Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PL: Osłabiony Jastrzębski Węgiel wygrał w Lubinie

PL: Osłabiony Jastrzębski Węgiel wygrał w Lubinie

fot. Klaudia Piwowarczyk

Jastrzębski Węgiel przyjechał do Lubina bez trzech przyjmujących, a mimo to zgarnął pełną pulę w meczu przeciwko Cuprum. Lubinianie mieli jeszcze matematyczne szanse na awans do ósemki, ale realnie patrząc były one znikome. Jastrzębianie z kolei od jakiegoś czasu mieli zapewnione drugie miejsce po sezonie zasadniczym i mogli spokojnie odpuścić mecz, ale przyjechali do Lubina nastawieni bojowo i w trzech, choć niełatwych setach odprawili gospodarzy. 

Trzy zepsute zagrywki rozpoczęły spotkanie w Lubinie. Spotkanie, do którego Jastrzębski Węgiel przystąpił bez trzech przyjmujących i na tej pozycji musiał wystąpić Jakub Bucki. To właśnie on swoją mocną zagrywką zapewnił drużynie ze Śląska dwupunktowe prowadzenie (7:5), kilka akcji później tym samym popisał się Lukas Kampa (10:7). Błędy gospodarzy sprawiły, że ich dystans do rywali rósł (10:15), a potem obie drużyny dość pewnie kończyły swoje akcje (14:18). Swoje na lewej flance robił Kamil Maruszczyk (16:19), a cała seria błędów po stronie Jastrzębskiego Węgla  doprowadziła do remisu po 19. Minimalna zaliczka leżała po stronie przyjezdnych (21:20), ale w jednej z akcji drobnego urazu, który na chwilę przerwał grę, doznał Ronald Jimenez. W końcówce zespoły szły punkt za punkt, jako pierwsi piłkę setową mieli podopieczni Andrei Gardiniego (24:23). Potem jednak szczęśliwą zagrywką role odwrócił Wojciech Ferens (25:24), jednak ostatnie słowo – również zza linii 9. metra, należało do Lukasa Kampy i jego dwóch mocnych serwisów.Druga odsłona zaczęła się po myśli Cuprum Lubin (8:4), a wszystko za sprawą mocnych serwisów Adama Lorenca, który zmienił Jimeneza. Lubinianie utrzymywali swoje prowadzenie (11:6), ale kontra Mohameda Al Hachdadiego, a następnie kolejny dobry serwis Kampy zmniejszyły przewagę gospodarzy (13:11). Jastrzębianie gonili, raz po raz piłki na prawej flance dostawał marokański atakujący i to on skuteczną kontrą pozwolił swojej ekipie złapać kontakt punktowy (16:17). Cały czas pewnie swoje ataki kończył Kamil Maruszczyk (18:16), ale przypomniał o sobie Kampa i jego zagrywka (19:19). Dwupunktową przewagę przywrócił Cuprum Lubin Adam Lorenc (22:20), a ofensywę jastrzębian cały czas „trzymał” Al Hachdadi, doprowadzając do remisu (24:24). Jurij Gladyr atakiem z sytuacyjnej piłki dał setbola swojej ekipie (26:25), ostatni punkt w tej odsłonie wywalczył Al Hachdadi.

Udana kontra Michała Gierżota pozwoliła jastrzębianom odskoczyć na dwa punkty (5:3), na siatce dobrze spisywał się Kampa, do tego trudne zagrywki dołożył Al Hachdadi (9:4). Szybko jednak przewaga gości stopniała, najpierw blokiem zapunktował Dawid Gunia, kontra Maruszczyka dała ekipie Marcelo Fronckowiaka kontakt punktowy (8:9). Całą serią przy serwisach Jakuba Buckiego odpowiedzieli na to przyjezdni i wcale nie zwalniali tempa (16:8). Co prawda problemy na lewej flance miał Gierżot, ale cały czas pewnie na prawym skrzydle grał Al Hachdadi, do tego znów zagrywkę dołożył Kampa (21:11). W końcówce zapunktował nawet Szymon Biniek – nominalny libero (23:13), a i kolejne dwie akcje padły łupem gości. Mecz zakończyło autowe zagranie Cuprum Lubin.

MVP: Mohamed Al Hachdadi

Cuprum Lubin – Jastrzębski Węgiel 0:3
(25:27, 25:27, 13:25)

Składy zespołów:
Cuprum: Maruszczyk (9), Gunia (8), Ferens (6), Jakubiszak (5), Jimenez (3), Tavares (1), Szymura (libero), Makoś (libero) oraz Lorenc (12), Pietraszko (3) i Magnuszewski
JW: Bucki (6), Gierżot (7), Wiśniewski (1), Kampa (7), Al Hachdadi (23), Gladyr (7), Popiwczak (libero) oraz Szalacha (3), Biniek (2), Kosok i Tervaportti

Zobacz również:
Wyniki i tabela PlusLigi

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-03-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę