Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PL: Warta nie wywiozła kompletu z Bielska-Białej

PL: Warta nie wywiozła kompletu z Bielska-Białej

Do końca drugiego seta wydawało się, że mecz w Bielsku-Białej będzie spacerkiem dla Aluronu CMC Warty Zawiercie. Gospodarze pokazali jednak ducha walki i doprowadzili do tie-breaka, w którym lepsi okazali się jednak faworyci tego spotkania.

Od początku spotkania ton boiskowym wydarzeniom nadawali zawiercianie, po kolejnym kontrataku Dawida Konarskiego odskoczyli na 5:2. Gdy w kolejnej akcji podwójny blok zatrzymał Hanesa, o czas poprosił trener Kapelus. Serię gości przerwał dopiero błąd w polu zagrywki Konarskiego (3:7). Pojedyncze zagrania Jake’a Hanesa na niewiele się zdawały, dystans pozostawał wyraźny.

Gdy asa dołożył Tavares, ponownie interweniował szkoleniowiec BBTS-u (6:13). Przyjezdni zdobywali punkty seriami. Bielszczanie ryzykowali zagrywką, po asach Hanesa różnica punktowa zmniejszyła się. Po błędzie gości o czas poprosił trener Winiarski (13:16). W kolejnej akcji skutecznie zaatakował Michał Szalacha. Atak Konarskiego z lewego skrzydła dał serię piłek setowych gościom. Drugą z nich wykorzystał Patryk Łaba.

W drugiej partii przyjezdni kontynuowali skuteczną grę, po kontrataku Konarskiego o czas poprosił trener Kapelus (2:7). Zawiercianie kolejną serię zaliczyli przy zagrywkach Łaby, po kolejnym nieudanym ataku bielszczan ponownie przerwę wykorzystał szkoleniowiec gospodarzy (3:10). Dopiero po szczęśliwym kontrataku siatkarze BBTS-u zrobili przejście (4:11). W dalszej fazie seta wciąż do zawiercianie dyktowali warunki na boisku. pojedyncze zagrania Hanesa i Puczkowskiego nie wystarczały, by BBTS podjął rywalizację (7:14). Gdy Bartosz Kwolek dołożył asa, było już 18:7 dla zespołu z Zawiercia. Mimo wyraźnej przewagi podopieczni trenera Winiarskiego nie tracili koncentracji. Zdecydowany atak z sytuacyjnej piłki Łaby (8:24) i jego zagranie po skosie dało ostatnie punkty przyjezdnym.

Otwarcie seta numer trzy należało do gospodarzy, ręki w ataku nie wstrzymywał Hanes (5:2). Siatkarze BBTS-u nie zdołali jednak utrzymać tej przewagi. Gospodarze nie ustrzegli się błędów i po asie Tavaresa oraz nieudanym ataku Hanesa na tablicy wyników pojawił się remis (9:9). Zawiercianie nie zdołali jednak przełamać rywali. W szeregach przyjezdnych również zdarzały się błędy (12:10). Po kolejnym zdecydowanym zagraniu Hanesa interweniował trener Winiarski (15:12). Po obu stronach siatki nie brakowało chaotycznych akcji. Ponownie przy zagrywkach Tavaresa siatkarze z Zawiercia odrobili straty (17:17). Chociaż po błędzie gospodarzy to Warta wyszła na prowadzenie 19:18, w kolejnej akcji wynik wyrównał Konrad Formela. Po sprytnym zagraniu Hanesa kolejną przerwę wykorzystał Michał Winiarski (22:20). Gdy w siatkę zagrał Konarski, BBTS miał piłki setowe (24:21). Kropkę nad i postawił Hanes.

W czwartym secie na nowo rozgorzała zacięta rywalizacja (5:4). Po asie Tavaresa na tablicy wyników pojawił się remis (6:6). Obie drużyny skuteczne akcje przeplatały z prostymi błędami. Rozgrywający regularnie posyłali piłki do swoich środkowych. W dalszej fazie seta trwała walka na styku. Dopiero po ataku Dawida Dulskiego i asie Michała Szalachy Aluron CMC Warta Zawiercie odskoczyła na 17:15 i o czas poprosił trener Kapelus. Nie do zatrzymania pozostawał Dulski. Sytuacja ponownie się odmieniła, gdy asy zaczął posyłać Hanes. Przy stanie 20:19 dla Warty interweniował szkoleniowiec zawiercian. Mocny atak Hanesa i błąd w ataku Dulskiego ponownie wyrównały wynik (21:21). W końcówce nie brakowało walki. Gdy Woch zablokował Szalachę, BBTS miał piłkę setową. Po czasie dla trenera Winiarskiego decydujący punkt zdobył Hanes.

Otwarcie tie-breaka toczyło się pod znakiem przedłużonych wymian. Dopiero po asie Dulskiego zawiercianie wyszli na prowadzenie 5:3, szybko o czas poprosił trener BBTS-u. W dalszej fazie seta po obu stronach siatki nie brakowało błędów w polu zagrywki (6:8). Gdy zawierciański blok zatrzymał atak Formeli, ostatnią przerwę wykorzystał bielski szkoleniowiec (7:10). Po ataku po bloku w aut Dulskiego zawiercianie mieli kolejne szanse na zakończenie meczu. Ciekawy pojedynek został zamknięty zepsutą zagrywką Hanesa.

MVP: Patryk Łaba

BBTS Bielsko-Biała – Aluron CMC Warta Zawiercie 2:3
(19:25, 10:25, 25:22, 25:23, 10:15)

BBTS: Dosanjh (6), Woch (8), Siek (3), Formela (7), Hanes (31), Darlaczi (1), Fijałek (libero) oraz Sinoski (1) i Puczkowski (7)
Warta: Kwolek (9), Rejno (6), Konarski (17), Tavares (9), Szalacha (12), Łaba (13), Danani (libero) oraz Waliński (5), Kozłowski, Dulski (9) i Kalembka