Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PL: Ślepsk Suwałki bliżej siódmego miejsca

PL: Ślepsk Suwałki bliżej siódmego miejsca

Ślepsk Malow Suwałki dość pewnie pokonał Aluron CMC Wartę Zawiercie 3:1 w pierwszym meczu o siódme miejsce w PlusLidze. Jedynie pierwszy set był wyrównany, w nim po walce na przewagi lepsi byli zawiercianie. Trzy kolejne partie zdominowali suwałczanie i to oni są bliżej zakończenia rozgrywek na siódmej pozycji.

Mecz od udanego ataku ze środka rozpoczął Cezary Sapiński, ale po chwili środkowy Ślepska zepsuł zagrywkę. Gra toczyła się punkt za punkt, po stronie Warty świetnie w ataku radził sobie Grzegorz Bociek. Udana akcja w bloku pozwoliła zawiercianom odskoczyć na 8:6, a kolejne błędy Ślepska,  w tym atak w aut Bołądzia, dały wynik 11:8. Nadal  znakomicie prezentował się Bociek, który do udanych ataków dorzucił asa serwisowego (13:9). W ustawieniu z Takvamem na zagrywce Ślepsk zbliżył się na 14:15 po tym, jak w ataku pomylił się Bociek. Na 18:18 Ślepsk wyrównał blokiem na Boćku, który w kolejnej akcji natychmiast się poprawił. Do końca seta wynik oscylował wokół remisu, atak Muagututii dał przyjezdnym piłkę setową. Po błędzie przełożenia  zawiercian wykrytym przez challenge okazało się, że gra będzie toczyła się na przewagi. W decydującej fazie seta po ataku Boćka i asie serwisowym Pawła Halaby lepsi okazali się goście.

Skuteczny atak Bartłomieja Bołądzia otworzył kolejną partię, ale szybko odpowiedział Halaba. Na boisku w dalszym ciągu trwała zażarta walka.  Dopiero as serwisowy Marcina Walińskiego i atak Kevina Klinkenberga dały Ślepskowi prowadzenie 10:7. Przerwę w tym momencie zarządził Igor Kolaković. Zagrywkę dołożył jednak Sapiński, a Bociek i Halaba nie skończyli swoich ataków i zrobiło się 14:8 dla gospodarzy. Udane akcje w ofensywie Flavio i Muagututii pozwoliły przyjezdnym odrobić nieco strat (12:16). Ślepsk wydawał się jednak mieć tę część meczu pod kontrolą, tym bardziej, że skuteczni byli Bołądź i Waliński. Atak tego drugiego dał wynik 20:15. Przy stanie 23:17 po niedanym ataku Boćka o drugą przerwę poprosił Igor Kolaković. Po ataku Walińskiego suwalczanie mieli piłki setowe, a w kolejnej akcji Takvam popisał się asem serwisowym na 25:18. Zagrywka zresztą była elementem, który w dużej mierze przyczynił się do sukcesu Ślepska w tym secie.

W trzeciej części meczu po ataku Pawła Halaby było 2:2. Podobnie, jak w dwóch poprzednich partiach, żadna z ekip na początku nie odskoczyła. Przy zagrywce Walińskiego gospodarze wyszli na  dwupunktowe prowadzenie (7:5) i utrzymywali je dłuższy czas, skuteczny był chociażby Bołądź. Punkt zdobyty atakiem przez Klinkenberga oraz dobra praca na zagrywce Bołądzia spowodowała, że przewaga ekipy trenera Andrzeja Kowala wzrosła (17:13). Atakujący Ślepska prezentował się znakomicie kończąc atak za atakiem (19:15). Zawiercianie zerwali się jednak do walki i zbliżyli na 18:19 po ataku Boćka i bloku na Bołądziu. Przerwę zarządził Andrzej Kowal i poskutkowało, bowiem po niej jego podopieczni zdobyli dwa punkty z rzędu przy zagrywce Tuanigi. Atak Klinkenberga na 24:20 dał gospodarzom piłki setowe. Warta obroniła jedną z nich, ale kolejny atak Klinkenberga dał już wynik 2:1 w setach dla ekipy z Suwałk.

Rozpędzeni gospodarze dobrze weszli w kolejną odsłonę odskakując po ataku Sapińskiego na trzy punkty (3:0). Dobra praca na zagrywce Cezarego Sapińskiego i atak Takvama pozwoliły Ślepskowi odskoczyć już na 7:1. Błędy Ślepska oraz ataki Flavio i Boćka sprawiły, że różnica stopniała do punktu (8:7). Jednak jak się okazało, był to chwilowy zryw, bowiem Ślepsk szybko odbudował prowadzenie i po atakach Walińskiego i autowych uderzeniach gości było 14:7. Przerwę zarządził trener Kolaković, ale po niej prowadzenie rywali podwyższył Waliński. Ślepsk pewnie kroczył po wygraną w całym meczu 3:1, as serwisowy Tuanigi dał im już wynik 19:9, zawiercianie nie mieli absolutnie żadnych argumentów, by nawiązać walkę. Co prawda zdobyli trzy punkty z rzędu (12:19). Dobre akcje w ataku zawiercian pozwoliły im odrabiać kolejne punkty (17:21). Kiwka Tuanigi dała Ślepskowi piłki meczowe (24:19), a po chwili blok gospodarzy zakończył mecz.

MVP: Paweł Filipowicz

Ślepsk Malow Suwałki – Aluron CMC Warta Zawiercie 3:1
(26:28, 25:18, 25:21, 25:19)

Ślepsk: Waliński (15), Klinkenberg (19), Bołądź (16), Takvam (14), Sapiński (12), Tuaniga (4), Filipowicz (libero) oraz Szwaradzki, Warda, Rudzewicz
Aluron: Gjorgiew (1), Kania (2), Bociek (20), Flavio (10), Halaba (10), Muagututia (13), Andrzejewski (libero) oraz Niemiec, Malinowski (4), Cavanna