Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PL: Radomianie próbowali, ale ZAKSA górą

PL: Radomianie próbowali, ale ZAKSA górą

fot. Klaudia Piwowarczyk

Siatkarze Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle w Radomiu mieli trudną przeprawę w pierwszym secie. Enea Czarni Radom postawili się, ale tylko w tej pierwszej partii. W pozostałych kędzierzynianie wygrywali już szybciej i dopisali do dorobku kolejny komplet punktów.

Spotkanie rozpoczęło się od gry punkt za punkt. Po stronie gospodarzy punktował głównie Nikola Meljanac, natomiast goście grali środkiem z częstszym wykorzystaniem Andreasa Takvama (6:6). Cały czas nie wstrzymywał ręki w ataku Meljanac, chociaż wynik również nieustannie oscylował wokół remisu (10:9). Jako pierwsi na dwupunktowe prowadzenie wysunęli się Czarni, którzy po zepsutej zagrywce Bartosza Bednorza i skończonej dłuższej akcji przez Brodiego Hofera mieli dwa oczka do przodu (12:10). Szybko jednak obie ekipy wróciły do gry punkt za punkt. Często dawał o sobie znać Mateusz Kufka i Bednorz (15:15). Po chwili asem serwisowym popisał się Meljanac, a o przerwę poprosił Tuomas Sammelvuo (16:18). Przewaga radomian zwiększyła się do czterech punktów po tym, jak zablokowany został i zaatakował w aut Łukasz Kaczmarek (21:17). Raz jeszcze o czas poprosił fiński szkoleniowiec. Błędy własne gospodarzy sprawiły, że przewaga się rozmyła i doszło do remisu po 22. Nie do zatrzymania był Bednorz, który kończył każdą posłaną do niego piłkę. Finalnie kędzierzynianie wrócili z podróży po tym, jak w aut zaatakował Tomasz Piotrowski (28:26).

Końcówka dla gości

Obraz pierwotnych chwil drugiej partii to również gra punkt za punkt. Często ze środka atakował Michał Ostrowski. Podopieczni Pawła Woickiego wysunęli się na prowadzenie 8:6 po tym, jak asa ustrzelił Hofer, a następnie w kontrze zaatakował z szóstej strefy. Przewaga ekipy z Mazowsza zwiększyła się do trzech punktów po asie Meljanaca, ale do wyrównania szybko doprowadził Łukasz Kaczmarek, który zaatakował asa i skończył kontrę (11:11). Ton grze zaczęli nadawać kędzierzynianie, ze środka punktował Takvam (14:12). Radomianie popełniali nieliczne błędy, ale to na nich przewaga ZAKSY zwiększyła się do trzech oczek (20:17). Wicemistrzowie Polski byli górą po pipe’ie Bednorza (25:21).

Trzecia partia ułożyła się pod dyktando gospodarzy, którzy po dwóch asach serwisowych Łukasza Kaczmarka prowadzili 4:2. Po niedługim odstępie czasu asem odpowiedział Wiktor Rajsner (6:6), a blok na Kaczmarku dał gospodarzom prowadzenie 7:6. Gra jeszcze oscylowała wokół remisu, ale kędzierzynianie często grali środkiem, co ponownie dało im prowadzenie. Szczególnie dobrze dysponowany był Dmytro Paszycki, który posłał dwa asy z rzędu. Tym samym wicemistrzowie mieli już sześć oczek do przodu (15:9). Nie wystrzegali się błędów własnych gospodarze, chociaż do dalszej gry napędzał ich Hofer. Na więcej niż pięć punktów Czarni się nie zbliżyli. Na środku zakończył mecz Twan Wiltenburg (25:20).

MVP: Bartosz Bednorz

Enea Czarni Radom – Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzy-Koźle 0:3
(26:28, 21:25, 20:25)

Składy zespołów:
Czarni: Ostrowski (2), Hofer (14), Todorović, Piotrowski (5), Meljanac (19), Kufka (7), Nowowsiak (libero) oraz Teklak (libero), Buszek, Formela (1), Gomułka, Rajsner (3) i Gniecki
ZAKSA: Kaczmarek (15), Bednorz (14), Śliwka (6), Takvam (8), Gil, Paszycki (11), Shoji (libero) oraz Wiltenburg (2), Smith, Szymański (1) i Banach (libero)

Zobacz również:
Wyniki oraz tabela PlusLigi

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2023-11-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2023 Strefa Siatkówki All rights reserved