Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PL: Projekt Warszawa bez straty seta w meczu z Treflem

PL: Projekt Warszawa bez straty seta w meczu z Treflem

Nie będą na pewno miło wspominali podróży do Warszawy siatkarze Trefla Gdańsk. Podopieczni Igora Juricica zmierzyli się z Projektem Warszawa i chociaż  nie grali źle, walczyli o każdą piłkę, to nie byli w stanie wygrać ani jednego seta. Dobrze grająca stołeczna drużyna odniosła tym samym trzecie zwycięstwo z rzędu. Najlepszym zawodnikiem meczu wybrany został Artur Szalpuk.

Od początku spotkania trwała zacięta walka, zespoły wymieniały się skutecznymi atakami. Raz za razem punktował Bartłomiej Bołądź (8:8). Po obu stronach siatki zdarzały się błędy, wynik oscylował wokół remisu. Ze zmiennym szczęściem punktował Artur Szalpuk (12:13). Gdy po kontrataku Patryka Niemca Trefl odskoczył na 15:12, o czas poprosił trener Projektu. W dalszej fazie seta gospodarze ruszyli do odrabiania strat. Problemy ze skończeniem ataku miał Mikołaj Sawicki, celne zagrywki posyłał Jan Firlej i warszawianie nie tylko doprowadzili do remisu, ale również wyszli na prowadzenie. Przy stanie 17:16 o czas poprosił trener Trefla. Serię rywali przerwał zagraniem przez środek Karol Urbanowicz. W dalszej fazie seta trwała walka na styku, siatkarze obu drużyn nie wstrzymywali ręki w ataku. Po bloku na Bołądziu drugą przerwę wykorzystał trener Juricić (22:21). Chociaż po ataku Klapwijka gospodarze mieli piłki setowe, za sprawą zagrań Bołądzia Trefl doprowadził do wyrównania (24:22, 24:24). As Firleja i atak z przechodzącej piłki Tillie dały ostatnie punkty gospodarzom.

W drugiej odsłonie Mariusz Wlazły zmienił Sawickiego, szybko zameldował się na boisku skutecznym atakiem (1:1). W pierwszej części tej odsłony nie brakowało długich wymian. Żaden z zespołów nie był w stanie zbudować wyraźnej przewagi (10:10). Lukas Kampa często posyłał piłki do swoich środkowych, wynik wciąż pozostawał na styku. Dopiero blok na Bołądziu i kontratak Igora Grobelnego pozwoliły warszawianom odskoczyć na 17:15, o czas poprosił trener Trefla. W dalszej fazie seta skutecznie punktował Andrzej Wrona (19:17). Gdy przechodzącą piłkę wykorzystał Szalpuk, ponownie interweniował gdański szkoleniowiec (22:19). Gdańszczanie walczyli do końca, ale ostatnie słowo w tym secie miał Igor Grobelny.

W trzeciej odsłonie gdańszczanie poszli za ciosem, po skutecznym zagraniu Szalpuka szybko interweniował trener Juricić (5:2). Warszawianie kontynuowali skuteczną grę, raz za razem kończyli swoje akcje. Przy stanie 10:5 ponownie o czas poprosił szkoleniowiec gdańszczan. Skuteczna gra Martineza w ataku i polu zagrywki pozwoliła przyjezdnym zmniejszyć dystans (13:10). Dobre wejście zaliczyli Droszyński i Nasewicz. Gdańszczanie walczyli o zmniejszenie strat, jednak rywale wciąż utrzymywali kilkupunktową przewagę (18:16). Gdy przechodzącą piłkę skończył Niemiec, o czas poprosił jeszcze trener Graban. Po czasie skutecznie zaatakował Piotr Nowakowski (22:18). Podczas przedłużonych wymian nie brakowało efektownych obron, gdy jedną z takich akcji skończył Szalpuk, Projekt miał serię piłek meczowych (24:19). Zdecydowane zagranie tego przyjmującego zamknęło ciekawy pojedynek.

MVP: Artur Szalpuk

Projekt Warszawa – Trefl Gdańsk 3:0
(27:25, 25:22, 25:20)

Projekt: Firlej (3), Tillie (10), Wrona (6), Nowakowski (7), Szalpuk (20), Klapwijk (6), Wojtaszek (libero) oraz Kowalczyk, Grobelny (9) i Janikowski
Trefl: Martinez (6), Niemiec (7), Bołądź (12), Sawicki (4), Kampa, Urbanowicz (7), Perry (libero) oraz Wlazły (10), Czerwiński, Nasewicz i Droszyński