Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PL: Podział punktów w Iławie, Ślepsk lepszy od AZS-u

PL: Podział punktów w Iławie, Ślepsk lepszy od AZS-u

Na zakończenie zmagań 12. kolejki Indykpol AZS Olsztyn podjął Ślepsk Malow Suwałki. Pierwszego seta spokojnie wygrali siatkarze z Suwałk, w drugiej i trzeciej partii do głosu doszli olsztynianie, natomiast w czwartej odsłonie lepsi okazali się goście doprowadzając do piątego seta. Początek tie-breaka należał do AZS-u, jednak ostatecznie wygrali go suwalczanie.

Mecz w Iławie rozpoczął się wyrównanie, raz jedna raz druga drużyna zdobywała punkt. W AZS-ie bardzo dobrze spisywał się Butryn, a w Ślepsku odpowiadał Filipiak (10:10). Po ataku Filipiaka goście odskoczyli na dwa „oczka”, a po ataku Halaby prowadzili już czteroma punktami (15:11). Gospodarze starali się gonić przeciwników, punkty zdobywali Lipiński i Butryn, jednak suwalczanie cały czas znajdowali się na prowadzeniu. W polu serwisowym bardzo dobrze się spisał Kujundzić i jego as serwisowy dał Ślepskowi siedmiopunktowe prowadzenie (22:15). Seta zakończył Halaba punktowym atakiem.

Druga partia zaczęła się od trzypunktowego prowadzenia gospodarzy (4:1) i dopiero po ataku Halaby udało się siatkarzom ze Ślepska doprowadzić do wyrównania (6:6). Przez następnych kilka akcji drużyny grały punkt za punkt i nikt nie mógł wyjść na większe prowadzenie (11:11, 16:16). Dopiero atak Butryna pozwolił AZS-owi wyjść na trzypunktowe prowadzenie (22:19), którego olsztynianie nie oddali już do końca seta, którego również zakończył atakiem Butryn.

Trzecia odsłona od początku była wyrównana. W drużynie AZS-u punkty zdobywali Lipiński, Butryn i Averill, a w Ślepsku odpowiadali Halaba i Filipiak (3:3, 13:13). Dopiero dwa asy serwisowe Butryna pozwoliły gospodarzom wyjść na prowadzenie (18:16), które do końca seta tyko się powiększało. W ataku zapunktował Jakubiszak (23:19), a partię zakończył atakiem Lipiński (25:20).

Czwartego seta od dwupunktowej przewagi zaczęli zawodnicy ze Ślepska, ale olsztynianie szybko doprowadzili do wyrównania (3:3). Przez następnych kilka akcji wynik oscylował wokół remisu, w Ślepsku świetnie spisywali się Filipiak i Kujundzić, natomiast w Indykpolu punkty zdobywali Lipiński i Butryn. Suwalczanie wyszli na dwupunktowe prowadzenie po ataku Filipiaka (12:10), jednak olsztynianie szybko doprowadzili do wyrównania (16:16). Świetna gra Sapińskiego w bloku pozwoliła drużynie z Suwałk ponownie wyjść na prowadzenie (19:17), którego nie oddali już do końca seta, mimo że siatkarze AZS-u zmniejszyli różnicę punktową do jednego „oczka”. Partię atakiem zakończył Kujundzić (25:23).

Tie-breaka dobrze rozpoczęli gospodarze, którzy prowadzili od pierwszej piłki (4:1), bardzo dobrze spisywali się Butryn, Lipiński i Averill. Siatkarze z Suwałk starali się gonić wynik, punktował Filipiak Takvam, jednak dopiero dzięki punktowej zagrywce Kujundzicia udało się suwalczanom doprowadzić do remisu (9:9). Od tego momentu obie drużyny naprzemiennie zdobywały punkty, do momentu gdy po ataku Filipiaka Ślepsk Suwałki stanął przed szansą zakończenia meczu (14:12). Podopieczni trenera Kwapisiewicza nie wykorzystali swojej pierwszej szansy i rozpoczęła się gra na przewagi. Tie-breaka ostatecznie wygrali suwalczanie, kończąc rywalizację punktowym blokiem (20:18).

MVP: Matias Sanchez

Indykpol AZS Olsztyn – Ślepsk Malow Suwałki 2:3
(21:25, 25:21, 25:20, 23:25, 18:20)

AZS: Butryn (27), Lipiński (24), Andringa (13), Averill (8), Poręba (8), Tuaniga (2), Hawryluk (libero) oraz Jakubiszak (2), Król, Jankiewicz
Ślepsk: Filipiak (23), Halaba (16), Kujundzić (13), Takvam (10), Sapiński (9), Sanchez (2), Czunkiewicz (libero) oraz Żakieta, Magnuszewski, Smoliński