Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PL: Stal walczyła, ale trzy punkty pojechały do Rzeszowa

PL: Stal walczyła, ale trzy punkty pojechały do Rzeszowa

fot. Asseco Resovia Rzeszów

W 28. kolejce PlusLigi PSG Stal Nysa podjęła we własnej hali Asseco Resovie Rzeszów.  Spotkanie od początku było bardzo zacięte, chociaż widoczną przewagę miała drużyna z Rzeszowa. Gospodarze nie mieli zamiaru się poddawać i ze wszystkich sił starali się ugrać na swoją korzyść chociaż seta, co w końcu udało im się w trzeciej odsłonie. W czwartym secie z każdą akcją coraz bardziej rozkręcali się rzeszowianie i to oni ostatecznie mogli cieszyć się ze zwycięstwa w całym meczu. Wygrana i pełna pula punktów umocniła pozycję Asseco Resovi Rzeszów na 1. miejscu w tabeli.

Przy zagrywkach Macieja Muzaja jego zespół odskoczył na 4:2, jednak szybko gospodarzom udało się go zablokować w ataku i był remis. Gra oscylowała w okolicach remisu, choć z delikatnym wskazaniem na Stal (9:7). Nie na długo, na siatce lepiej radzili sobie rzeszowianie, kontratak Toreya DeFalco dał im dwupunktowe prowadzenie (12:10). Długą i efektowną wymianę blokiem zakończył Michał Gierżot, ale kolejny as Muzaja, a potem Klemena Cebulja powiększył zaliczkę gości (16:12). Miejscowi mieli problem ze skończeniem swojej akcji (12:18), natomiast pewnie grali goście i po kiwce DeFalco było już 21:15. Rzeszowianie często grali środkiem i po akcji Jakuba Kochanowskiego mieli piłkę setową. Co prawda dwie z nich obronili rywale, ale atak Cebulja zakończył tę część.Kolejną rozpoczął Kochanowski od ataku i asa, ale tym samym odpowiedział Wassim Ben Tara (4:4). Gra znów była wyrównana, nikt nie wstrzymywał ręki (9:9), choć zagrywki często lądowały poza boiskiem (12:12). Punktowali DeFalco oraz Ben Tara, ale w połowie seta siatka należała do Stali, która raz po raz znajdowała sposoby na zatrzymanie to Cebulja, to Muzaja (18:16). Na parkiecie i poza nim nie brakowało emocji, długa wymiana zakończyła się atakiem Jakuba Buckiego, a emocje lepiej podziałały na rzeszowian, którzy postawili dwa widowiskowe bloki, dające im prowadzenie 22:21. Powracający na boisko Gierżot wykorzystał piłkę przechodzącą, dając swojej drużynie piłkę setową (25:24), ale sytuację na korzyść Resovii odwrócił Cebulj (26:25) i to Słoweniec kolejnym mocnym zagraniem zakończył całą odsłonę.

Ponownie pierwsze momenty seta były wyrównane, na środku po stronie Stali skuteczny był Nicolas Zerba (6:4), Kamil Kwasowski dołożył blok (8:5). Mocna kontra DeFalco pozwoliła ekipie z Podkarpacia nawiązać kontakt punktowy (7:8). Podopieczni Giampaolo Medeiego zaczęli się jednak mylić, a do tego asa dołożył Kento Miyaura, który zmienił zmagającego się ze skurczami Ben Tarę (12:8). Miejscowi nie byli jednak w stanie utrzymać swojej całkiem niezłej zaliczki. Najpierw Asseco Resovia zagrała blokiem, a do remisu doprowadziła wykorzystując kontrę (16:16). Szalę na korzyść zespołu Daniela Plińskiego przechyliły mocne serwisy Miyaury (20:17), jednak ponownie rzeszowianie byli w stanie odrobić dystans (20:20). Znów w końcówce było gorąco, akcja Gierżota dała setbola i to on pojedynczym blokiem przedłużył losy meczu.

Serwisy najpierw Fabiana Drzyzgi, a potem DeFalco dały przyjezdnym z Rzeszowa zaliczkę 6:2. Swoje dołożył też Kochanowski (9:3), jednak dłużny nie chciał pozostać Kwasowski (6:9). Jego zespół wziął się w garść, zaczął dobrze blokować (9:10). Okazji do remisu nie wykorzystał Miyaura (12:14), a takie niewykorzystane okazje lubią się mścić i rzeszowianie znów odskoczyli, tym razem po dobrej zagrywce Kochanowskiego (17:13). Potem celownik zza linią 9. metra wyregulował Cebulj (21:15), do piłki meczowej doprowadził kolejny as, tym razem Drzyzgi (24:17) i po kontrze z prawej flanki komplet punktów pojechał do Rzeszowa.

MVP: Jakub Kochanowski 

PSG Stal Nysa – Asseco Resovia Rzeszów 1:3
(18:25, 25:27, 25:22, 17:25)

Składy zespołów:
Stal: Ben Tara (18), Kwasowski (12), Gierżot (10), Zerba (9), Jankowski (3), Zhukouski (1), Dembiec (libero) oraz Miyaura (12), El Graoui, Buszek, Kramczyński, Szczurek
Resovia: Cebulj (17), DeFalco (17), Muzaj (12), Kochanowski (9), Kozamernik (6), Drzyzga (4), Zatorski (libero) oraz Bucki (9), Borges, Kędzierski, Krulicki (libero)

Zobacz również:
Wyniki i tabela PlusLigi w sezonie 2022/2023

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2023-03-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2023 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę