Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PL: Przełamanie Stali Nysa, LUK pokonany w trzech setach

PL: Przełamanie Stali Nysa, LUK pokonany w trzech setach

Siatkarze Stali Nysa przełamali złą passę i zapisali na swoim koncie pierwsze zwycięstwo w sezonie. Na zakończenie 12. kolejki PlusLigi na wyjeździe pokonali LUK Lublin. Podopieczni Daniela Plińskiego wywalczyli komplet punktów, wygrywając w tym starciu bez straty seta. Najwięcej emocji dostarczyła pierwsza partia spotkania, w której goście triumfowali po grze na przewagi 32:30.

Od początku pojedynku trwała zacięta walka. Dopiero nieskuteczne ataki Kamila Dębskiego i as Jakuba Wachnika pozwoliły gospodarzom odskoczyć na 9:6, o czas poprosił trener Pliński. Passę gospodarzy przerwał dopiero błąd zagrywającego (10:7). W kolejnych akcjach zagrywką punktował Dębski i na tablicy wyników ponownie pojawił się remis (10:10). Skutecznie atakował Wojciech Włodarczyk (13:13). Gdy Moustapha M’Baye zatrzymał Jana Nowakowskiego, przerwę wykorzystał trener Daszkiewicz (13:15). Obie drużyny ryzykowały w polu zagrywki, przez co pojawiały się błędy w tym elemencie. Po asach Bartosza Filipiaka ponownie na nieznaczne prowadzenie wrócili gospodarze (17:16). W kolejnych akcjach obie drużyny skuteczne zagrania przeplatały z prostymi błędami, a wynik pozostawał na styku. W końcówce pewniej punktowali gospodarze, którzy po zagrywce w siatkę Kwasowskiego mieli kolejne piłki setowe (24:22). Pierwszą z nich atakiem obronił Wassim Ben Tara, zaś przy kolejnej Filipiak zaatakował w aut i o czas poprosił trener gospodarzy (24:24). Podczas walki na przewagi obie drużyny miały swoje szanse. Seta zamknął autowy atak Jana Nowakowskiego.

Z nową energią w drugą odsłonę weszli gospodarze, gdy kolejną wymianę skończył Włodarczyk, o czas poprosił trener Pliński (6:3). Ze zmiennym szczęściem atakował Ben Tara. Po drugiej stronie siatki ręki w ataku nie wstrzymywał Filipiak (11:7). Gospodarze nie ustrzegli się pomyłek, a gdy zablokowany został lubelski atakujący, przerwę wykorzystał szkoleniowiec gospodarzy (12:11). Goście nie odpuszczali i po chwili doprowadzili do wyrównania (13:13). Lublinianie popełniali kolejne błędy w ataku, gdy swojej akcji nie skończył Wachnik, drugi czas wykorzystał trener Daszkiewicz (15:17). Gra przyjezdnych również nie była pozbawiona pomyłek, ale to Stal pozostawała na nieznacznym prowadzeniu. Gdy zablokowany został Filipiak Dariusz Daszkiewicz zdecydował się na podwójną zmianę, na boisko weszli Gniecki i Romać (18:20). Skuteczny atak Włodarczyka i blok na Kwasowskim pozwolił gospodarzom złapać kontakt punktowy (21:22). Po czasie na życzenie Daniela Plińskiego gra toczyła się po myśli Stali, której zwycięstwo w tej odsłonie przypieczętował Ben Tara.

Po atakach Włodarczyka gospodarze prowadzili 3:1 na początku trzeciej odsłony, ale za sprawą kontrataku Ben Tary na tablicy wyników widniał już remis (4:4). Ataki Konrada Stajera i blok LUK-u pozwolił lublinianom odbudować przewagę (10:7), ale również tym razem jej nie utrzymali (10:10). Gdy Filipiak pomylił się w ataku, o czas poprosił trener Daszkiewicz (10:11). Serię przy zagrywkach M’Baye trwała. Przy stanie 10:12 Wachnika zmienił Jóźwik. Dopiero w kolejnej akcji skutecznie zaatakował Filipiak. Wciąż na siatce górowali goście, którzy popełniali również mniej błędów (12:15). Gospodarze walczyli po udanym ataku i asie Filipiaka złapali kontakt punktowy (15:16), ale nie zdołali doprowadzić do wyrównania, bo kolejną akcję skończył Kamil Kwasowski. Gdy ciekawą wymianę blokiem zamknęli goście, o czas poprosił Dariusz Daszkiewicz (16:19). Gospodarze nie odpuszczali, po bloku na Ben Tarze dystans stopniał (20:21). Gdy kontratak wykorzystał Wachnik, przerwę wykorzystał trener Stali (22:23). Atak Ben Tary dał piłki meczowe Stali (22:24). Punkt na wagę pierwszego zwycięstwa w tym sezonie Stal zdobyła blokiem.

MVP: Wassim Ben Tara

LUK Lublin – Stal Nysa 0:3
(30:32, 22:25, 22:25)

LUK: Nowakowski (5), Wachnik (9), Filipiak (19), Pająk (1), Stajer (6), Włodarczyk (17), Watten (libero) oraz Romać (1), Jóźwik, Gniecki, Gregorowicz (libero)
Stal: Zajder (6), Dębski (5), Komenda (1), Ben Tara (23), M’Baye (4), Kwasowski (13), Dembiec (libero) oraz Szwaradzki, Penczew (4)