrali siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn. Podopieczni Marco Bonitty nie oddali rywalom nawet seta, chociaż emocji nie brakowało. Siatkarze Ślepska Malow robili co mogli, ale w końcówkach więcej zimnej krwi zachowywali rywale. Najlepszym zawodnikiem spotkania został wybrany Torey  DeFalco.

Oba zespoły dobrze weszły w spotkanie, choć to gospodarzom udało się jako pierwszym wypracować przewagę w secie po udanym ataku Adriana Buchowskiego (5:3). DeFalco wybił piłkę w aut z lewego skrzydła, nie zahaczając bloku (7:8). Po dobrym przyjęciu rozgrywający miejscowej ekipy rozegrał na środek do Takvama, ale tam czekał już na niego Averill (9:11), a Bołądź na wysokim zasięgu przełamał blok gości (12:14). Punktową zagrywką Sapińskiego suwalczanie ponownie objęli prowadzenie (18:17). Oba zespoły szły w kolejnych akcjach łeb w łeb, a po czasie dla trenera Kowala Buchowski zatrzymał Karola Butryna (21:20). Końcówka była bardzo wyrównana, choć nie dało się uniknąć błędów i szala zwycięstwa przechyliła się na stronę gospodarzy (27:26). Seta zakończył as serwisowy Andringi (31:29).

Drugą partię otworzyły ciekawe ataki Averilla z krótkiej i Buchowskiego z drugiej linii (1:1). Gra olsztynian stała się czytelna dla gospodarzy, którzy zdołali dwukrotnie zatrzymać Andringę (4:2). W długiej wymianie lepsi byli podopieczni Marco Bonitty, którzy atakiem po skosie w wykonaniu DeFalco doszli rywali (7:6). Jan Firlej wyczyścił siatkę Butrynowi (9:8), a w kolejnych akcjach zaczęli się coraz częściej mylić przyjezdni, zarówno w polu zagrywki, jak i w ataku (13:9). Dobrze dograna piłka do rozgrywającego umożliwiła zagranie krótkiej przesuniętej z Porębą (14:12), a Łukasik nie utrzymał przyjęcia, co wykorzystał DeFalco (16:16). Trener Kowal wpuścił na boisko Klinkenberga, ale ten został zatrzymany przez Porębę (19:22). Druga odsłona padła łupem gości po przejściu linii środkowej boiska przez gospodarzy (21:25).

Podrażnieni przegraną w poprzedniej partii suwalczanie od pierwszych akcji starali się nadać swoje tempo grze i odskoczyli na dwa oczka po bloku Tuanigi (3:1). Klinkenberg wcisnął piłkę rywalom na lewym skrzydle (6:4). Seria dobrych zagrywek Poręby umożliwiła gościom odrobienie strat i objęcie prowadzenia (10:6). Przyjezdni zaczęli dyktować warunki gospodarzom, którzy nie umieli znaleźć recepty na skuteczne ataki Butryna (8:11). Agresywne zagrywki Bołądzia odrzuciły gości od siatki, ale z sytuacyjnej poradził sobie Andringa (13:13). Królem kolejnych akcji został Butryn, który skończył ostatnie trzy piłki (16:14).Obie ekipy toczyły zacięty bój, ale to goście byli krok przed drużyną z Suwałk. DeFalco przebił się przez podwójny blok (21:20). Olsztynianie wrzucili szósty bieg i autostradą dowieźli zwycięstwo w meczu (26:28).

MVP: Torey DeFalco

Ślepsk Malow Suwałki – Indykpol AZS Olsztyn 0:3
(29:31, 21:25, 26:28)

Ślepsk: Łukasik (8), Bołądź (16), Takvam (5), Buchowski (8), Sapiński (4), Tuaniga (4), Czunkiewicz (libero) oraz Smoliński, Rudzewicz, Klinkenberg (1), Halaba (5) i Makowski
Indykpol: Firlej, Andringa (7), DeFalco (20), Averill (7), Poręba (7), Butryn (17), Gruszczyński (libero) oraz Salehi