Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Zawiercianie byli w tarapatach, ale wywalczyli awans do półfinału

Zawiercianie byli w tarapatach, ale wywalczyli awans do półfinału

Wydawało się, że po wygranej w Nysie siatkarze Aluronu CMC Warty Zawiercie u siebie, w hali przy Blanowskiej przypieczętują awans do półfinału. Nic jednak mylnego. Podopieczni trenera Daniela Plińskiego, siatkarze PSG Stali Nysa zaskoczyli faworyta i prowadzili 2:0. Warta wygrała trzeciego seta, a w kolejnej partii poszli za ciosem i po wygraniu tego seta zapewnili sobie awans. przed nami tie-break.

Aluron CMC Warta Zawiercie fazę zasadniczą zakończył na drugim miejscu i w 1/4 finału mierzył się z PSG Stalą Nysa.  W pierwszym meczu pewnie wygrali faworyci.  W rozegranym w Zawierciu drugim meczu Stal Nysa postawiła wszystko na jedną kartę, po dobrej grze wygrała dwa pierwsze sety. Zawiercianie wrócili do gry i zwyciężyli w dwóch kolejnych partiach.  Tym samym zapewnili sobie grę w czołowej czwórce. W czwartym secie musieli jednak odrabiać straty.