Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PL: Pierwszy komplet punktów Warty

PL: Pierwszy komplet punktów Warty

Siatkarze z Zawiercia rozpoczęli sezon bardzo udanie. W pierwszym starciu PlusLigi 2021/2022 Aluron CMC Warta pokonała Ślepsk Suwałki 3:1 i zgarnęła pierwszy komplet punktów do ligowej tabeli. Spotkanie było jednak bardzo zacięte i rozegrane zostało na dobrym poziomie siatkarskim.

Przyjezdni z Suwałk w pierwszej partii spotkania narzucili swój styl gry. Cezary Sapiński skutecznie zagrywał, w ataku dobrze zagrał się Piotr Łukasik. Dzięki nim Ślepsk prowadził 3:1. Przyjezdni lepiej spisali się w bloku, czujniej zagrali na siatce i przez dłuższy czas utrzymali kilkupunktowe prowadzenie. Po ataku Bartłomieja Bołądzia ich przewaga wzrosła do czterech punktów (9:5). Sygnał do odrabiania strat dał Miłosz Zniszczoł, a po jego atakach Warta przegrywała 9:10. W natarciu nadal byli goście, postawili szczelny blok, punktowali w tym elemencie i po ataku Andreasa Takvama mieli cztery punkty więcej od gospodarzy (16:12). Wówczas o przerwę poprosił trener Kolakovic. Po niej do głosu doszli gospodarze, atakował Dawid Konarski i Uros Kovacević. Gospodarze doprowadzili do remisu po 16. Zawiercianie wypracowali sobie dwupunktową przewagę (21:19) po ataku Miłosza Zniszczoła, a goście nie pozostali dłużni. Do kolejnego remisu doprowadził punktowym blokiem Andreas Takvam (21:21). Przy stanie 23:22 w polu zagrywki zameldował się Mateusz Malinowski, popisał się trudną zagrywką, a grający w ubiegłym sezonie w Warcie Paweł Halaba został zablokowany. Gospodarze wygrali tego seta po błędzie swoich rywali.

Druga partię spotkania lepiej zaczęli goście, na początku prowadzili 4:0. Odpowiedź zawiercian była natychmiastowa. Facundo Conte z Urosem Kovaceviciem napędzili grę miejscowej ekipy i zmniejszyli straty do jednego punktu (4:5). Stroną dyktującą warunki gry byli goście. Z dobrej strony zaprezentował się Piotr Łukasik – po jego ataku i asie serwisowym było 7:4 dla Ślepska. Gra obu ekipa falowała, drużyna z Zawiercia dzięki niezawodnemu Kovacevicovi doprowadziła do remisu po 8, po czym straciła cztery punkty z rzędu i przegrywała 9:13. W ataku brylował Bartłomiej Bołądź i więcej do powiedzenia miała ekipa z północno-wschodniej Polski. Po tym jak skutecznie zaatakował Piotr Łukasik o druga przerwę na żądanie poprosił trener Igor Kolaković, jego podopieczni przegrywali (16:20). Posunięcie to na niewiele się zdało, w ataku nie mylił się Bartłomiej Bołądź. Po jego skutecznym uderzeniu Ślepsk wygrał tego seta w stosunku 25:23.

W trzeciej odsłonie meczu na boisku trwała zacięta rywalizacja, gra toczyła się punkt za punkt (4:4). Zawiercianie skutecznie zagrali w bloku, nie zawodził Kovacević, punktował Miłosz Zniszczoł, a tablica wyników wskazała prowadzenie Warty 8:5. Sygnał o odrabiania strat dał Bołądź, jego ekipa przegrywała 9:10. Przez dłuższy czas na prowadzeniu byli siatkarze z Zawiercia, mieli oni trzy punkty więcej niż ich rywale (13:10, 15:12). Po tym jak asem serwisowym popisał się Cezary Sapiński, a punkt w ataku zdobył Bołądź grę przerwał trener Warty, bowiem był remis po 16. Przyjezdni zbudowali sobie dwupunktową przewagę, po czym stracili trzy punkty z rzędu i przy stanie 19:18 dla Warty grę przerwał trener Andrzej Kowal. Emocje na boisku sięgnęły zenitu, żadna z drużyn nie zamierzała odpuszczać. Przy stanie 23:23 dwoma asami serwisowymi popisał się Tavares i zapewnił gospodarzom zwycięstwo w trzecim secie.

Dla przyjezdnych set numer cztery był grą o przedłużenie rywalizacji w tym spotkaniu. Przez dłuższy czas wynik oscylował wokół remisu (5:5, 7:7). Goście czytali grę swoich rywali, zdobyli punkty w bloku. Dwie czapy na Kovacevicu dały im trzypunktową przewagę (13:10). Przerwa na żądanie wzięta przez trenera Warty była dobrym ruchem. Kovacevic ponownie stanął na wysokości zadania i skutecznie atakował i doprowadził do remisu po 13. Rozpędzeni gospodarze za sprawą Zniszczoła i Kovacevica zbudowali sobie trzypunktową przewagę (20:17). Po asie serwisowym Sapińskiego Ślepsk przegrywał 19:20, końcówka należała do Warty. Gospodarze lepiej spisali się w obronie, kontrataki zamieniali w punkty i po błędzie Bołądzia wygrali całe spotkanie w stosunku 3:1.

MVP: Uros Kovacević

Aluron CMC Warta Zawiercie – Ślepsk Malow Suwałki 3:1
(25:23, 23:25, 25:23, 25:21)

Warta: Konarski (9), Zniszczoł (11), Conte (4), Niemiec (4), Cavanna (2), Kovacević (25), Żurek (libero) oraz Malinowski (3), Tavares (2), Orczyk (11) i Rajsner
Ślepsk: Łukasik (15), Bołądź (25), Takvam (13), Buchowski (3), Sapiński (8), Tuaniga (4), Czunkiewicz (libero) oraz Laskowski, Klinkenberg (3), Ziobrowski, Halaba i Smoliński