Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PL: Podróż z niespodziankami, mecz już bez. Jastrzębianie nie stracili seta w Lubinie

Historia z pierwszej części sezonu zasadniczego się nie powtórzyła. Tym razem jastrzębianie po zaledwie 28 godzinach od poprzedniego spotkania wygrali kolejne, a po przygodach w podróży z Niemiec, na parkiecie w Lubinie niespodzianki już nie było i wicemistrzowie Polski triumfowali 3:0, choć wygrana nie przyszła im łatwo.

Na samym początku obie ekipy  zdobywały punkty i po atakach i po blokach, a także po błędach w ofensywie rywali. Kiedy jednak blokiem zagrali Kajetan Kubicki, a następnie dwukrotnie Florian Krage, Cuprum zaczęło uciekać. Ten drugi dołożył też kontrę i miejscowi odskoczyli na 7:3. Różnica wzrosła do pięciu punktów, gdy w ataku pomylił się Gladyr i utrzymywała się jakiś czas. Jastrzębianie zaczęli odrabiać straty, gdy w polu zagrywki stanął Tomasz Fornal (12:13), ale cały czas na czele utrzymywali się gospodarze. Tym bardziej, że cały czas Jastrzębskiemu Węglowi przydarzały się pomyłki. Gdy zagrywką punktował Aleksander Berger, Cuprum prowadziło 20:17, a po ataku Krage już 22:19. Wydawało się, że jest po secie, ale wtedy za linią końcową stanął Boyer i zrobiło się po jego punktach 22:22. Kiedy trzeba było blokiem zagrał też Jan Hadrava, a błąd Lorenca od razu zakończył seta.

Gdy jastrzębianie złapali w końcówce już swój rytm, w kolejnej odsłonie grało im się łatwiej. Skuteczny był Fornal, a dobrze zagrywał Rafał Szymura i goście odskoczyli na 6:2. Miejscowi cały czas byli jednak w grze, dobrze atakował Berger, a blokiem punktował Paweł Pietraszko i Cuprum zminimalizowało straty. Kontra tego drugiego dała remis 9:9. Wicemistrzowie Polski przy zagrywkach Hadravy znowu odskoczyli na trzy punkty (13:10), a gdy swoje w tym elemencie dołożył też Szymura było już 16:11. Tym razem miejscowi nie mieli za wiele do powiedzenia, a pojedynczy udany serwis Krage niewiele wniósł. Cały czas bardzo skuteczny był Szymura – także w bloku, a jego atak był ostatnią akcją w tym secie.

Trzecia partia była dużo bardziej wyrównana od poprzednich. Najpierw na prowadzenie wysunęli się gospodarze, w czym pomógł m.in. skuteczny w bloku Berger. Po autowym ataku Fornala Cuprum prowadziło już 7:4, ale wtedy w polu zagrywki stanął Jurij Gladyr, a jastrzębianie kończyli kontrę za kontrą. Po nieudanym ataku Krage to oni prowadzili 8:7, zwiększając różnicę przy zagrywkach Fornala (12:9). Po drugiej stronie dobrze atakował Lorenc, a zagrywał Pietraszko i różnica była minimalna. Po punkcie z zagrywki tego pierwszego prowadzenie zmieniło strony boiska (17:16). Walka trwała nadal aż do samego końca. W ostatnich chwilach zimną krew w ataku i w polu zagrywki zachował Szymura i jastrzębianie prowadzili 23:21. Lubinianie nie składali broni i wyrównali, a gra toczyła się na przewagi. Emocje sięgały zenitu, a sytuacja zmieniała się co trochę. Finalnie całe starcie zakończył zepsuty atak Lorenca.

MVP: Rafał Szymura

Cuprum Lubin – Jastrzębski Węgiel 0:3
(23:25, 20:25, 36:38)

Cuprum Lubin: Ferens, Lorenc (14), Kubicki (3), Pietraszko (7), Krage (12), Berger (12), Szymura K. (libero) oraz Czerny (1) i Kapica
Jastrzębski Węgiel: Toniutti, Boyer (7), Gladyr (4), Fornal (15), Szymura (22), Macyra (8), Popiwczak (libero) oraz Hadrava (6), Tervaportti i Clevenot