Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PL: Ślepsk z kompletem punktów w Radomiu

PL: Ślepsk z kompletem punktów w Radomiu

Przedostatni w tabeli PlusLigi Cerrad Enea Czarni Radom podejmowali Ślepsk Malow Suwałki. Gospodarze byli w stanie podjąć walkę z rywalami tylko w pierwszej partii. Ekipa z Suwałk wygrała ją dopiero po grze na przewagi. W dwóch kolejnych poszło jej już łatwiej i Ślepsk zamknął starcie w minimalnej liczbie setów.

Celne zagrywki Bartosza Filipiaka pozwoliły gościom odskoczyć na 6:3 i szybko interweniował trener Woicki. Gospodarze szybko odrobili straty przy zagrywkach Pawła Rusina. Skutecznie atakował też Timo Tammemaa,  ale raz za razem swoje akcje kończył Bartosz Firszt (10:8). Gospodarze nie zdołali jednak utrzymać tej przewagi. Gdy przedłużoną wymianę skończył Miran Kujundzić, na tablicy wyników pojawił się remis (13:13). Od tej pory rozgorzała walka punkt za punkt. Zespoły wymieniały się celnymi zagraniami. Żadna z ekip nie była w stanie zbudować wyraźnej przewagi. Wynik do końca seta oscylował wokół remisu. Chociaż po zdecydowanym ataku Filipiaka goście mieli piłkę setową, nie wykorzystali jej. Dopiero atak Pawła Halaby z lewego skrzydła i celne zagranie Kujundzicia dały ostatnie punkty Ślepskowi.

Pierwsze akcje drugiego seta również należały do przyjezdnych, którzy tym razem zaliczyli serię przy zagrywkach Kujundzicia (2:5). Dopiero po interwencji trenera Woickiego gospodarze zrobili przejście (3:6). Ręki w ataku nie wstrzymywał Damian Schulz. Gospodarze wciąż gonili wynik. Po obu stronach siatki zdarzały się błędy, szczególnie w polu zagrywki (10:12). Nie brakowało przedłużonych wymian. Atak Filipiaka i as tego zawodnika powiększyły dystans, przy stanie 17:13 dla Ślepska kolejny czas wykorzystał Paweł Woicki. Mimo starań Firszta radomianie nie byli w stanie odrobić strat. Po ataku Filipiaka przyjezdni mieli serię piłek setowych. Pierwszą z nich obronił Rusin, ale w kolejnej akcji Gąsior zagrał z pola zagrywki w aut, kończąc seta.

Początek trzeciej odsłony układał się po myśli Ślepska, po asie Kujundzicia o czas poprosił Paweł Woicki (0:3). Głównie za sprawą skutecznych zagrań duetu Firszt/Rusin dystans zmniejszył się. Bardziej konsekwentni w kontrataku byli jednak goście. Przy zagrywkach Sancheza Ślepsk zaliczył serię, przy stanie 12:7 dla gości ponownie interweniował szkoleniowiec Czarnych. Po przerwie Matias Sanchez dołożył asa. W dalszej fazie seta sytuacja na tablicy wyników nie ulegała zmianie. Chociaż gospodarze starali się walczyć, dystans pozostawał wyraźny (11:17). Po zagraniu Cezarego Sapińskiego było już 20:14 dla Ślepska. W kolejnych akcjach środkowy dołożył dwa asy (14:23). Punkt na wagę zwycięstwa gości zdobył zagraniem z szóstej strefy Halaba.

MVP: Matias Sanchez

Cerrad Enea Czarni Radom – Ślepsk Malow Suwałki 0:3
(25:27, 19:25, 16:25)

Czarni: Schulz (13), Nowak (1), Tammemaa (6), Łukasik, Lemański (2), Rusin (11), Nowowsiak (libero) oraz Firszt (17), West i Gąsior
Ślepsk: Sanchez (1), Filipiak (18), Kujundzić (11), Takvam (8), Sapiński (9), Halaba (8), Czunkiewicz (libero)