Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PL: Pierwsze zwycięstwo beniaminka

PL: Pierwsze zwycięstwo beniaminka

fot. LUK Politechnika Lublin

Siatkarze i kibice LUK Lublin w końcu doczekali się wygranej beniaminka PlusLigi. We własnej hali lublinianie odnieśli pierwsze ligowe zwycięstwo i to od razu za trzy punkty i bez straty seta. Pokonaną drużyną jest GKS Katowice. Katowiczanie szczególnie w drugim secie mogli powrócić do meczu, ale przegrali końcówkę i na Śląsk pojadą z zerowym dorobkiem.

Mimo braku Grzegorza Pająka lepiej w mecz weszli siatkarze z Lublina. Gdy długą akcję skutecznym atakiem skończył Milan Katić gospodarze odskoczyli na 8:4, a pierwszy czas wykorzystał trener Słaby. Obie drużyny popełniały błędy zarówno na siatce jak i w polu zagrywki (10:7). Po bloku na Wojciechu Włodarczyku grę przerwał trener Daszkiewicz (10:9). W kolejnych akcjach trwała zacięta walka, a gdy po raz kolejny w ataku zatrzymani zostali gospodarze, na tablicy wyników pojawił się remis (12:12). Ze zmiennym szczęściem atakował Jakub Jarosz. Z czasem blok uaktywnił się po lubelskiej stronie, po zablokowaniu Jarosza kolejny raz zawodników do siebie przywołał Grzegorz Słaby (14:13, 17:13). Serię przy zagrywkach Jana Nowakowskiego zakończył dopiero skutecznym zagraniem Piotr Hain (18:14). Mimo starań Jakuba Szymańskiego, w dalszej fazie seta wciąż na siatce górowali gospodarze. Autowa zagrywka Damiana Domagały dała serię piłek setowych lublinianom, a kropkę nad i postawił atakiem Włodarczyk.W drugim secie gospodarze kontynuowali skuteczną grę. Lublinianie dobrze bronili, nie brakowało przedłużonych akcji. Katowiczanie jednak mieli problemy ze skończeniem ataku. Przy stanie 6:3 w szeregach GKS-u nastąpiła zmiana rozgrywających. Po celnych atakach Szymańskiego goście doprowadzili do wyrównania (7:7). W szeregach LUK-u ręki nie wstrzymywał Bartosz Filipiak (10:8). Ataki Damiana Koguta i as Jakuba Jarosza pozwoliły katowiczanom wyjść na prowadzenie 12:11. Gdy zatrzymany został Nowakowski o czas poprosił trener Daszkiewicz (12:14). Na boisku nie brakowało walki, jednak na prowadzeniu pozostawali przyjezdni. Z czasem sytuacja zaczęła się zmieniać i po efektownym bloku na Jaroszu wynik się wyrównał (17:17). Ataki Filipiaka i pojedynczy blok Igora Gnieckiego pozwoliły gospodarzom odskoczyć na 21:18. Po zagraniu lubelskiego atakującego beniaminek miał serię piłek setowych (24:20). W kolejnych akcjach pewniej punktowali goście, a gdy kontratak wykorzystał Szymański wynik został wyrównany (24:24). Dopiero autowa zagrywka Kamila Drzazgi przerwała serię. Następnie kontratak skończył Filipiak i to LUK wygrał 26:24.

Od początku seta numer trzy trwała gra punkt za punkt. Żaden z zespołów nie był w stanie wyjść na wyraźne prowadzenie. Skutecznie atakował Wojciech Włodarczyk (13:12). Gospodarzom zdarzało się psuć zagrywki. Przez dłuższy czas sytuacja na boisku nie ulegała zmianie. Dopiero w drugiej fazie seta do głosu zaczęli dochodzić siatkarze z Lublina. Po bloku na Szymańskim o czas poprosił trener Słaby (18:16). Obaj rozgrywający posyłali piłki do swoich środkowych (19:18). Gdy atak Damiana Domagały został zatrzymany przez podwójny blok, atakującego zmienił Jarosz, a drugi czas wykorzystał szkoleniowiec GKS-u (22:19). Po przerwie Jakub Wachnik zespół zagrywkę i na boisko wrócił Katić. W kolejnej akcji Szymański zagrywką ustrzelił Filipiaka i zawodników do siebie przywołał trener Daszkiewicz (22:21). Gdy długą akcję zdecydowanym atakiem skończył Włodarczyk, gospodarze mieli serię piłek meczowych (24:21). Tym razem GKS nie zdołał przedłużyć gry. Drzazga wszedł by wykonać zagrywkę, ale zepsuł ją.

MVP: Bartosz Filipiak

LUK Lublin – GKS Katowice 3:0
(25:19, 26:24. 25:22)

Składy zespołów:
LUK: Nowakowski (6), Katić (7), Filipiak (14), Sobala (8), Gniecki (3), Włodarczyk (11), Gregorowicz (libero), Watten (libero) oraz Wachnik (3)
GKS: Szymański (11), Jarosz (9), Kania (10), Ma’a (1), Hain (6), Quiroga, Mariański (libero) oraz Kogut (7), Nowosielski (1) i Domagała (2)

Zobacz również:
Wyniki i tabela PlusLigi

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-10-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę