Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PL: Ślepsk zgarnął komplet oczek na Podpromiu

PL: Ślepsk zgarnął komplet oczek na Podpromiu

Choć początek starcia Resovii Rzeszów ze Ślepskiem Suwałki był dość wyrównany, to w połowie premierowej odsłony przyjezdni osiągnęli przewagę i rozstrzygnęli końcówkę na swoją korzyść. Drugi set był równie zacięty, ale tym razem to Asseco Resovia wygrała. Ślepsk nie odpuszczał, prowadził już 2:1 i był na dobrej drodze do zgarnięcia kompletu oczek. Walka trwała, raz podopieczni Dominika Kwapisiewicza mieli piłkę meczową, raz ekipa Marcelo Mendeza piłkę setową. Mecz zakończył się punktowym blokiem Ślepska.

Mecz w Rzeszowie rozpoczął się od walki punkt za punkt, jako pierwsi odskoczyli goście z Suwałk, zawdzięczając to dobrej grze Cezarego Sapińskiego zarówno w bloku, jak i w ataku (9:7). Rzeszowianie szybko odrobili straty, wyrównali stan rywalizacji, blok dał im minimalne prowadzenie (11:10). Potem jednak znów dobrze zaczęli grać goście, z pola serwisowego długo nie schodził Joshua Tuaniga i przy jego zagrywkach Ślepsk miał cztery oczka więcej (17:13). Sygnał do zmniejszenia dystansu dał Nicolas Szerszeń, który trafiał zza linii 9. metra (17:18), ale odpowiedzią na to okazał się Bartłomiej Bołądź (21:18). W końcówce trudnymi serwisami popisała się jeszcze Asseco Resovia, ale z VI strefy niezawodny był Paweł Halaba (24:22) i po akcji środkiem Ślepsk prowadził 1:0.

Drugą część spotkania lepiej rozpoczęli podopieczni Dominika Kwapisiewicza (4:2), ale kiedy w polu serwisowym pojawił się Cebulj, długo z niego nie schodził, posyłając na stronę rywala kolejne potężne zagrywki (8:4). Ślepsk nie zamierzał się poddawać, kontrę skończył Adrian Buchowski (7:9), kilka akcji później trafił także serwisem (11:11). W ofensywie dobrze radził sobie jednak Cebulj, a piłkę na siatce wykorzystał Fabian Drzyzga (16:15). Jego zespół wypracował sobie trzypunktową zaliczkę (19:16), ale goście po potężnym bloku złapali kontakt punktowy (20:21). Asseco Resovia miała piłki setowe, ale kontra Buchowskiego dała remis po 24. Ostatecznie jednak po krótkiej grze na przewagi minimalnie lepsi okazali się miejscowi.

Kolejny set rozpoczął się od mocnych serwisów Szerszenia (4:0), ale ponownie podopieczni Marcelo Mendeza nie potrafili utrzymać swojej wysokiej zaliczki (10:10). Rozpoczęła się wyrównana walka, w której żadna z ekip nie potrafiła przejąć inicjatywy (14:14). Rzeszowianie nie potrafili poukładać swojej gry, co skrzętnie wykorzystywali goście z północy (19:17). W końcówce nie brakowało zaciętych wymian, jako pierwsi piłkę setową mieli gracze z Suwałk po udanym ataku Halaby (24:23), a całego seta zagraniem po bloku zakończył Bartłomiej Bołądź.

Blok Jana Kozamernika dał Resovii prowadzenie 2:0 na początku czwartej odsłony, ale szybko o wiele skuteczniej zaczęli grać zawodnicy Ślepska i po ataku Buchowskiego oni byli minimalnie lepsi (5:4). Po grze punkt za punkt przewagę rzeszowianom zapewniły dwie trudne zagrywki Timo Tammemy (12:9). To zdecydowanie podniosło na duchu gospodarzy, w ich szeregach na siatce radził sobie Kozamernik, jak i z resztą cały zespół (19:13). W końcówce zmiennicy Ślepska poprawili wynik, skuteczny był Mateusz Laskowski (18:22), a zatrzymanie Jakuba Buckiego zmniejszyło straty do zaledwie dwóch oczek (21:23). Na tym goście nie zamierzali poprzestać, choć pomagały im w tym błędy miejscowych, to blok Andreasa Takvama dał upragniony remis (23:23). As Pawła Halaby dał piłkę meczową przyjezdnym (25:24), ale dwie akcje później pomylił się Buchowski (25:26). Nie trafił również Szerszeń (27:28) i blok Buchowskiego sprawił, że komplet punktów pojechał do Suwałk.

MVP: Paweł Halaba

Asseco Resovia Rzeszów – Ślepsk Malow Suwałki 1:3
(23:25, 27:25, 25:27, 27:29)

Resovia: Čebulj (19), Szerszeń (16), Kozamernik (10), Muzaj (7), Drzyzga (2), Krulicki (1), Zatorski (libero) oraz Bucki (12), Tammemaa (12), Deroo, Woicki, Potera (libero)
Ślepsk: Halaba (21), Bołądź (17), Takvam (12), Buchowski (12), Sapiński (9), Tuaniga (1), Czunkiewicz (libero) oraz Laskowski (3), Rudzewicz, Filipowicz (libero)