Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PL: W Nysie niespodzianki nie było – gładka wygrana jastrzębian

PL: W Nysie niespodzianki nie było – gładka wygrana jastrzębian

PSG Stal Nysa bardzo dobrze rozpoczęła sezon i nawet uznawano ją za objawienie początku rozgrywek. Jastrzębski Węgiel bezlitośnie obnażył jednak braki zespołu z Nysy, wygrał pewnie 3:0 i wciąż wraz z Resovią pozostaje drużyną, która nie straciła jeszcze punktów w tym sezonie.

Pierwszy set zaczął się od równej gry. Oba zespoły się badały, wypadając podobnie w poszczególnych elementach gry, choć lepsze wrażenie od początku sprawiali jastrzębianie i to oni również jako pierwsi odskoczyli po serii punktów przy stanie 10:10. Wygrali trzy akcje z rzędu, ale chwilę później to samo zrobili podopieczni Daniela Plińskiego. Oddali jednak ponownie inicjatywę rywalom i ci już do końca nie pozwolili sobie odebrać kilkupunktowej przewagi, wygrywając 25:22.

Drugiego seta dobrze rozpoczęli nysanie. Wykorzystali błędy jastrzębian, pozwolili pomylić się Stephanowi Boyerowi, a później go zablokowali i objęli prowadzenie 4:1. Chwilę później trudną piłkę na siatce musiał rozstrzygnąć challenge, po którym piąty punkt powędrował na konto Stali. Jastrzębianie zaczęli konsekwentnie odrabiać straty. W ataku poprawił się Boyer i kilka akcji później był już remis 7:7. Francuz grał jak w transie, a siatkarze Stali nieco spuścili z tonu, co zaowocowało wyjściem jastrzębian na prowadzenie 12:10. Zawodnicy ze Śląska rozkręcali się z każdą akcją, a po asie Jurija Gladyra wygrywali 18:13 i spokojnie kontrolowali grę. Po bloku tego samego zawodnika jastrzębianie mieli piłki setowe (24:17). Wykorzystali drugą z nich, a seta zakończył nie kto inny, jak aktywny w tej fazie gry Gladyr.

Trzecią partię nieco lepiej zaczęli goście, którzy szybko wypracowali dwupunktową przewagę, a kiedy błąd podwójnego odbicia popełnili nysanie, dystans wzrósł do trzech punktów (9:6), a kilka chwil później po dwóch asach Boyera było 14:8 i stało się jasne, że mecz zmierza do końca. Przy 9:17 Daniel Pliński ratował swój zespół przerwą, ale po niej kolejnego asa dołożył Trevor Clevenot i sytuacja Stali była już naprawdę beznadziejna. Do końca seta trwała już tylko agonia nysan i pewne zmierzanie do zwycięstwa jastrzębian. Mecz zamknął atakiem po bloku Clevenot (25:13).

MVP: Stephan Boyer

PSG Stal Nysa – Jastrzębski Węgiel 0:3
(22:25, 18:25, 13:25)

Stal: El Graoui (9), Jankowski (4), Gierżot (9), Ben Tara (6), Zhukouski, Abramowicz, Dembiec (libero) oraz Buszek (1), Kramczyński (1), Myiaura (6) i Szczurek
JW: Toniutti, Boyer (18), Wiśniewski (6), Gladyr (9), Clevenot (10), Fornal (8), Popiwczak (libero) oraz Hadrava (3) i Tervaportti (1)