Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PL: Bogdanka LUK Lublin bezlitosna dla beniaminka

PL: Bogdanka LUK Lublin bezlitosna dla beniaminka

Siatkarze Bogdanki Luk Lublin do Częstochowy jechali w roli zdecydowanego faworyta i nie było niespodzianki. Pewna już awansu do play-off Bogdanka nie dała beniaminkowi najmniejszych szans. Lublinianie dominowali w każdym elemencie, wykorzystali też liczne błędy rywali i szybko zainkasowali komplet punktów, walka była jedynie w secie trzecim..  MVP meczu został Damian Schulz,  Spotkanie to zakończyło 28. kolejkę.

Wyraźna przewaga

Jeszcze na początku spotkania częstochowianie dotrzymywali kroku rywalom. Dopiero przy bardzo dobrych zagrywkach Marcina Kani LUK wysunął się wyraźnie do przodu (10:7). Wtedy jeszcze miejscowi walczyli i blok Dawida Dulskiego wyrównał po 11. Robił co mógł Bartłomiej Janus, a ekipa spod Jasnej Góry, jak miała trudności w ataku, ratowała się blokiem. Pomagali też rywale, popełniając błędy, co utrudniało im budowę przewagi. Ważne akcje w ataku, a niedługo później także raz po raz z pola serwisowego zaczął zapisywać na swoim koncie Jakub Wachnik i goście skutecznie tym razem odskoczyli (20:15). W ostatnich chwilach ponownie pokazali moc w zagrywce i asem seta zakończył Alexandre Ferreira.

Kto zagrywa, ten wygrywa

Lublinianie od razu weszli mocno w seta drugiego (3:0), a był to dopiero początek ich dobrej gry. Pierwszy serwisem punktował Tobias Brand, a niedługo po nim za linią końcową stanął Jan Nowakowski. On trochę czasu tam spędził, a LUK prowadził po tym 10:4. Kolejną serię goście zanotowali przy serwisach Marcina Komendy, a rywale pojedynczymi udanymi akcjami nie byli w stanie nawiązać walki (17:8). Choć się starali, przewaga lubelskiej ekipy była niezagrożona.

Próbowali, ale koniec dla gości

Częstochowianie fatalnie rozpoczęli kolejną odsłonę, oddając rywalom punkty błędami. LUK szybko wysunął się na 6:2. Sprawy w swoje ręce wziął jednak Aymen Bouguerra i to on powoli, ale solidnie odrabiał straty. Kroku starał się mu dotrzymywać Mateusz Borkowski, po którego udanym bloku i zagrywce miejscowi przegrywali tylko 9:11. To dodało gospodarzom pewności siebie. Coraz lepiej spisywał się Bartosz Schmidt, a gdy asa zagrał Rafał Sobański, częstochowianie wysunęli się na czoło (17:16). Ważnym momencie blokować zaczął jednak Nowakowski, a goście przejęli prowadzenie (20:17) i nie oddali już go do końca.

MVP: Damian Schulz

Exact Systems Hemarpol Częstochowa – Bogdanka LUK Lublin 0:3
(19:25, 16:25, 21:25)

Hemarpol: Keturakis (3), Schmidt (4), Kogut (3), Janus (5), Sobański (1), Dulski (7), Jaskuła (libero) oraz Jenness (libero), Kowalski, Boguerra (6), Borkowski (11), Espeland (5)
Bogdanka: Nowakowski (7), Komenda (2), Kania (6), Wachnik (9), Brand (10), Schulz (13), Hoss (libero) oraz Ferreira (2), Malinowski i Kędzierski