Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PL: Resovia nie zwalnia tempa i wygrywa trzeci raz z rzędu

PL: Resovia nie zwalnia tempa i wygrywa trzeci raz z rzędu

Asseco Resovia Rzeszów wciąż pozostaje niepokonana w PlusLidze. W trzecim meczu sezonu rzeszowianie pokonali Ślepsk Malow Suwałki i są obecnie liderami tabeli. Resovia wygrała, tracąc pierwszego seta w bieżących rozgrywkach, ale zdobyła komplet punktów.

Od początku spotkania goście lepiej grali w obronie i skuteczniej atakowali. Po kolejnym kontrataku Andreasa Takvama Ślepsk odskoczył na 8:5. Z czasem przyjezdni pozostawali na prowadzeniu. Dopiero po asie DeFalco i błędach siatkarzy Ślepska wynik odwrócił się (9:12, 13:12), o czas poprosił trener Kwapisiewicz. W kolejnych akcjach trwała zacięta walka. Skuteczne ataki DeFalco i pojedynczy blok Kochanowskiego na Sapińskim skłoniły szkoleniowca Ślepska do wykorzystania kolejnej przerwy (20:17). W dalszej fazie seta siatkarze z Suwałk rzucili się do odrabiania strat. Po obu stronach siatki nie brakowało zepsutych zagrywek. Gdy atak z szóstej strefy skończył Miran Kujundzić, wynik wyrównał się a o czas poprosił trener Medei (22:22). Atak Pawła Halaby po bloku i kontratak Batosza Filipiaka dały piłkę setową przyjezdnym (23:24). Skuteczne zagranie Klemena Cebulja doprowadziło do walki na przewagi. W niej skuteczniej zagrali goście, którzy po asie Cezarego Sapińskiego cieszyli się ze zwycięstwa.

Pierwsze punkty w drugiej odsłonie dla Resovii zdobywał Jakub Kochanowski (3:1). Gdy zablokowany został Takvam, o czas poprosił trener Ślepska (6:2). Po przerwie skutecznie zaatakował Kujundzić. W kolejnych akcjach obie drużyny wymieniały się celnymi atakami (9:7). Nie brakowało przedłużonych wymian, siatkarze nie wstrzymywali ręki w ataku. Gdy przedłużoną wymianę zagraniem po skosie skończył Kujundzić, interweniował rzeszowski szkoleniowiec (13:12). Wciąż skutecznie punktowali środkowi Resovii (16:13). Przyjezdni nie dawali za wygraną, starali się utrzymać kontakt punktowy z rywalami. Po asie DeFalco Halaba został zmieniony przez Buchowskiego (19:16). Inicjatywę przejęli gospodarze. Gdy sytuacyjną piłkę w aut posłał Buchowski, interweniował trener Kwapisiewicz (22:18). As Rossarda i kiwka Fabiana Drzyzgi dały ostatnie punkty Resovii.

Po dwóch asach Kochanowskiego rzeszowianie prowadzili 3:1, ale skuteczny atak i as Kujundzicia szybko wyrównały wynik (3:3). Przy celnych zagrywkach Rossarda rzeszowianie odbudowali prowadzenie, po kontrataku Buckiego interweniował trener Kwapisiewicz (8:4). Gdy dwukrotnie zablokowany został Filipiak, atakującego zmienił Żakieta. W kolejnej akcji Jan Kozamernik dołożył asa i drugi czas wykorzystał szkoleniowiec Ślepska (12:5). Pojedyncze ataki Takvama na niewiele się zdały. Gospodarze dyktowali warunki na boisku. Trener Kwapisiewicz sięgał po kolejne zmiany. W końcówce nastąpiła seria zepsutych zagrywek (21:12). Jednostronną odsłonę zakończył autowy atak Arkadiusza Żakiety.

Chociaż po ataku Sapińskiego Ślepsk prowadził 3:1, szybko przy zagrywkach Jakuba Buckiego Resovia odwróciła wynik i po kontrataku swojego atakującego odskoczyła na 5:3. W kolejnych akcjach trwała zacięta wymiana ciosów, na prowadzeniu pozostawali jednak rzeszowianie (10:8). Z czasem dystans zaczął się powiększać, po kontrataku Buckiego o przerwę poprosił Dominik Kwapisiewicz (13:9). W kolejnej akcji skutecznie blok obił Adrian Buchowski. Z czasem dystans tylko się powiększał. Przy stanie 17:11 w Ślepsku nastąpiła zmiana atakujących. Skuteczność utrzymywali suwalscy środkowi oraz Kujundzić, ale było to zbyt mało, by przyjezdni zdołali podjąć wyrównaną walkę z przeciwnikami (18:15). W końcówce Ślepsk rzucił się do odrabiania strat, po kontrataku Żakiety interweniował trener Medei (21:19). Wcześniej zbudowana przewaga wystarczyła, by to Resovia cieszyła się ze zwycięstwa. Ostatni punkt padł po potrójnym bloku na Kujundziciu.

MVP: Jakub Kochanowski

Asseco Resovia Rzeszów – Ślepsk Malow Suwałki 3:1
(27:29, 25:20, 25:13, 25:22)

Resovia: Kozamernik (11), Bucki (13), Kochanowski (15), Drzyzga (3), Cebulj (4), DeFalco (19). Potera (libero) oraz Rossard (10)
Ślepsk: Sanchez (2), Filipiak (9), Kujundžić (17), Takvam (12), Sapiński (7), Halaba (8), Czunkiewicz (libero) oraz Depowski (2), Żakieta (1), Magnuszewski,Filipowicz (libero) i Buchowski