Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PL: Olsztynianie opuszczają Częstochowę z kompletem punktów

PL: Olsztynianie opuszczają Częstochowę z kompletem punktów

Zawodnicy Indykpolu AZS-u Olsztyn w dobrych nastrojach  opuszczają Częstochowę. Pokonali oni w ramach 21. kolejki Exact Systems Hemarpol Częstochowa 3:0, chociaż drużyna spod Jasnej Góry miała dobre momenty i w każdym z setów nie dawała za wygraną. Statuetka MVP powędrowała w ręce Moritza Karlitzka.

WALKA NA PRZEWAGI

Za sprawą znakomitej zagrywki Moritza Karlitzka w mecz znakomicie weszli olsztynianie (5:0). Częstochowianie sukcesywnie jednak odrabiali straty, nie zawodził Dawid Dulski, punktowali Kogut z Sobańskim. Kiedy zablokowany został Alan, różnica wynosiła już tylko punkt (9:10). Znów jednak dał o sobie znać Karlitzek i jego serwis (12:9). Indykpol AZS utrzymywał prowadzenie i pewnie zmierzał po triumf, chociaż po stronie gospodarzy robił co mógł Damian Kogut, to po ataku Alana było 18:13.  Częstochowianie zbliżyli się na 19:21 po błędach rywali, a gdy zablokowany został Souza było już tylko 21:22, a kolejny blok, na który tym razem nadział się Armoa dał już remis 23;23. Ostatecznie po grze na przewagi  po akcjach Sapińskiego i Souzy lepsi okazali się siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn.

KONTROLA INDYKPOLU

Dobra gra Dulskiego dała częstochowianom wynik 3:1 w secie drugim. Rywale jednak szybko wyrównali i wynik długo był sprawą otwartą. Ciosy na zagrywce Dawida Dulskiego pozwoliły gospodarzom odskoczyć na 12:9. Indykpol AZS wyrównał na 14:14 po błędzie Kowalskiego. Olsztynianie wzięli sprawy w swoje ręce i po akcji Szymona Jakubiszaka przeważali 19:16. Prowadzenie podopieczni trenera Webera utrzymali do końca, a ostatnią akcją był atak Moritza Karlitzka.

Po bloku na Dawidzie Dulskim Indykpol AZS miał dwa oczka zapasu w secie trzecim. Asem serwisowym Bouguerry częstochowianie wyrównali na 8:8. Kilka minut później ten zawodnik uderzył w aut i zrobiło się 13:11 dla gości. Gospodarze raz jeszcze wrócili do gry, kiedy to zablokowali Karlitzka (13:13). Przez pewien czas oba zespoły były w kontakcie punktowym, ale w pewnym momencie nastąpił „odjazd” Indykpolu AZS. Swoje serwisem zrobił Karlitzek, na blok nadział się Sobański i zrobiło się 20:16.  Takiej przewagi Indykpol już nie roztrwonił, a mecz zakończył atak Szymona Jakubiszaka.

MVP: Moritz Karlitzek

Exact Systems Hemarpol Częstochowa – Indykpol AZS Olsztyn 0:3
(24:26, 22:25, 21:25)

Składy drużyn:
Norwid: Sobański (7), Dulski (21), Schmidt (2),  Hain, Kougt (6), Kowalski (1), Jaskuła (libero) oraz Keturakis, Borkowski, Bouguerra (4)
AZS: Jankiewicz (2), Jakubiszak (10), Armoa (2), Karlitzek (14), Souza (17), Sapiński (6), Hawryluk (libero) oraz Ciunajtis, Tuaniga