Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PL: Warta wygrywa, Stal znów bez punktów

PL: Warta wygrywa, Stal znów bez punktów

Nie ma wiele przesady w stwierdzeniu, że mimo dość wczesnej fazy sezonu, Stal Nysa zaczyna już powoli walczyć o życie. Porażka w Zawierciu przy jednoczesnym zwycięstwie LUK w Bełchatowie sprawiła, że nysanie do przedostatniego miejsca tracą już pięć punktów. Aluron CMC Warta Zawiercie jest z kolei praktycznie na drugim biegunie. Pokonanie Stali w trzech setach pozwoliło im wrócić na pozycję wicelidera.

W pierwszym secie dobra gra w ataku pozwoliła prowadzić Stali Nysa kilkoma oczkami,  a dodatkowo asa serwisowego dołożył Stahl (5;1). Po ataku Conte było 5:3, ale kiedy blokiem popisał się Marcin Komenda było już 10:6.  Na 11:12 swojemu zespołowi pozwolił zbliżyć się Dawid Konarski punktując zagrywką, a na 14:14 atakiem wyrównał Uros Kovacevic. W ustawieniu z Tavaresem na zagrywce zawiercianie odskoczyli na 18:15. Faworyci kontynuowali marsz po zwycięstwo w secie (23:19). Dobra gra blokiem Zniszczoła pozwoliła wygrać 25:20.

Od autowego ataku Kamila Kwasowskiego rozpoczął się set drugi. W ustawieniu z Komendą na zagrywce było 5:2 dla Stali. Rywale szybko wyrównali na 5:5. W ustawieniu z Conte w polu serwisowym zawiercianie odskoczyli na 8:5, ale blokiem wyrównał Dawid Konarski. Gra toczyła się punkt za punkt dopóki na 18:16 wyprowadził swój zespół Dawid Konarski. Po bloku Orczyka było 23:20. Wynik na 25:22 zagrywką zepsutą ustalił Kamil Kwasowski.

Zawiercianie lepiej weszli w seta trzeciego (2:0), W ustawieniu z dobrze serwującym Tavaresem było już 4:1. Kiedy w ataku pomylił się Stahl było 8:4. Stał starała się walczyć, ale kilka chwil później było już 13:10 po ataku Conte. Gra toczyła się punkt za punkt, ale to faworyci kontrolowali wydarzenia, kiedy udanie atakowali Kovacevic i Conte było 18:13. W ustawieniu z Conte na zagrywce było 22:14. Po ataku Malinowskiego były już piłki meczowe dla gospodarzy (24:17). Rywale obronili kilka meczboli po błędach zawiercian (24:22). Ostatecznie mecz zakończył atak Urosa Kocacevica.

MVP: Uros Kovacević

Aluron CMC Warta Zawiercie – Stal Nysa 3:0
(25:20, 25:22, 25:22)

Warta: Konarski (7), Zniszczoł (9), Conte (14), Niemiec (5), Tavares (1), Kovacević (20), Żurek (libero) oraz Malinowski (1), Orczyk (2) i Cavanna
Stal: Komenda (6), Stahl (8), Ben Tara (10), M’Baye (3), Kwasowski (3), Penczew (6), Ruciak (libero) oraz Zajder, Dębski (3), Bućko (2) i Schamlewski (2)