Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PL: LUK Lublin bez straty seta pokonał Projekt Warszawa

PL: LUK Lublin bez straty seta pokonał Projekt Warszawa

Ważne zwycięstwo odnieśli siatkarze LUK Lublin, pokonując we własnej hali Projekt Warszawa. W dwóch pierwszych setach między zespołami toczyła się zacięta, wyrównana walka, jednak w końcówkach minimalnie lepsi okazali się gospodarze. Trzecia partia to była już całkowita dominacja podopiecznych trenera Dariusza Daszkiewicza, którzy tym samym zrewanżowali się warszawianom za porażkę z pierwszej rundy fazy zasadniczej.

Mecz dobrze rozpoczęli gospodarze, po kontrze Bartosza Filipiaka prowadząc 4:2. Długo punkty dla przyjezdnych padały głównie po błędach rywali, a do tego skuteczny był Jakub Wachnik. (13:9). Potem jednak Projekt Warszawa zaczął dobre grać blokiem i „czapa” Janusza Gałązki doprowadziła do remisu (13:13). Zespoły zaczęły grać punkt za punkt, gorzej poczuł się Bartosz Kwolek, który na kilka akcji opuścił boisko. Na parkiecie trwała wyrównana walka (18:18), w kluczowym momencie partii minimalnie lepsi byli podopieczni Dariusza Daszkiewicza (20:19), a do pierwszej piłki setowej doprowadził Wojciech Włodarczyk (24:23). Jego zespół nie przedłużał już losów tej odsłony, kończąc ją udanym blokiem.

Tym razem to Projekt Warszawa lepiej rozpoczął seta (2:0) i dwupunktowa przewaga się utrzymywała, a powiększył ją błąd Grzegorza Pająka (6:9). Potem jednak LUK Lublin dobrze zaczął grać blokiem (8:9), ale udanymi zagraniami punktował Igor Grobelny (11:8). Zdarzały mu się również błędy, a cały czas po stronie miejscowych skuteczny był Filipiak (14:15). Do ofensywy dołączył Wojciech Włodarczyk (16:17) i to on w ważnym momencie skończył kontrę i chwilę potem widowiskowym blokiem zatrzymując Dusana Petkovicia, dał swojej ekipie minimalną zaliczkę (21:20). Błąd dotknięcia siatki przez podopiecznych Andrei Anastasiego dał rywalom setbola (24:22) i chociaż Kwolek doprowadził do remisu (24:24), to błąd Petkovicia w ofensywie zakończył tego seta na korzyść miejscowych.

Już na początku kolejnej części meczu dobrze radzili sobie gospodarze, dobrze grali na siatce i mogli cieszyć się z dwóch oczek przewagi (7:5). Liderem lublinian był Wojciech Włodarczyk, który pewnie kończył swoje akcje, a za linią 9. metra ręki nie zwalniał Wachnik (11:5). Przyjmujący nie zamierzał opuszczać pola serwisowego, przejście przyjezdnym dał dopiero udany atak po skosie Kwolka (13:5). Na niewiele się to zdało, warszawianie mieli tylko pojedyncze udane zagrania, za to po drugiej stronie siatki pewnie punktował każdy ze skrzydłowych (18:8). Stołecznie nie kończyli swoich akcji i ich strata jedynie rosła. Blok Konrada Stajera dał jego drużynie piłkę meczową (24:11). Goście obronili jedną z nich, ale ich błąd dotknięcia siatki zakończył całe spotkanie.

MVP: Grzegorz Pająk

LUK Lublin – Projekt Warszawa 3:0
(25:23, 26:24, 25:12)

LUK: Nowakowski J. (3), Wachnik (10), Filipiak (11), Pająk (5), Stajer (9), Włodarczyk (14), Gregorowicz (libero), Watten (libero)
Projekt: Kwolek (9), Trinidad, Wrona (5), Gałązka (5), Petković (8), Grobelny (8), Wojtaszek (libero) oraz Blankenau, Superlak (3), Janikowski (2)