Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PL: Stal Nysa z wygraną w Suwałkach na początku rundy rewanżowej

PL: Stal Nysa z wygraną w Suwałkach na początku rundy rewanżowej

Udanie rundę rewanżową PlusLigi rozpoczęli siatkarze PSG Stali Nysa. Podopieczni Daniela Plińskiego nie oddali w wyjazdowym meczu w Suwałkach ani jednego seta miejscowemu Ślepskowi Malow.  Pokazuje to, że po słabszym okresie zespół z Nysy powoli odzyskuje równowagę. Wynik 3:0 nie oznacza jednak, że mecz był jednostronny, walki nie brakowało po obu stronach. MVP meczu został Michał Gierżot.

Chociaż dwie pierwsze akcje padły łupem gospodarzy, to szybko Stal wyrównała stan rywalizacji, a kiedy Michał Gierżot popisał się asem serwisowym, to jego zespół był o dwa oczka lepszy (6:4). Goście nie byli w stanie utrzymać swojego prowadzenia, obie ekipy pewnie grały w ataku z VI strefy (9:8). Gracze z Nysy zaczęli dobrze grać blokiem (11:8), do tego wykorzystywali swoje kontry (12:8). kolejny dobry serwis dołożył Gierżot i po jeszcze jednym bloku przewaga gości nie pozostawiała żadnych wątpliwości (20:14). Co prawda w końcówce popełnili dwa błędy (22:17), ale dobry serwis Kento Miyaury doprowadził do piłki setowej, a atak ze środka Nicolasa Zerby zakończył premierową partię.

Stal Nysa znów dobrze rozpoczęła seta, w ofensywie brylowali Gierżot oraz Kamil Kwasowski, natomiast po drugiej stronie siatki trochę osamotniony był Bartosz Filipiak (3:5). Ślepsk Suwałki doprowadził do remisu po 8, ale potem znów inicjatywa leżała po stronie gości z Opolszczyzny (13:10). Skuteczny nadal był Kwasowski (17:13), jednak trochę życia w ofensywę ekipy z Suwałk wniósł Adrian Buchowski (17:20). Mocny atak Pawła Halaby zmniejszył straty podopiecznych Dominika Kwapisiewicza (20:22), w końcówce przyjmujący dołożył również asa, ale kolejną zagrywkę zepsuł (23:25).

Tym razem początek seta należał do graczy z Suwałk, cały czas pewnie grał Filipiak (7:5) i jego zespół utrzymywał dwupunktową zaliczkę (10:8). Tę powiększył sprytny serwis Buchowskiego (12:9). Nie na długo, bo zza linii 9. metra dwukrotnie zapunktował Jakub Abramowicz (12:12), następnie to samo zrobił Wassim Ben Tara (15:13). To jego kontra pozwoliła ekipie Daniela Plińskiego odskoczyć na trzy oczka (17:14), ale dobrą skutecznością na tym etapie spotkania mógł pochwalić się Cezary Sapiński (18:20). W kluczowym momencie Stal nadal była o trzy oczka lepsza (23:20), Kwasowski obijając blok doprowadził do piłki meczowej (24:21) i po błędzie w ofensywie Andreasa Takvama PSG Stal Nysa wyjechała z Suwałk z kompletem punktów.

MVP:  Michał Gierżot

Ślepsk Malow Suwałki – PSG Stal Nysa 0:3
(18:25, 23:25, 21:25)

Ślepsk:  Sanchez, Filipiak (16), Kujundžić (3), Takvam (3), Sapiński (5), Halaba (9), Czunkiewicz (libero) oraz Depowski (1), Magnuszewski, Buchowski (3)
Stal: Gierżot (15), Ben Tara (14), Zhukouski (3), Zerba (6), Abramowicz (5), Kwasowski (13), Dembiec (libero) oraz Biniek (libero), Miyaura (1), Szczurek, El Graoui