Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PL: Kolejne punkty Trefla

PL: Kolejne punkty Trefla

Trefl Gdańsk po porażce z Jastrzębskim Węglem wrócił na zwycięską ścieżkę i pokonał Grupę Azoty ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle. Kędzierzynianie nie nawiązali wielkiej walki i w każdym secie gdańszczanie wygrali przekonująco.

W pierwszych akcjach obie drużyny punktowały blokiem, a także popełniały błędy. Za sprawą świetnych zagrywek Kewina Sasaka Trefl po kilku minutach wysunął się na czoło (8:5). Aleksander Śliwka mocno pracował, by odrobić straty, a ZAKSIE udało się to, gdy zza linii końcowej punktował Takvam (13:13). Przez pewien czas toczyła się walka punkt za punkt, a dobre ataki gości pozwoliły im wysunąć się na prowadzenie (18:16). Wkraczając w decydującą fazę seta, w pole zagrywki Trefla wkroczył też Patryk Niemiec i wtedy wszystko się odwróciło. Miejscowi punktowali raz za razem, a ZAKSA nie mogła skończyć akcji. Tym sposobem gdańszczanie wypracowali kontrą Czerwińskiego piłkę setową i pewnie wygrali partię premierową.

Gdańszczanie zdominowali rywali tuż po powrocie do gry. Chociaż akcje kończyły się po długich wymianach, Trefl serią zdobywał punkty. Świetnie zagrywał Kamil Droszczyński, a jego koledzy blokowali i atakowali w kontrze na koniec akcji. Prowadzili 6:0, a Mikołaj Sawicki kontrą niedługo później dorzucił kolejny punkt do przewagi. W trakcie seta Takvam, Kluth i Paszycki próbowali jeszcze odrobić straty. Te zmniejszyły się nawet do dwóch punktów (16:14), ale Trefl od razu przy zagrywkach Zaleszczyka znowu uciekł na bezpieczny dystans. To nie zmieniło się już do końca seta, którego zakończył Sawicki.

Od pierwszych akcji trzeciej odsłony kontrola była po stronie Trefla. Skutecznie grał Sasak, a jego zespół prowadził, choć rywale tym razem starali się trzymać w miarę blisko. Przy dobrych zagrywkach Zaleszczyka Sasak i Sawicki skończyli ważne akcje, co pozwoliło ich ekipie prowadzić 14:10. ZAKSA cały czas jednak walczyła. Serwisem punktował Radosław Gil, a kontra Śliwki zminimalizowała straty do stanu 17:18. Miejscowi cały czas wykorzystywali swoją zagrywkę. W końcówce punktowali nią Martinez i Zaleszczyk i nie mieli problemów, by zakończyć całe spotkanie.

MVP: Kamil Droszyński

Trefl Gdańsk – Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 3:0
(25:20, 25:20, 25:21)

Trefl: Martinez (6), Niemiec (2), Droszyński (2), Sawicki (21), Zaleszczyk (11), Sasak (18), Koykka (libero) oraz Czerwiński (1), Nasewicz (1) i Kampa
Zaksa: Zapłacki (6), Janusz, Kluth (16), Śliwka (11), Takvam (8), Paszycki (4), Shoji (libero) oraz Wiltenburg, Gil (1) i Banach