Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PL: Podział punktów w Radomiu, dwa oczka dla gości

PL: Podział punktów w Radomiu, dwa oczka dla gości

fot. Klaudia Piwowarczyk

Wiele emocji przyniosło niedzielne starcie Cerradu Enea Czarni Radom z Asseco Resovią Rzeszów. Podopieczni trenera Giulianiego prowadzili już w meczu 2:0, ale gospodarze nie załamali się takim obrotem sprawy i doprowadzili do wyrównania. W tie-breaku  skuteczniejsi okazali się już rzeszowianie, którzy wrócili do dobrej gry z dwóch pierwszych partii  i zainkasowali dwa punkty. MVP meczu wybrano Karola Butryna.

Po krótkim okresie wyrównanej gry na początku meczu (3:3) przy serwisach Fabiana Drzyzgi odskoczyli goście (7:3). Ofensywa cały czas lepiej wyglądała po stronie rzeszowian, którzy po kontrze Klemena Cebulja prowadzili już 12:6. Na radomian podziałał czas wzięty przez Roberta Prygla, to jego podopieczni najpierw wygrali przedłużoną wymianę, a następnie blokiem zapunktował Dawid Dryja (10:12). Problemy ze skutecznością miał Robert Taht i prowadzenie Resovii zmalało do jednego oczka (12:11). Chwilę później goście ponownie zbudowali sobie zaliczkę, udany blok dał wynik 19:15. Miejscowym znów udało się zmniejszyć swoje straty (20:22), sprytna kontra Dawida Konarskiego pozwoliła nawiązać kontakt punktowy (22:23), ale pewny atak z lewego skrzydła zakończył premierową odsłonę.Dwupunktowe prowadzenie rzeszowianie mieli także na początku drugiego seta, a powiększył je Rafał Buszek i jego serwis (9:6). Na tablicy wyników utrzymywał się rezultat korzystny dla ekipy Alberto Giulianiego (13:10) i chociaż po kontrze Konarskiego straty Czarnych się zmniejszyły, to znów przy serwisach dobrze grającego Rafała Buszka rzeszowianie mogli cieszyć się ze znaczącej przewagi (19:14). Doświadczony przyjmujący nie zamierzał schodzić z pola zagrywki, zrobił to dopiero po błędzie dotknięcia siatki po stronie jego zespołu. O wiele częściej mylili się jednak gospodarze (15:23), nie pomagały zmiany w ich szeregach. Buszek dał swojej drużynie piłkę setową, a partię zakończył dynamiczny atak Jeffrey’a Jendryka. 

Dwie skuteczne akcje Bartłomieja Krulickiego otworzyły trzecią część meczu, ale szybko straty odrobił Konarski swoim serwisem. W polu zagrywki zapunktował również Michał Kędzierski i po raz pierwszy to gospodarze dyktowali warunki gry (9:6). Rywali serwisem straszył ponownie Konarski (14:9), ale na to asem odpowiedział Klemen Cebulj (13:16). Rzeszowianie zbliżyli się (16:18), łapiąc kontakt po kontrze Butryna. Stan na tablicy wyników wyrównał natomiast blok zespołu z Podkarpacia (19:19). Ledwo o blok zahaczył atak gospodarzy (21:19) i to oni po zepsutej zagrywce przeciwników byli bliżej wygrania tej partii (24:22). Ostatni punkt zdobył środkiem Michał Ostrowski.

Bartosz Firszt szybko zapewnił swojej drużynie dwa oczka zaliczki, a po stronie Resovii pojawiła się fala błędów (4:8). Podopieczni Roberta Prygla tym razem nie zamierzali wypuścić swojej solidnej zaliczki (12:8), zwłaszcza że rywale byli mało skuteczni w kontrach (10:15). Nadzieję w serca rzeszowskich kibiców wlał nie kto inny jak Rafał Buszek, dwukrotnie punktując bezpośrednio zza linii 9. metra (16:18). Na lewej flance nie zawodził jednak Lucas Loh (21:17) i wszystko wskazywało na to, że w Radomiu będzie tie-break (24:20). Do niego doprowadził błąd przyjezdnych w ofensywie.

Decydującą odsłonę lepiej zaczęli goście ze stolicy Podkarpacia, dwa skuteczne kontrataki Karola Butryna dały wynik 6:3. to właśnie atakujący błyszczał w tym momencie spotkania (9:5). Na to blokiem odpowiedział duet Wiktor Josifow – Daniel Gąsior (7:9) i to przy serwisach Bułgara gospodarze doprowadzili do remisu po 10. Zagrywką zapunktował również Cebulj (12:10), ale następnie odezwały się błędy gości (12:13).  Mocne zagranie po bloku Konarskiego doprowadziło do meczbola dla Czarnych (14:13), atakiem ze środka odpowiedział Jendryk i o wyniku spotkania zadecydowała gra na przewagi. Radomska drużyna dwukrotnie nie wykorzystała akcji własnych (15:16), a as serwisowy Fabiana Drzyzgi przechylił szalę zwycięstwa na korzyść Asseco Resovii.

MVP: Karol Butryn

Cerrad Enea Czarni Radom – Asseco  Resovia Rzeszów 2:3
(23:25, 17:25, 25:23, 25:20, 17:19)

Składy zespołów:
Czarni: Dryja (5), Kędzierski (5), Konarski (29, Loh (17), Josifow (6), Sander (2), Masłowski (libero) oraz Ostrowski (5), Gąsior (2), Zrajkowski, Pasiński i Firszt (7)
Resovia: Krulicki (13), Drzyzga (3), Cebulj (16), Butryn (27), Taht (2), Tammemaa (3), Potera (libero) oraz Domagała, Woicki, Buszek (15), Jendryk (6), Hain (1) i Mariański

Zobacz również:
Wyniki i tabela PlusLigi

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-10-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved