Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PL: Projekt Warszawa dużo lepszy od Czarnych Radom

PL: Projekt Warszawa dużo lepszy od Czarnych Radom

Projekt Warszawa okazał się lepszy od Cerrad Enei Czarnych Radom. Drużyna ze stolicy wygrała w trzech setach ze swoimi rywalami, było to jej czwarte zwycięstwo w tegorocznych rozgrywkach, ma na swoim koncie 11. punktów. Radomianie nie wykorzystali swoich szans w trzeciej partii meczu, w której prowadzili 22:19. Podopieczni Jacka Nawrockiego przegrali szósty mecz w obecnym sezonie, zajmują dwunaste miejsce w ligowej tabeli.

Na początku mecz był wyrównany, po stronie Czarnych punktował Schulz i Mauricio, natomiast po stornie Projektu odpowiedział Tillie (2:2). Dzięki dobrej grze Mauricio w polu serwisowym Czarnym udało się wyjść na dwupunktowe prowadzenie (4:2), drużyna z Warszawy nie zamierzała się poddać i szybko odrabiała stratę punktową. Przez następnych kilka akcji gra toczyła się punkt za punkt, aż do ataku przystąpili warszawianie, którzy po skończonej akcji Grobelnego prowadzili 10:8. Radomianie ze wszystkich sił starali się doprowadzić do wyrównania i po skutecznym bloku Mauricio/Warda na tablicy wyników wyświetlił się remis (14:14). Nie trzeba było długo czekać, by warszawianie ponownie wysunęli się na prowadzenie, dobrze grał Weber, a dodatkowo funkcjonował blok. Po błędzie Schulza w ataku i Mauricio w polu serwisowym warszawska drużyna miała z przodu już trzy „oczka” (20:17). Zawodnicy ze stolicy z każdą piłką zbliżali się do zakończenia seta, chociaż w drużynie z Radomia o wyrównanie wyniku starał się m.in. Mauricio. Po punktowym ataku Grobelnego Projekt Warszawa miał przed sobą kilka piłek setowych (24:20). Warszawianie wykorzystali już drugą z nich, a ostatni punkt partii zdobył Grobelny.

Drugi set już od początku był podobny do pierwszego, zespoły grały punkt za punkt. Żadna z nich nie wypracowała sobie przewagi (3:3). Łukasik zdobył punkt zagrywką, a chwilę  później Weber odpowiedział tym samym. Warszawska drużyna grała coraz lepiej, dzięki czemu wysunęła się na prowadzenie, a po punktowym bloku Wrony miała trzy „oczka” z przodu (13:10). Po stornie Czarnych Lemański ze środka i Schulz ze skrzydła starali się gonić wynik, ale gospodarze cały czas utrzymywali bezpieczną przewagę. Po ataku Grobelnego wynosiła ona dwa punkty (18:16), jednak błąd na zagrywce Baranka i skuteczny atak Czarnych doprowadził do remisu i zmusił trenera Santilliego do wzięcia czasu. Po przerwie miejscowi siatakrze wrócili do dobrej gry, a po punktowym bloku prowadzili już 21:18 i zbliżali się do zakończenia tej odsłony. W końcówce seta serią dobrych zagrywek popisał się Weber, które dały Projektowi serie piłek setowych. Partię zakończyli Czarni zepsutą zagrywką (25:20).

Mimo że na początku trzeciej odsłony radomianie wysunęli się na niewielkie prowadzenie (3:1), to siatkarze Projektu bardzo szybko doprowadzili do wyrównania (5:5). Przez następnych kilka akcji wynik oscylował wokół remisu, raz jedna, a raz druga drużyna znajdowała się na prowadzeniu (10:10). W Czarnych punktował Schulz i Lemański, a po stronie Projektu odpowiadał Tillie. Po dwóch zepsutych atakach Schulza stołeczna drużyna wysunęła się na dwupunktowe prowadzenie (16:14), co zmusiło trenera Nawrockiego do wzięcia czasu. W kolejnych akcjach warszawianie utrzymali delikatną przewagę, jednak po ataku Schulza radomianie doprowadzili do remisu (19:19), a następnie wysunęli się na prowadzenie po dobrej grze w polu serwisowym Nowaka (22:19). Dzięki błędowi Nowaka i dobrej zagrywce Firleja Projekt doprowadził do wyrównania w końcówce partii (22:22). Skuteczny atak Firszta dał radomianom pierwszą piłkę setową (24:23), niestety Lemiański posłał zagrywkę w aut, czym doprowadził do ponownego remisu na tablicy wyników. Kolejną szanse na wygranie seta zepsuł Schulz, natomiast warszawska drużyna zakończyła mecz w pierwszej szansie dzięki punktowej zagrywce Nielsa Klapwijka (27:25)

MVP: Jan Firlej

Projekt Warszawa – Cerrad Enea Czarni Radom 3:0
(25:21, 25:20, 27:25)

Projekt: Firlej (1), Tillie (8), Wrona (8), Nowakowski (4), Grobelny (12), Weber (12), Wojtaszek (libero) oraz Kowalczyk, Baranek, Szalpuk (2) i Klapwijk (3)
Czarni: Schulz (9), Borges (6), Łukasik (4), Lemański (7), Warda (6), Woicki,  Masłowski (libero) oraz Nowak (3), Rusin (5), Gąsior i Firszt (4)