Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PL: Stal Nysa z trzema punktami w meczu z Cuprum Lubin

PL: Stal Nysa z trzema punktami w meczu z Cuprum Lubin

Stal Nysa zgodnie z planem wygrała z Cuprum Lubin 3:0. Podopieczni trenera Daniela Plińskiego kontrolowali boiskowe wydarzenia przez cały czas. Zwycięstwo to sprawiło, że  żółto-niebiescy znaleźli się na piątym miejscu. Miedziowi przegrali jedenasty mecz w sezonie, zajmują niskie 13. miejsce w tabeli.

Mecz dobrze rozpoczęli lubinianie, którzy prowadzili 3:0 po dobrych zagrywkach Grzegorza Pająka. Później jednak kontrolę przejęli rywale, po ataku Zouheiriego El Graoui uzyskali przewagę 6:4. Gdy błąd zagrywki popełnił Pająk, Stal prowadziła 12:9. Lubinanie zmniejszyli straty w połowie partii, jednak w końcówce gospodarze kontrolowali przebieg gry. Piłkę setową mieli po ataku Kamila Kwasowskiego, a seta zakończył El Graoui (25:21).

Druga odsłona meczu rozkręcała się powoli. Po ataku Wassima Ben Tary gospodarze prowadzili 8:6. Od połowy seta przewaga Stali zaczęła rosnąć. Kolejny punkt zanotował Ben Tara (18:14). Po ataku Kwasowskiego zrobiło się 23:20 i to ten zawodnik postawił kropkę nad i w drugiej partii. Stal ponownie wygrała do 21.

Świetnie rozpoczęli trzeciego seta nysanie, zdobywając prowadzenie 4:1. Pietraszko czujny był jednak na siatce i po jego zagraniu lubinianie zdobyli 4. punkt (7:4). Mocny atak zaprezentował Kwasowski i Stal miała przewagę 10:8. Gdy z piłki przechodzącej uderzył Ben Tara, Stal zwiększyła przewagę do stanu 13:9. Po kolejnym punkcie dla gospodarzy o czas poprosił trener Paweł Rusek. Asa serwisowego dołożył Jakub Abramowicz i zrobiło się już 15:10 dla nysan. Kolejne asa dołożył Kento Miyaura i było 22:15 dla gospodarzy. W końcówce jeszcze goście zmniejszyli straty, ale było już jednak za późno na przedłużenie losów meczu.

MVP: Kamil Kwasowski

PSG Stal Nysa – Cuprum Lubin 3:0
(25:21, 25:21, 25:21)

Stal: El Graoui (14), Jankowski (3), Ben Tara (10), Żukouski (3), Abramowicz (7), Kwasowski (14), Dembiec (libero) oraz Buszek, Miyaura (2), Szczurek i Biniek (libero)
Cuprum: Ferens (12), Lorenc (5), Pietraszko (6), Krage (1), Pająk (3), Kowalow (11), Szymura (libero) oraz Kubicki, M’Baye (3), Kapica (4) i Sas (libero)