Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PL: Planowa wygrana mistrzów Polski, radomianie walczyli, ale byli bez większych szans

Mistrzowie Polski, siatkarze Jastrzębskiego Węgla byli zdecydowanymi faworytami meczu z zamykającymi tabelę Enea Czarnymi Radom. Podopieczni trenera Pawła Woickiego momentami podjęli walkę, ale w najważniejszych momentach dwóch pierwszych setów to jastrzębianie zdobywali punkty. W trzecim secie gospodarze już w pełni dominowali. MVP został Jean Patry. Jastrzębski Węgiel zasiadł tym samym w fotelu lidera tabeli.

Początkowo obie drużyny wymieniały się skutecznymi atakami. Swoje akcje kończył Nikola Meljanac, a gdy asy dołożył Brodie Hofer, Czarni wyszli na prowadzenie 10:9. Skuteczna gra Norberta Hubera pozwoliła jednak szybko odwrócić wynik (11:10). Jean Patry zaliczył dodatkowo serię celnych zagrywek, a po kontrataku Rafała Szymury interweniował trener Woicki (14:11). Serię rywali przerwał dopiero atakiem Tomasz Piotrowski (15:12). W dalszej fazie seta obie drużyny popełniały błędy w polu zagrywki. Serię pomyłek w tym elemencie zakończył dopiero asem Jurij Gladyr (18:15). Mimo starań Hofera i Meljanaca dystans pozostawał wyraźny. Partię zamknął atakiem z szóstej strefy Tomasz Fornal.

Dobre momenty to za mało

Od początku drugiego seta trwała walka punkt za punkt. Żaden z zespołów nie był w stanie zbudować wyraźnej przewagi (10:10). Obie drużyny skuteczne akcje przeplatały własnymi błędami. Wysoką skuteczność utrzymywał Jean Patry, po jego kontrataku interweniował trener Woicki (15:13). Gospodarze wzmocnili zagrywkę. Przy stanie 20:15 dla jastrzębian kolejną przerwę wykorzystał radomski szkoleniowiec. W końcówce trener Mendez zdecydował się na podwójną zmianę. Nie wpłynęło to na dyspozycję gospodarzy. Kolejne zagrania kończył Ryan Sclater (24:20). Podwójny blok jastrzębian dał im decydujący punkt.

Chociaż pierwsze akcje toczyły się punkt za punkt, szybko do głosu doszli gospodarze. Po dwóch blokach jastrzębianie odskoczyli na 9:5 i o czas poprosił trener Woicki. Toniutti regularnie posyłał piłki do swoich środkowych (13:8). Sytuacja zaczęła się odwracać przy zagrywkach Meljanaca, serię przerwał dopiero błąd atakującego (14:8, 15:12). Gospodarze szybko odbudowali przewagę. Przy stanie 18:13 jeszcze jedną przerwę wykorzystał radomski szkoleniowiec. Mimo roszad w składzie radomianie byli tylko tłem dla rozpędzonych rywali. Punkt na wagę zwycięstwa zdobył Rafał Szymura.

Jastrzębski Węgiel – Enea Czarni Radom 3:0
(25:20, 25:20, 25:18)

Jastrzębski Węgiel: Toniutti, Patry (17), Gladyr (7), Fornal (11), Szymura (5), Huber (13), Popiwczak (libero) oraz Skruders, Sclater (3), Jóźwik
Czarni: Ostrowski (4), Hofer (10), Todorović (1), Piotrowski (5), Meljanac(14), Kufka (1), Nowowsiak (libero) oraz Teklak (libero), Gomułka (2), Buszek, Kraj (5)