Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PL: LUK Lublin pokonał GKS Katowice

PL: LUK Lublin pokonał GKS Katowice

fot. Klaudia Piwowarczyk

Mecz GKS Katowice i LUK Lublin rozpoczął 20. kolejkę fazy zasadniczej PlusLigi. Siatkarze LUK-u od początku spotkania dyktowali tempo i warunki gry, w efekcie czego po trzech setach mogli cieszyć się z wygranej. Zawodnicy GKS-u nie byli w stanie przeciwstawić się przeciwnikom i wywalczyć chociaż jednej partii na swoją korzyść. 

Dwa pierwsze punkty zapisali na swoim koncie lublinianie. Dodatkowo Nicolas Szerszeń trafił w kontrze i przyjezdni prowadzili już 4:1. Od tego momentu rozpoczęło się naprzemienne zdobywanie punktów i dopiero autowy atak Jakuba Szymańskiego ją przerwał (7:11). Gospodarze słabo zagrywali przez co nie utrudniali swoim rywalom przyjęcia. Marcin Komenda mógł swobodnie wybierać strefy ataku, gdzie chciał posłać piłkę. Po udanym plasie Szerszenia na tablicy wyników było 14:10. Gracze Gieksy nie potrafili się zbliżyć do swoich rywali, którzy cały czas utrzymywali czteropunktową przewagę. W końcówce premierowej odsłony spotkania jeszcze się ona zwiększyła. Wykorzystane kontry przez Szerszenia oraz Wojciecha Włodarczyka sprawiły, że zrobiło się 22:16. Katowiczanie próbowali nawiązać walkę, ale przytrafiały im się proste błędy i wynik był cały czas dla nich niekorzystny. Goście natomiast prezentowali dobry poziom i po skończeniu krótkiej przez Jeffreya Jendryka zakończyli seta wynikiem 25:18.Druga partia rozpoczęła się podobnie jak pierwsza, czyli od prowadzenia graczy LUK-u 3:1. Jednak tym razem miejscowi nie pozwolili uciec swoim przeciwnikom i za sprawą Gonzalo Quirogi doprowadzili do wyrównania. Nie utrzymało się ono długo, po tym jak podopieczni Grzegorza Słabego dotknęli siatki. To nie pierwszy przypadek, gdy w prostej sytuacji się pomylili. Po wykorzystaniu przechodzącej piłki przez Jana Nowakowskiego było już 9:6. Wprawdzie gospodarze zbliżyli się na punkt, ale po raz kolejny błędy sprawiły, że ich strata wynosiła już cztery ,,oczka”. Po wykorzystaniu kontry przez Szymona Romacia zrobiło się 17:12. Zawodnicy Dariusza Daszkiewicza grali dobre zawody, a przede wszystkim byli dużo bardziej wszechstronni we wszystkich elementach. W końcówce seta miejscowi spróbowali po raz kolejny zbliżyć się do swoich rywali i po ataku z szóstej strefy Jakuba Szymańskiego im się to udało (19:21). Przewaga gości gwałtownie topniała, tym bardziej że po zagraniu Quirogi wynosiła już tylko punkt. Niemniej w decydującym momencie dobrą zagrywką popisał się Jeffrey Jendryk i to on rozstrzygnął losy tej partii na konto swojej drużyny.

Od początku trzeciego seta przyjezdni próbowali zbudować sobie przewagę (5:3). Jednak jakość gry zawodników GKS-u od połowy drugiej partii wyraźnie się poprawiła i po bloku Jakuba Nowosielskiego doprowadzili do remisu, a chwilę później po autowym zagraniu Nicolasa Szerszenia prowadzili już 7:5. Niemniej serwisy Szymona Romacia sprawiły, że ponownie prowadzący zmienił się. Punkty zdobywane były w mini seriach, ale żadna z drużyn nie potrafiła uciec rywalowi. Po dobrej zagrywce, tym razem w wykonaniu Jakuba Szymańskiego zrobiło się 14:12. Dopiero z pomocą lublinianom przyszedł blok. Te ustawili Jan Nowakowski oraz Wojciech Włodarczyk i tym razem to oni mieli dwa ,,oczka” więcej. W końcówce seta na zagrywkę wszedł Mateusz Malinowski i jego kiwka znalazła się w boisku (21:18). To właśnie tym elementem rozstrzygnęli losy rywalizacji, gdyż kolejny dobry serwis posłał Romać (23:19). Do końca tego meczu nic się już nie zmieniło. Zakończyło go autowe uderzenie z prawej flanki Jakuba Jarosza.

MVP: Szymon Romać 

GKS Katowice -LUK Lublin 0:3
(18:25, 22:25, 21:25)

Skład zespołów:
GKS: Szymański (15), Quiroga (10), Jarosz (9), Hain (5), Kania (2), Seganow, Mariański (libero) oraz Nowosielski (1), Mielczarek, Domagała i Ogórek (libero)
LUK: Romać (20), Szerszeń (12), Włodarczyk (8),  Nowakowski (7), Jendryk (5), Komenda, Watten (libero) oraz Gregorowicz (libero) i Malinowski (1)

Zobacz również:
Wyniki i tabela PlusLigi

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2023-01-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2023 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę