Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PL: Resovia wygrała z Treflem i utrzymała się na fotelu lidera

PL: Resovia wygrała z Treflem i utrzymała się na fotelu lidera

Siatkarze Asseco Resovii Rzeszów pokonali w przedostatniej kolejce rundy zasadniczej Trefla Gdańsk 3:1 i wciąż są na fotelu lidera tabeli PlusLigi z dwoma punktami przewagi nad Jastrzębskim Węglem. Gdańszczanie po świetnej pogoni w pierwszym secie odrobili straty i pokonali gospodarzy na przewagi. W czwartej partii Trefl prowadząc 24:22 nie wykorzystał szansy na doprowadzenie do tie-breaka i wyjechał z Rzeszowa z pustymi rękoma.

Początek spotkania toczył się po myśli gospodarzy, po kolejnym skutecznym ataku Macieja Muzaja interweniował trener Juricić (7:3). W kolejnych akcjach gospodarze kontynuowali skuteczną grę, zaś rywale nie ustrzegli się błędów w polu zagrywki. Gdy rzeszowianie ponownie ustawili szczelny blok, ponownie o czas poprosił gdański szkoleniowiec (13:6). Z czasem stopniowo goście starali się odrobić straty, coraz pewniej punktował Bartłomiej Bołądź. Po autowym zagraniu Borgesa o czas poprosił trener Medei (15:11). W dalszej fazie seta przewaga rzeszowian utrzymywała się, goście nie ustrzegli się pomyłek. Po bloku na Urbanowiczu było już 22:17 dla Resovii. Przy zagrywkach Lukasa Kampy sytuacja zaczęła się szybko zmieniać, gdy zatrzymany został Muzaj, czas wykorzystał rzeszowski szkoleniowiec (22:20). Po przerwie gdański rozgrywający dołożył dwie punktowe zagrywki (22:22). Dopiero atak przez środek Jakuba Kochanowskiego pozwolił zrobić przejście. Zagranie Kozamernika dało piłkę setową rzeszowianom, ale rywale obronili ją. W walce na przewagi lepsi okazali się siatkarze Trefla, którzy cieszyli się ze zwycięstwa po kontrataku Bołądzia.

Od początku drugiej odsłony akcje były długie. Po ataku po prostej Bołądzia interweniował trener Resovii (4:5). Atak rzeszowian opierał się na DeFalco, po drugiej stronie siatki coraz częściej piłki otrzymywał Karol Urbanowicz. Wynik pozostawał na styku. Chociaż po asie Patryka Niemca gdańszczanie odskoczyli na 14:12, gospodarze szybko odrobili straty. W dalszej fazie seta na nowo rozgorzała zacięta walka, żaden z zespołów nie był w stanie zbudować wyraźnej przewagi. Gdy w kontrataku blok obił Muzaj, o czas poprosił trener Trefla (20:19). Raz za razem punktował Bołądź, gdy blok obił Martinez, przerwę wykorzystał Giampaolo Medei (21:21). Do końca nie brakowało emocji. Punkt na wagę zwycięstwa rzeszowian zdobył Fabian Drzyzga.

Po nieudanych atakach Kochanowskiego Trefl prowadził 2:0, sytuacja szybko odmieniła się przy zagrywkach Drzyzgi, po kolejnych blokach Resovia odskoczyła na 5:2. Przy zagrywkach Kampy po serii kontrataków Bołądzia goście doprowadzili do wyrównania (9:9). Gdańszczanie nie zdołali kontynuować skutecznej gry. Gdy asa posłał DeFalco, interweniował trener Juricić (14:11). Serię rzeszowian przerwał dopiero ich błąd na siatce (16:12). W dalszej fazie seta siatkarze Resovii kontynuowali skuteczną grę, raz za razem gospodarze wykorzystywali kontrataki. Drzyzga gubił blok rywali (21:15). Po dwóch punktach zdobytych przez Kamila Droszyńskiego, interweniował trener Medei (21:18). Po tej przerwie punkty zdobywali już tylko rzeszowianie, kropkę nad i postawił Muzaj.

Początek czwartego seta nie miał większego tempa. Po obu stronach siatki nie brakowało zepsutych zagrywek (7:8). Skuteczny atak Urbanowicza wyprowadził Trefla na prowadzenie 12:9. W kolejnych akcjach zespoły wymieniały się skutecznymi atakami. Przewagę utrzymywali gdańszczanie. Skuteczne kontrataki DeFalco i blok Drzyzgi na Martinezie sprawiły, że rzeszowianie wyrównali wynik (15:15). Kolejne akcje były długie i zacięte. Ze zmiennym szczęściem punktował Mikołaj Sawicki. W dalszej fazie seta na nieznacznym prowadzeniu utrzymywali się siatkarze z Gdańska. Po ataku Bołądzia Trefl miał dwie piłki setowe. Celne zagranie DeFalco skłoniło jeszcze trenera Juricicia do poproszenia o czas (23:24). W kolejnej akcji Maciej Muzaj skutecznie obił blok. Emocji nie brakowało, ale po ataku bez bloku w aut Sawickiego gdańszczanie musieli uznać wyższość rywali.

MVP: Maciej Muzaj

Asseco Resovia Rzeszów – Trefl Gdańsk 3:1
(25:27, 25:22, 25:18, 28:26)

Resovia: Muzaj (26), Kozamernik (5), Borges (1), Kochanowski (11), Drzyzga (4), DeFalco (20), Zatorski (libero) oraz Kędzierski, Bucki i Cebulj (8)
Trefl: Niemiec (5), Bołądź (20), Kampa (3), Urbanowicz (11), Sawicki (16), Zhang (1), Perry (libero) oraz Gałązka, Martinez (9) i Droszyński (2)