Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PL: Przełamanie Czarnych Radom w Krakowie

PL: Przełamanie Czarnych Radom w Krakowie

Bezcenne trzy punkty w starciu z Barkomem-Każany Lwów zdobyli siatkarze Cerradu Enea Czarnych Radom. Podopieczni Pawła Woickiego  zagrali solidne spotkanie, zwłaszcza w polu zagrywki, wykorzystali także słabszą dyspozycję i liczne błędy przeciwnika i zakończyli tym samym bardzo długą serię porażek, trwającą od  24.10. 2022.  Radomianie nie oddali nawet seta, a MVP meczu wybrano Bartosza Firszta.

Po krótkiej walce punkt za punkt blok zapewnił dwa oczka zaliczki Czarnym Radom, powiększył ją  trudny serwis Bartłomieja Lemańskiego. Obie drużyny musiały sobie radzić bez swoich podstawowych libero, co momentami było widoczne. Radomianie zaczęli mieć kłopoty w ataku i na tablicy wyników zagościł remis (11:11). Nie na długo, w szeregach gości mocne i celne zagrywki posyłał Paweł Rusin (14:11), za każdym razem, kiedy gospodarze odrobili straty, radomianie wzmacniali swój serwis (19:15). Ekipa z Lwowa całkowicie odpuściła, nie mogła trafić w boisko i to właśnie dwa autowe zagrania z lewego skrzydła zakończyły premierową odsłonę.

Pierwsze momenty drugiej odsłony były wyrównane, kontra Jonasa Kvalena zapewniła Barkomowi dwa oczka prowadzenie, ale błyskawicznie goście odrobili swoje straty i po krótkiej wyrównanej rywalizacji, blok Lemańskiego dał radomianom zaliczkę, a chwilę potem to samo udało się Timo Tammemie (13:10). Podopieczni Ugisa Krastinsa ponownie nie mogli znaleźć swojej skuteczności, dopiero przy serwisach Wasyla Tupczija udało im się zmniejszyć dystans. Czarni nie odpuszczali, na skrzydłach pewnie grali Rusin i Bartosz Firszt. Firszt dołożył do tego serwis (23:16) i po zepsutej zagrywce lwowian to goście prowadzili już 2:0.

Znów początek seta był wyrównany, po jednej stronie nie zawodził Tupczij, po drugiej Damian Schulz (9:8). Tym razem podopieczni Pawła Woickiego nie byli w stanie zbudować sobie prowadzenia, gospodarze bowiem ustabilizowali swoje przyjęcie, nie zawodzili też w ataku (14:14). Serię przerwał dobry serwis Lemańskiego, ale dłużny nie pozostał mu Murat Yenipazar (17:16). Minimalna zaliczka była raz po jednej, raz po drugiej stronie siatki, ale w ważnym momencie niewielkie prowadzenie było po stronie Czarnych (23:22). Sytuację na korzyść Barkomu odwróciła kontra Tupczija (24:23), jednak mocny serwis Schulza dał meczbola jego zespołowi (26:25) i to on asem zakończył całe spotkanie.

MVP: Bartosz Firszt

Barkom Każany Lwów  –  Cerrad Enea Czarni Radom 0:3
(16:25, 17:25, 25:27)

Barkom:  Kvalen (12), Szczurow (3), Tupchii (13),  Yenipazar (4), Firkal (5), Smoliar (1), Żukow (libero) oraz Mazenko, Holoven, Tevkun (1) i Kucher (1)
Czarni: Schulz (14), Nowak, Tammemaa (6), Lemański (6), Rusin (10), Łukasik, Nowowsiak (libero) oraz Firszt (13), West i Gąsior