Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PL: Ślepsk pokonał LUK i zakończył sezon na 9. pozycji

PL: Ślepsk pokonał LUK i zakończył sezon na 9. pozycji

Siatkarze Ślepska Malow Suwałki dopełnili dzieła i pokonując po raz drugi w fazie play-off LUK Lublin zapewnili sobie dziewiąte miejsce w PlusLidze na zakończenie sezonu 2022/2023. Po pierwszym meczu wygranym 3:1 podopieczni Dominika Kwapisiewicza tym razem pokonali lublinian bez straty seta.

Po wyrównanym początku do głosu doszli goście, po asie Pawła Halaby interweniował trener Kołodziejczyk (5:8). Dopiero atak po skosie Wojciecha Włodarczyka pozwolił zrobić przejście (6:10). Sytuacja szybko odmieniła się, gdy w pole zagrywki wszedł kapitan lublinian, po jego kolejnym asie interweniował trener Kwapisiewicz (9:11). W kolejnych akcjach obie drużyny skuteczne zagrania przeplatały z zepsutymi zagrywkami. Z czasem goście utrzymywali przewagę, gospodarze nie potrafili odrobić powstałych strat. Gdy swojego ataku nie skończył Mateusz Malinowski, ponownie interweniował szkoleniowiec gospodarzy (18:22). Zagranie Bartosza Filipiaka dało serię piłek setowych gościom. Zagrywka w siatkę Mateusza Jóźwika zamknęła seta.

Chociaż początek drugiej partii układał się po myśli gospodarzy (6:2), goście szybko przejęli inicjatywę. Seria przy zagrywkach Matiasa Sancheza pozwoliła zmniejszyć dystans. Przy stanie 8:7 dla LUK-u interweniował trener gospodarzy. Po czasie suwalski rozgrywający dołożył jeszcze trzy asy. Dystans powiększał się, po ataku z przechodzącej piłki Cezarego Sapińskiego kolejną przerwę wykorzystał lubelski szkoleniowiec (9:13). Gospodarze mieli problem z wyprowadzeniem skutecznej akcji. Trener gospodarzy sięgał po kolejne zmiany. Po bloku na Janie Nowakowskim było już 19:12 dla Ślepska. Obaj rozgrywający regularnie posyłali piłki do swoich środkowych. Autowy atak po skosie Szymona Romacia i mocne zagranie Filipiaka dały ostatnie punkty siatkarzom Ślepska.

Otwarcie seta numer trzy grane było punkt za punkt. Seria bloków gości sprawiła, że Ślepsk odskoczył na 10:7 i o czas poprosił trener Kołodziejczyk. W kolejnych akcjach wciąż to goście kontrolowali sytuację na boisku, po kontrataku Kujundzicia kolejną przerwę wykorzystał szkoleniowiec LUK-u (9:14). Goście nie ustrzegli się prostych pomyłek, ale Ślepsk i tak pozostawał na prowadzeniu. Z czasem sytuacja na boisku nie ulegała zmianie (14:17). Problemy ze skończeniem akcji miał Buchowski. Wysoką skuteczność utrzymywał Andreas Takvam (17:20). Goście nie tracili koncentracji, pozostawali z kilkupunktową przewagą. Punkt na wagę zwycięstwa Ślepska zdobył Filipiak.

MVP: Bartosz Filipiak

LUK Lublin – Ślepsk Malow Suwałki 0:3
(20:25, 18:25, 20:25)

LUK: Nowakowski (9), Komenda (1), Malinowski (1), Szerszeń (7), Hudzik (3), Włodarczyk (6), Gregorowicz (libero) oraz Tavares, Wachnik (1), Romać (6), Jóźwik, Jendryk (2), Stajer, Watten (libero)
Ślepsk: Sanchez (4), Filipiak (20), Kujundzić (11), Takvam (12), Sapiński (8), Halaba (3), Filipowicz (libero) oraz Buchowski (5)