Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PL: Resovia ze zwycięstwem i brązowym medalem na koniec sezonu

PL: Resovia ze zwycięstwem i brązowym medalem na koniec sezonu

W piątym i decydującym meczu o brązowy medal Asseco Resovia Rzeszów wygrała 3:0 z Aluron CMC  Wartą Zawiercie. Dzięki temu zwycięstwu ekipa z Podkarpacia zajęła miejsce na najniższym stopniu podium i uzyskała prawo gry w Lidze Mistrzów.  Zawiercianie w pierwszym oraz trzecim secie byli równorzędnym rywalem dla rzeszowian, w drugim zagrali bardzo źle, przegrali go dosyć wyraźnie.

Po krótkiej grze punkt za punkt jako pierwsi na prowadzenie wyszli gospodarze, najpierw piłkę na siatce wykorzystał Jakub Kochanowski, a następnie w kontrach skuteczny był Torey DeFalco (9:5). Zawiercianie szybko zmniejszyli swoje straty (10:12), jednak Asseco Resovia lepiej grała w ofensywie, mogła liczyć na swoich skrzydłowych (17:13). Nie brakowało popsutych zagrywek, a kiedy do nieporozumienia doszło po rzeszowskiej stronie siatki i do tego kontrę wykorzystał Uros Kovacević, Aluron CMC tracił tylko oczko (17:18). Nadal przewaga była jednak po stronie miejscowych (22:20), do piłki setowej doprowadził skuteczny atak Tomasza Piotrowskiego i po zagraniu po prostej Macieja Muzaja było 1:0 dla rzeszowian.

To oni lepiej zaczęli kolejną odsłonę, obrona Pawła Zatorskiego wpadła w boisko, a potem widowiskowym blokiem popisał się Jan Kozamernik (4:1). Goście z Zawiercia mieli problem ze swoją ofensywą i ich strata wzrosła do sześciu oczek (4:10). Rzeszowianie spokojnie prowadzili swoją grę, Fabian Drzyzga dołożył asa serwisowego, a Kochanowski wygrał akcję na siatce (15:6). Serię rywali przerwał dopiero Bartosz Kwolek, ale chwilę później został zatrzymany (7:18) i gracze ze stolicy Podkarpacia pewnie zmierzali do zwycięstwa w tej partii (20:9). Do końca seta nic się nie zmieniło, co prawda na prawej flance w miarę skuteczny był Dawid Dulski (13:24), ale po akcji Kochanowskiego było już 2:0.

Znów to Asseco Resovia lepiej zaczęła seta (3:1), jednak blok podopiecznych Michała Winiarskiego dał remis (4:4). Zawiercianie nie pomagali sobie zepsutymi zagrywkami (7:9), ale potem do remisu doprowadził Miłosz Zniszczoł, a udane zagrania Kwolka zapewniły jego drużynie dwupunktowe prowadzenie (14:12), a te powiększył błąd gospodarzy (17:14). Drzyzga blokiem zmniejszył straty, a szczęśliwy as po taśmie w wykonaniu Macieja Muzaja dał remis po 19. Szalę na korzyść Resovii przechylił Kozamernik, jego koledzy poszli za ciosem, DeFalco zapunktował blokiem, Klemen Cebulj zagrywką (23:20). Ostatni punkt w tym sezonie zdobył Torey DeFalco, dając swojej drużynie brązowy medal.

MVP: Torey DeFalco

Asseco Resovia Rzeszów –Aluron  CMC Warta Zawiercie 3:0

(25:23, 25:13, 25:21)