Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PL: Lubinianie zasłużenie wygrali w Suwałkach

PL: Lubinianie zasłużenie wygrali w Suwałkach

Mile wyjazd do Suwałk wspominać będą siatkarze Cuprum Lubin. Podopieczni Pawła Ruska nadspodziewanie łatwo poradzili sobie z miejscowym Ślepskiem Malow Suwałki, który z kolei nie zaliczy tego meczu do udanych. Ekipa trenera Kwapisiewicza nie ugrała nawet seta. Najlepszym zawodnikiem spotkania wybrano Adama Lorenca.

W pierwszych akcjach obie ekipy często punktowały blokiem, co wpływało na wynik, a prowadzący zmieniał się co trochę. Kiedy przyjezdni znowu zagrali tym elementem, a asa serwisowego dołożył Adam Lorenc, Cuprum prowadziło 10:8. Niedługo później lubinianie punktowali serią, odskoczyli, ale Stern z pola zagrywki sprawił im dużo problemów i różnica zmniejszyła się. Goście cały czas byli na fali, Pietraszko też punktował zza linii końcowej i po raz kolejny ekipy wymieniały się też udanymi blokami. Punkt nim zdobył Lorenc. W aut, a następnie blok rywali uderzył Firszt i przewaga Cuprum była już znaczna (21:15) i niezagrożona do końca seta.

Po powrocie do gry obie drużyny grały i atakiem i blokiem. Skuteczny był Kwasowski, który wypracował prowadzenie Cuprum, a podwyższyła je kontra Lorenca 11:7. Po drugiej stronie dobrze grał Filipiak, a dwa asy serwisowe Stajera i Halaby dały remis 14:14. Po okresie wyrównanej gry ważne akcje wygrali lubinianie, kończył je Lorenc (22:19), ale Ślepsk udanymi blokami znowu włączył się do walki (23:23). W ostatniej akcji szczęście sprzyjało jednak gościom, którzy prowadzili już w meczu 2:0.

Ekipa z Suwałk cały czas próbowała grać swoje i czekała też na potknięcia rywali. Przewagę w trzecim secie budowała jednak sama, m.in. dobrym blokiem i asem serwisowym Filipiaka (11:8). Różnica utrzymywała się nie za długo, a problemy w ataku Ślepska i błąd Filipiaka dały wyrównanie po 13. Cały czas to gospodarze jednak byli maleńki kroczek z przodu. Było tak, do momentu, gdy Cuprum zagrało blokiem i zaczęło serią zdobywać punkty. Goście zamknęli ją udanym blokiem na Halabie, po którym prowadzili 20:16. Ostatnie akcje należały już praktycznie do lubinian, którzy grali, jak z nut. Cały mecz asem serwisowym zakończył Pietraszko.

MVP: Adam Lorenc

Ślepsk Malow Suwałki – Cuprum Lubin 0:3
(20:25, 23:25, 17:25)

Ślepsk: Sanchez, Stajer (4), Gallego (6), Filipiak (15), Stern (7), Halaba (9), Czunkiewicz (libero) oraz Żakieta, Rudzewicz, Firszt, Buculjević (3)
Cuprum: Ferens (7), Lorenc (19), Gelinski (2), Pietraszko (9), Kwasowski (10), Strulak (5), Granieczny (libero) oraz Kubicki