Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PL: Pierwsze zwycięstwo Cuprum Lubin

PL: Pierwsze zwycięstwo Cuprum Lubin

Ostatnim spotkaniem czwartej kolejki PlusLigi było starcie Cuprum Lubin ze Ślepskiem Malow Suwałki. Lepiej zaprezentowali się w nim gospodarze, którzy we własnej hali nie oddali rywalom nawet seta. Lubinianie zapisali tym samym na swoim koncie pierwsze zwycięstwo w sezonie 2021/2022.

Mecz lepiej rozpoczęli goście, którzy po swoim skutecznym bloku wyszli na dwupunktowe prowadzenie (5:3). Lubinianie szybko się jednak zmobilizowali i po kontrataku w wykonaniu Wojciecha Ferensa wynik wskazał na remis. Zaraz popisał się jeszcze świetną zagrywką, co przełożyło się na dwa oczka więcej dla gospodarzy (8:6). Nie był to koniec asów serwisowych, gdyż punkt w tym elemencie zdobył również Masahiro Sekita. Sytuacji zespołu ze Ślepska nie poprawił także błąd przyjęcia Piotra Łukasika (12:16). To pozwoliło gospodarzom na swobodniejszą grę w końcówce seta. Zatem to Cuprum Lubin triumfowało w premierowej odsłonie po ataku Ferensa (25:18).

Od czteropunktowego prowadzenia Ślepska rozpoczęła się partia numer dwa. Lubinianie zawalczyli i przez moment dystans zmniejszył się do jednego oczka, ale po ataku Cezarego Sapińskiego goście przywrócili sobie wyższą przewagę (10:7). W połowie seta świetnie spisał się jednak libero zespołu z Lubina, co pozwoliło gospodarzom na doprowadzenie do remisu. W dodatku, błąd dotknięcia siatki popełnił Bartłomiej Bołądź i to Cuprum miało o dwa oczka więcej (17:15). Taki stan nie utrzymał się za długo, gdyż siatkarze z Suwałk pograli blokiem. W końcówce gospodarze przywrócili sobie jednak dwupunktową przewagę, gdy asem serwisowym popisał się Remigiusz Kapica (22:20). Po chwili to więc lubinianie cieszyli się z wygranej w kolejnej odsłonie po ataku Marcina Walińskiego (25:22).

Trzeciego seta lepiej zaczęli siatkarze Cuprum Lubin, którzy po zagrywce Ferensa wyszli na trzypunktowe prowadzenie (7:4). Co prawda gościom udało się zmniejszyć dystans do jednego oczka i zaostrzyć walkę, ale po tym, jak popełnili błąd dotknięcia siatki ich strata ponownie wyniosła trzy oczka (14:17). Dopiero potrójny blok Ślepska ponownie przybliżył go do przeciwnika. Lubinianie zdawali się jednak kontrolować przebieg spotkania i nie pozwolili na odebranie sobie prowadzenia. Ostatecznie triumfowali po błędzie zagrywki rywali (22:25).

MVP: Masahiro Sekita

Cuprum Lubin – Ślepsk Malow Suwałki 3:0
(25:18, 25:22, 25:22)

Cuprum: Waliński (17), Gunia (7), Ferens (13), Sekita (3), Pietraszko (5), Kapica (16), Szymura (libero) oraz Maruszczyk (1), Stępień, Sas (libero)
Ślepsk: Łukasik (3), Makowski, Klinkenberg (6), Bołądź (15), Takvam (5), Sapiński (5), Czunkiewicz (libero) oraz Laskowski, Ziobrowski, Buchowski (1), Halaba (11), Smoliński