Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PL: Trzy punkty Trefla w Lublinie

PL: Trzy punkty Trefla w Lublinie

Mecz sąsiadów tabeli zapowiadał się niezwykle interesująco. Większe znaczenie zdecydowanie miał dla gdańszczan, którzy w przypadku wygranej wciąż pozostawali w grze o play-off i ten cel na dziś osiągnęli. Po czterech setach schodzili zwycięsko z boiska.

W pierwszych akcjach spotkania obie drużyny wymieniały się głównie atakami, prowadząc wyrównaną walkę. Gdy z pola zagrywki punktował Mariusz Wlazły gdańszczanie wyszli na dwupunktowe prowadzenie 9:7, ale rywale przy zagrywkach Jana Nowakowskiego nie tylko odrobili straty, ale wyszli na czoło (11:10) po zagraniu w kontrze Konrada Stajera. Gospodarze spisywali się coraz lepiej, a przeważali opanowaniem w trakcie dłuższych wymian, które kończyli na swoją korzyść, budując przewagę (16:13). Po udanej zagrywce Grzegorza Pająka drugą przerwę wykorzystał trener Winiarski, ale po niej kontrę wykorzystał Bartosz Filipiak i LUK prowadził 19:14. Pojedynczy udany serwis Wlazłego nic nie zmienił. W końcówce lublinianie świetnie zagrali blokiem (23:17) i niedługo później zapisali seta na swoim koncie.

Ekipa Trefla w zagrywce upatrywała swoich szans i na początku kolejnej odsłony punktowali nią Wlazły i Bartłomiej Lipiński. Odpowiedział im Jóźwik, wyrównując po 4, ale kontra Mateusza Miki dała gościom dwupunktową nadwyżkę, którą Ci starali się utrzymywać w kolejnych akcjach. Lipiński dołożył też kontrę, a po drugiej stronie siatki w ataku pomylił się Nowakowski i trener lublinian poprosił o czas, gdy jego zespół przegrywał 10:14. Miejscowi cały czas starali się trzymać blisko z wynikiem, więc gdy ważną akcję skończył Filipiak, Trefl prowadził tylko 18:17. Najważniejsza okazała się decydująca faza seta, w której pierwsze skrzypce odegrał Dmytro Paszycki. Gdańszczanie punktowali po jego ataku i bloku, a po błędzie w ataku Filipiaka uzyskali piłkę setową. Lublinianie zerwali się do walki i zaczęli niebezpiecznie zbliżać się z wynikiem. Paszycki atakiem zakończył jednak seta wynikiem 25:23.Lublinianie cały czas starali się przejąć inicjatywę i po bloku Jakuba Wachnika i kontrze Stajera minimalnie prowadzili. Sami jednak oddawali punkty rywalom, co uniemożliwiło im budowanie przewagi. Mimo to, po udanym serwisie Stajera LUK prowadził 8:6. Wtedy do walki zerwali się Wlazły i Lipiński, odzyskując prowadzenie dla Trefla. Przy zagrywce tego drugiego punktował nawet Lukas Kampa, a goście odskoczyli na 13:10. Przerwa na żądanie nic nie dała, bowiem gospodarze dobre ataki przeplatali popsutymi, natomiast przyjezdni wykorzystywali też kontry, a to – po próbie Miki – pozwoliło im zbudować prowadzenie 17:12. Mimo że robił co mógł Szymon Romać, nie przynosiło to skutku. Trefl nie oddał inicjatywy do końca, cały czas dobrze spisywał się Lipiński i to on zamknął tę partię atakiem.

Pająk zagrywką próbował poderwać swój zespół do walki, szybko jednak Wlazły także tym elementem przywrócił status quo. Gdy jednak Stajer uderzył w kontrze, a atakujący Trefla pomylił się, LUK wyszedł na prowadzenie 6:4. Nie na długo. Atak Miki i blok Paszyckiego dały remis 7:7. Sytuacja zmieniała się jeszcze nie raz do połowy seta. Od tego momentu coraz wyraźniej zaznaczała się bowiem przewaga gdańszczan, którzy po bloku Karola Urbanowicza mieli trzy punkty przewagi (15:12). Jeszcze błąd Kampy zbliżył trochę rywali do gości, ale podopieczni trenera Winiarskiego wydawało się, że kontrolują sytuację na boisku. W samej końcówce siatkarze z Lublina podjęli jeszcze jedną próbę – trafili w odpowiednim momencie z weryfikacją, a następnie Filipiak zatrzymał Mikę i był remis 22:22. Goście zachowali jednak zimną krew do końca, a zwłaszcza Kampa, który z pola zagrywki zakończył całe spotkanie.

MVP: Bartłomiej Lipiński

LUK Lublin – Trefl Gdańsk  1:3
(25:19, 23:25, 20:25, 23:25)

LUK: Nowakowski (4), Wachnik (13), Filipiak (20), Pająk (4), Sztajer(12), Włodarczyk, Watten (libero), Gregorowicz (libero) oraz Jóźwik (8), Romać (3), Sobala i Gniecki
Trefl: Lipiński (26), Wlazły (15), Reichert, Kampa (3), Urbanowicz (9), Paszycki (9), Pruszkowski (libero), Olenderek (libero) oraz Kozub, Sasak (1), Mika (10) i Łaba