Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PL: LUK wywozi punkty z Suwałk

PL: LUK wywozi punkty z Suwałk

Mecz pomiędzy Ślepskiem Malow Suwałki, a LUK-iem Lublin obfitował w wiele zwrotów akcji. Suwałczanie objęli prowadzenie, by później przegrać dwa sety, a na końcu doprowadzić do tie-breaka, którego ostatecznie wygrał LUK Lublin, inkasujący tym samym dwa punkty.

Początek spotkania w Suwałkach był zacięty. Większość akcji była krótka, goście nie ustrzegli się prostych błędów (9:9). Żaden z zespołów nie był w stanie zbudować przewagi (11:11). Ręki w ataku nie wstrzymywał Bartosz Filipiak. Gdy swojej akcji nie skończył Szymon Romać, interweniował trener Daszkiewicz (15:12). Gospodarze zaliczyli serię przy zagrywkach Mirana Kujundzicia. Szkoleniowiec LUK-u zdecydował się na podwójną zmianę a następnie przy stanie 19:13 wykorzystał drugą przerwę. dopiero po czasie Kujundzić zepsuł zagrywkę. W drugiej części seta goście odrobili część strat, ze zmiennym szczęściem atakował Nicolas Szerszeń. Gdy asa dołożył Wojciech Włodarczyk, interweniował trener Kwapisiewicz (21:19). Mimo starań goście nie zdołali zniwelować dystansu. Mocny atak Kujundzicia dał gospodarzom serię piłek setowych (24:21). Również ten zawodnik zagraniem po bloku w aut zamknął seta.

Z nową energią w drugą odsłonę weszli przyjezdni, po zagraniu Jendryka z przechodzącej piłki LUK prowadził 5:3. Goście wciąż wywierali presję zagrywką, po asie Szerszenia interweniował trener Kwapisiewicz (5:9). Głównie za sprawą skutecznych kontrataków Filipiaka gospodarze złapali kontakt punktowy (9:10). Nie brakowało efektownych akcji. Po kontrataku suwalskiego atakującego o czas poprosił szkoleniowiec gości (12:12). Seria przy zagrywkach Filipiaka trwała, zakończył ją dopiero mocnym atakiem po bloku w aut Szerszeń (14:13). Raz za razem kontrataki wykorzystywał Kujundzić. Przy stanie 17:14 czas wykorzystał trener Daszkiewicz. Lublinianie wciąż mieli problem ze znalezieniem sposobu na zatrzymanie rozpędzonych rywali (19:15). Goście zaczęli wywierać presję zagrywką, dobre wejście zaliczył Jakub Wachnik (21:19). Raz za razem punktował Szerszeń a po kontrataku Włodarczyka wynik wyrównał się (23:23). Blok na Takvamie i celny kontratak Szerszenia przechyliły szalę zwycięstwa na korzyść LUK-u.

W trzecim secie lublinianie poszli za ciosem, po bloku na Filipiaku odskoczyli na 6:3. Gospodarze nie odpuszczali i po atakach Filipiaka i Kujundzicia wyrównali wynik (8:8). Po fragmencie zaciętej walki ponownie do głosu doszli goście. Lublinianie wykorzystywali kolejne kontrataki. Gdy w aut piłkę posłał Takvam, o czas poprosił trener Kwapisiewicz (14:17). Seria przy zagrywkach Włodarczyka trwała, gdy przyjmujący dołożył asa było już 20:14 dla LUK-u Lublin i kolejną przerwę wykorzystał szkoleniowiec Ślepska. Dopiero po niej skutecznie zaatakował Kujundzić. Do końca to goście kontrolowali przebieg gry a kropkę nad i postawił zagraniem przez środek Jendryk.

Dobra gra Adriana Buchowskiego na siatce i celne zagrywki Filipiaka sprawiły, że to gospodarze prowadzili 7:2 na początku czwartej odsłony. Atak gości opierał się na duecie Szerszęń/Romać (12:10). Przyjezdni nie ustrzegli się jednak błędów w polu zagrywki, dlatego na prowadzeniu pozostawali gospodarze. Chociaż po podwójnym bloku LUK złapał kontakt punktowy, w kolejnych akcjach to Ślepsk dyktował warunki i gdy asa dołożył Filipiak, kolejną przerwę wykorzystał trener Daszkiewicz (13:12, 16:12). Lublinianie nie mieli zamiaru odpuszczać, walczyli o odwrócenie biegu seta (18:16). W decydującym momencie trwała gra na styku, po sprytnym zagraniu Włodarczyka było już tylko 21:20 dla gospodarzy. Seria mocnych zagrywek Filipiaka rozstrzygnęła seta na korzyść Ślepska.

Chociaż po asie Romacia LUK prowadził 2:0, po własnych błędach stracili przewagę. Po obu stronach siatki nie brakowało pomyłek. Po kolejnym nieskończonym ataku Filipiaka, interweniował trener Kwapisiewicz (4:7). Do zmiany stron doprowadził zagraniem po bloku w aut Romać (4:8). Obaj rozgrywający posyłali piłki głównie do swoich atakujących (7:10, 8:12). Po ataku z szóstej strefy Włodarczyka ostatnią przerwę wykorzystał jeszcze szkoleniowiec Ślepska (8:13). W końcówce zespoły nie ustrzegł się pomyłek. Punkt na wagę zwycięstwa zdobył Romać.

MVP: Nicolas Szerszeń

Ślepsk Malow Suwałki – LUK Lublin 2:3
(25:22, 23:25, 17:25, 25:20, 10:15)

Ślepsk: Sanchez, Depowski (8), Filipiak (28), Kujundžić (14), Takvam (11), Smoliński (5), Czunkiewicz (libero) oraz Żakieta, Magnuszewski, Rudzewicz, Buchowski (7) i Sapiński
LUK: Nowakowski (6), Komenda, Szerszeń (25), Romać (25), Jendryk (10), Włodarczyk (18), Watten (libero), Gregorowicz (libero) oraz Torelli, Wachnik (2) i Stajer