Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PL: Kędzierzynianie za mocni dla Cuprum Lubin

PL: Kędzierzynianie za mocni dla Cuprum Lubin

fot. ZAKSA Kędzierzyn-Koźle

Ósme zwycięstwo w sezonie zapisali na swoim koncie siatkarze Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle, którzy w meczu 11. kolejki PlusLigi pokonali na wyjeździe Cuprum Lubin. Podopieczni Tuomasa Sammelvuo nie pozwolili rywalom w tym spotkaniu na ugranie nawet seta, w każdym z nich triumfując zdecydowanie. Najwyraźniej ich przewaga zarysowała się w drugiej partii, w której rozbili lubinian aż do 11.

Chociaż na początku to Cuprum Lubin prowadziło 3:1, to szybko wynik odwrócił się na korzyść gości, po asie serwisowym Łukasza Kaczmarka było 5:3. ZAKSA dominowała na siatce i blok dał jej solidną zaliczkę (10:6). W ofensywie dobrze radził sobie Aleksander Śliwka (12:7), po drugiej stronie odpowiadał mu Remigiusz Kapica (11:14). Gospodarze zbliżyli się na trzy oczka dzięki pomyłce rywali (15:18), a potem asowi Pawła Pietraszko (19:22), ale udana akcja ze skrzydła dała kędzierzynianom piłkę setową, a premierową odsłonę zakończył na siatce Aleksander Śliwka.Jedynie w kilku pierwszych akcjach trwała walka punkt za punkt (2:2), potem przy zagrywkach Łukasza Kaczmarka mistrzowie Polski zaczęli praktycznie robić, co chcieli. W kontrze punktowali Śliwka i Kaczmarek, dalej dobrze funkcjonował blok gości (10:2) i po ataku Żalińskiego było już 12:3. Na boisku dominowali podopieczni Tuomasa Sammelvuo (16:6), natomiast gospodarze mieli ogromne problemy ze skończeniem swoich akcji (7:19). Pojedyncze udane ataki Dominika Czernego niewiele zmieniły (10:22), blok na Wojciechu Ferensie dał ZAKSIE piłkę setową (24:10). Ze środka skutecznie uderzył jeszcze Moustapha M’Baye, ale kiedy to samo zrobił Dmytro Paszycki, jego zespół prowadził w całym meczu 2:0.

Już na początku trzeciej części meczu ZAKSA miała dwa oczka więcej na swoim koncie, ale jej błędy własne dały remis (5:5). Kędzierzynianie ponownie zaczęli imponować w bloku (7:5), ale na to serwisem odpowiedział M’Baye. Po chwili wynik jednak się „rozjechał”, goście grali pewnie na siatce, w ofensywie dominował Śliwka (15:11). Co prawda podopieczni Pawła Ruska trzymali się w miarę blisko (13:16), ale nie mieli argumentów, aby zagrozić mistrzom Polski (14:18). Ci robili swoje, Żaliński skończył długą wymianę, a po dobrej zagrywce Kaczmarka ZAKSA była coraz bliżej zwycięstwa (23:16). Kolejny już w tym spotkaniu blok dał jej piłkę meczową i po zepsutej zagrywce Kapicy kędzierzynianie wyjechali z Lubina z pewnym triumfem.

MVP: Marcin Janusz

Cuprum Lubin – Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 0:3
(20:25, 11:25, 18:25)

Składy zespołów:
Cuprum: Ferens (4), Kapica (9), M’Baye (9), Pietraszko (6), Pająk (2), Kowalow (2), Szymura (libero) oraz Lorenc, Kubick, Czerny (1), Ziobrowski (2)
ZAKSA: Kaczmarek (15), Janusz, Wiltenburg (3), Śliwka (11), Paszycki (7), Żaliński (10), Shoji (libero) ORAZ Karyagin, Stępień (1), Kluth (1)

Zobacz również:
Wyniki i tabela PlusLigi

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2022-11-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę