Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PL: O siódmym miejscu zdecydował złoty set

PL: O siódmym miejscu zdecydował złoty set

fot. Miłosz Kozakiewicz - plusliga.pl

Ślepsk Malow Suwałki podchodził do rewanżowego meczu o 7. miejsce z lepszej pozycji, bo pierwsze spotkanie w Suwałkach padło łupem podopiecznych Andrzeja Kowala. Ponad dwugodzinne spotkanie w Zawierciu zakończyło się zwycięstwem gospodarzy i o losach rywalizacji decydował złoty set. Gospodarze nie potrafili jednak postawić kropki nad „i”. Suwałczanie pewnie wygrali ostatnią partię i zameldowali się na siódmej lokacie w ostatecznej klasyfikacji PlusLigi.

Jako pierwsi na dwa oczka odskoczyli goście z Suwałk, zawdzięczając to Bartłomiejowi Bołądziowi (4:2). Szybko jednak bloki zawiercian pozwoliły im wyrównać stan na tablicy wyników (8:8), ale po obu stronach nie brakowało niestety zepsutych zagrywek (11:11). Dopiero przy serwisach Joshuy Tuanigi miejscowi mieli problem ze skończeniem swoich akcji, natomiast w kontrach nie zawodził Bołądź (16:12).Podopieczni Igora Kolakovicia wykorzystywali błędy rywali i po ich autowym ataku złapali kontakt punktowy (17:18), ale znów kolejna seria padła łupem Ślepska. Tym razem za linią 9. metra dobrze spisał się wprowadzony na zmianę Patryk Szwaradzki (22:18). Podwójny blok suwałczan dał im piłkę setową (24:20) i chociaż pierwszej szansy nie wykorzystał Kevin Klinkenberg, to kolejny atak Belga wpadł już w boisko zawiercian (25:22).

Dwie pierwsze akcje kolejnej odsłony padły łupem przyjezdnych, którzy ponownie nękali Aluron CMC Wartę Zawiercie swoimi serwisami. Na to miejscowa ekipa odwdzięczała się blokiem (5:5) i walka znów się wyrównała. Wreszcie w polu zagrywki przypomniał o sobie Mateusz Malinowski, dając gospodarzom prowadzenie 10:9, ale jego koledzy dwukrotnie wpadli w siatkę (11:13). Na parkiecie nie brakowało jednak ciekawych wymian (15:15), a dopiero kontra w wykonaniu Patryka Niemca sprawiła, że o dwa oczka lepsi byli gospodarze (17:15). Skuteczny był Paweł Halaba, do tego doszedł blok zawiercian, którzy zwiększyli swoją zaliczkę do czterech punktów (20:16). Zawiercianie zmierzali do pewnego triumfu w tej odsłonie (23:18), po kontrze Gualberto Flavio mieli setbola (24:18) i po zepsutej zagrywce po stronie przeciwników wyrównali stan rywalizacji.

Już na początku trzeciej części meczu gospodarze odskoczyli (3:1), ale akcja z lewego skrzydła Marcina Walińskiego dała remis po 4. Role szybko się odwróciły i po dwóch widowiskowych blokach Andreasa Takvama Ślepsk prowadził 8:4. Przewagę zniwelował Grzegorz Bociek i po dwóch blokach Patryka Niemca był remis po 9. Trwała wyrównana walka (15:15) i absolutnie nikt nie zamierzał odpuszczać. Aluron CMC Warta Zawiercie cały czas dobrze prezentowała się w bloku (20:18), natomiast problemy w ofensywie mieli przyjezdni, co dało piłkę setową miejscowym (24:21) i to oni po kolejnym zepsutym serwisie suwałczan prowadzili w całym meczu.

Również czwarta odsłona rozpoczęła się wyrównanej walki, w której lepsi byli jednak zawiercianie (6:4). To oni popełniali zdecydowanie mniej błędów, do tego lepiej prezentowali się na siatce i ich zaliczka wyraźnie wzrosła (9:5). Podopieczni Andrzeja Kowala mieli spory problem ze sforsowaniem bloku rywali (8:14), nie pomagali sobie także popsutymi serwisami (10:17). Z sytuacyjną piłką poradził sobie Szwaradzki, natomiast Kacper Gonciarz dołożył trudny serwis i strata przyjezdnych zmalała (14:17). Nie pomogła przerwa na życzenie trenera Kolakovicia, goście złapali kontakt punktowy i przejście Warcie dał dopiero atak z prawej flanki Garretta Muagututii (18:16). W końcówce na lewej flance nie zawodził Halaba (23:20), ale Ślepsk nie składał broni i po bloku jeszcze raz zmniejszył swój dystans do zaledwie oczka (23:24). Sytuację mocnym atakiem z lewej flanki wyjaśnił Grzegorz Bociek i o wyniku rywalizacji o 7. miejsce musiał decydować złoty set.

Ostatnią część rywalizacji zawiercianie rozpoczęli od dwóch błędów, suwałczanie grali poprawnie i mieli trochę więcej szczęścia (5:2). Dopiero kiedy zawiercianom udało się powstrzymać na prawym skrzydle Szwaradzkiego, złapali kontakt punktowy (5:6). Michał Żurek popisał się świetną obroną, a kontrę skończył Halaba, wyrównując stan na tablicy wyników (7:7). Serwis Cezarego Sapińskiego sprawił rywalom problemy i kontrę tym razem wykorzystał Klinkenberg, przywracając swojej ekipie dwupunktowe prowadzenie (10:8), które podwyższył Takvam, a następnie potężna zagrywka Szwaradzkiego (13:9). Tego prowadzenia zespół Andrzeja Kowala już nie oddał, a całą rywalizację zakończył zepsuty serwis gospodarzy.

MVP: Patryk Szwaradzki

Aluron CMC Warta Zawiercie – Ślepsk Malow Suwałki 3:1
(22:25, 25:19, 25:22, 25:23) złoty set – 10:15

Składy zespołów:
Aluron: Niemiec (11), Malinowski (10), Flavio(8), Cavanna (1), Halaba (18), Muagututia (14), Żurek (libero) oraz Gjorgiev (1), Bociek (7)
Ślepsk: Waliński (6), Klinkenberg (16), Bołądź (16), Takvam (13), Sapiński (7), Tuaniga (2), Filipowicz (libero) oraz Szwaradzki (12), Kaczorowski, Warda, Rudzewicz, Gonciarz (1), Rohnka (4)

Zobacz również:
Wyniki play-off PlusLigi

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-04-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę