Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PL: Projekt Warszawa bez większych kłopotów wygrał z gdańszczanami

PL: Projekt Warszawa bez większych kłopotów wygrał z gdańszczanami

Siatkarze Projektu Warszawa pewnie w trzech setach wygrali spotkanie 8. kolejki PlusLigi z Treflem Gdańsk. W pierwszych dwóch setach przewaga zespołu prowadzonego przez Andreę Anastasiego nie podlegała dyskusji. Dopiero w trzecim secie gdańszczanie próbowali nawiązać wyrównaną walkę i przez pewien czas nawet prowadzili, jednak końcówka należała do Bartosza Kwolka i graczy ze stolicy, którzy umocnili się na 5. miejscu w tabeli.

Spotkanie rozpoczęło się od dobrych bloków warszawian, które dały im trzypunktowe prowadzenie. Zaraz asa serwisowego dołożył Igor Grobelny, dzięki czemu Projekt miał już o pięć oczek więcej (6:1). Nie był to koniec punktowych zagrywek, gdyż po chwili kolejną popisał się Piotr Nowakowski. Za to po drugiej stronie siatki skuteczny w tym elemencie okazał się Moritz Reichert, co w połączeniu z autowym atakiem gospodarzy spowodowało zmniejszenie dystansu między drużynami (9:11). Szybko jednak sytuacja wróciła do poprzedniego stanu, gdy w polu serwisowym ponownie pojawił się Grobelny. Emocje powróciły, gdy bezpośrednio z zagrywki zapunktował Łukasz Kozub (16:18). Po bloku gdańszczan zespoły dzielił więc już zaledwie jeden punkt. Projekt Warszawa nie oddał jednak prowadzenia i po asie Andrzeja Wrony i błędzie gości zdawał się zmierzać po wygraną w premierowej odsłonie (22:18). Przesądził o niej atak Bartosza Kwolka (25:21).

Początek drugiej partii także należał do gospodarzy (3:0). W ataku popracował jednak Mariusz Wlazły i już był remis. Po punktowej zagrywce Bartłomieja Lipińskiego to więc Trefl był o oczko lepszy (6:5). To zapoczątkowało walkę, którą przerwała skuteczna gra na siatce warszawian (10:8). Po pojedynczym bloku Kwolka Projekt miał już zatem o trzy oczka więcej. Do tego przyjmujący dołożył asa serwisowego i gospodarze byli już coraz bliżej kolejnego zwycięstwa (17:13). Szczególnie, że kontynuowali także dobrą grę na siatce. Przyjezdni nie pomagali sobie natomiast popełniając błędy własne. Musieli więc uznać wyższość swoich przeciwników po ataku Wrony ze środka (25:20).

Kolejną odsłonę lepiej otworzyli gdańszczanie, którzy po swoim skutecznym bloku mieli już o trzy oczka więcej (4:1). Gospodarze odpowiedzieli jednak tym samym i po asie serwisowym Kwolka doprowadzili do remisu. Od tej pory trwała zacięta walka punkt za punkt, którą przerwał techniczny błąd warszawian (13:15). W ataku pomylił się jednak Bartłomiej Lipiński i znowu wynik się wyrównał. Gospodarze wykorzystali więc okazję i dzięki dobrej grze na siatce wypracowali sobie dwa oczka przewagi (19:17). Nie oddali już prowadzenia do samego końca, a „kropkę nad i” postawiły dwa asy serwisowe Bartosza Kwolka (25:20).

MVP: Igor Grobelny

Projekt Warszawa – Trefl Gdańsk 3:0
(25:21, 25:20, 25:20)

Projekt: Kwolek (15), Trinidad, Wrona (6), Nowakowski (7), Petković (14), Grobelny (13), Wojtaszek (libero) oraz Blankenau i Superlak
Trefl: Lipiński (16), Wlazły (6), Reichert (6), Kampa, Urbanowicz (5), Crer (6), Olenderek (libero) oraz Pruszkowski (libero), Kozub (1), Sasak (6), Mika (3) i Łaba